Nowy zbiornik 240l.

klimek234
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 15 grudnia 16, 06:41

Nowy zbiornik 240l.

Postautor: klimek234 » 17 listopada 17, 07:19

Witam
Planuje w następnym tygodniu zamawiać sprzęt i zacząć zakładać nowy zbiornik 240l. Podpowiedzcie mi proszę bo z rożnymi opiniami się spotkałem czy jest różnica między samym akwarium różnych firm. "Podobno" Diversa ma trwalsze zbiorniki, to prawda? Jest sens zamawiać czy lepiej przejść się do ZooKariny i kupić zbiornik na miejscu?

Mam dylemat również jeśli chodzi o pokrywę. Kolega kupił sobie zestaw ferplast dubai 120 bianco ale narzeka na słabe doświetlenie dna przy standardowym w zestawie oświetleniu 2x39W mimo podłoża aktywnego niskie roślinki często mu padają. Poza tym filtr też ma jakieś dziwne mankamenty.

Co myślicie o dołożeniu do pokrywy i kupieniu na przykład pokrywy aluminiowej Recta 120x40 z 4x t5 39W.
Albo widziałem też coś takiego jak Aquastel 120x40 z 4x t5 39W.

I kolejna sprawa filtr. Polecicie jakiś model? Co byłoby najlepsze dla takiego zbiornika.

Dodam, że półkę już mam a samym akwarium będzie zajmował się kuzyn bez większego doświadczenia w akwarystyce więc spokojnie z pomysłami ;)

Awatar użytkownika
MeGa
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 18 listopada 17, 18:19

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: MeGa » 18 listopada 17, 19:01

A więc zacznijmy od filtra. Polecam ci kupić sprawdzony filter jak i cały zestaw akwariowy wraz z akwariem na miejscu.
Dlatego że dokładnie zobaczysz jak wszystko działa.
Co do filtra to polecam ci AQUAEL ASAP 700 Filtr wewnętrzny do 100-250l Jest to dobry i zarazem tani filter którego sam mam i polecam.
Kolejnym etapem będzie grzałka.

Polecam kupić ci grzałkę z termostatem czyli np : Fluval Grzałka Co prawda jest to droga grzałka ale bardzo dobra. Grzałka ta wyświetla ci temperaturę wody wiec nie potrzebujesz termometra.

Jeśli chodzi o pokrywę to zapytaj się sprzedawcy (który się zna) jaka lampa wspomaga i nie utrudnia wzrost rośliną.

Myślę że choć trochę pomogłęm !!

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: barttsw » 18 listopada 17, 19:20

MeGa pisze:Co do filtra to polecam ci AQUAEL ASAP 700 Filtr wewnętrzny do 100-250l Jest to dobry i zarazem tani filter którego sam mam i polecam.
chyba jako mieszacz wody nic poza tym

Awatar użytkownika
MeGa
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 18 listopada 17, 18:19

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: MeGa » 18 listopada 17, 19:31

Chodzi mi o tani a dobry filter. Nie wymyślam jakiś filtrów z "KOSMOSU" za nie wiadomo jaką cenę.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: barttsw » 18 listopada 17, 19:34

ten filtr nie jest wart nawej tej ceny
tanie ok
a dobre to juz nie
gdzie znajdziesz okolo 3-4l wkladow biologicznym w tej zabawce?

Awatar użytkownika
MeGa
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 18 listopada 17, 18:19

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: MeGa » 18 listopada 17, 19:38

barttsw pisze:ten filtr nie jest wart nawej tej ceny
tanie ok
a dobre to juz nie
gdzie znajdziesz okolo 3-4l wkladow biologicznym w tej zabawce?



W takim razie co powiesz na to : https://www.googleadservices.com/pagead ... MoB&adurl=

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: barttsw » 18 listopada 17, 19:53

tylko kubeł
tak by weszlo okolo 3-l biologi + mechanika
tanim dobrym filtrem jest hw-302 tylko na 240 2 takie filtry

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: wespazjan » 18 listopada 17, 21:25

wewnętrzny nie podoła w takim litrażu. W ogóle nie ma opcji. Chyba, że kogoś satysfakcjonuje dużo roslin i dwie małe rybki albo niestabilne akwarium, wieczne podmiany wody a i tak "zielonkawy" efekt wizualny i krótki żywot podopiecznych.
Wiem, testowałam. Uważałam, że wszyscy przesadzają, każąc mi kupić kubełek i w ramach oszczędności kupowałam różne wewnętrzne a potem chińską kaskadę. Ostatecznie i tak musiałam kupić kubeł i zamiast oszczędzić wydałam więcej. A akwarium dwa razy mniejsze...

Podejrzewam, że skoro autor tematu kupił taki zbiornik a nie jakąś małą szklaneczkę to jest nastawiony na to, że filtra za grosze nie kupi.
Wersja budżetowa: jak pisze Bartt, HW - chińczyk. Jak czytam opinie w internecie to na jednego narzekającego na ten filtr przypada zwykle z 8 chwalących. Ewentualnie coś porządnej firmy, używanego. Choć ja się akurat na tym nacięłam.
Wersja niebudżetowa: przeglądaj, czytaj opinie. Zwróć tylko uwagę, że jeśli producent pisze "odpowiedni do akwariów 150-250l" to raczej się nie nada. Tym górnym granicom filtry dają radę tylko przy roślinniakach ze skromną obsadą. Znajdź sobie kilka takich, które wg opisu dadzą radę w większym zbiorniku niż masz, mieszczących się w akceptowalnej przez Ciebie kwocie a z nich wybierz to, co ma najwięcej miejsca na wkłady (zawsze w opisie jest to w litrach podane). Albo właśnie ciut mniejsze, ale dwa kubełki.

Cokolwiek postanowisz, powtórzę jeszcze raz: nie ma szans pociągnąć tego akwarium na wewnętrznym.
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: barttsw » 19 listopada 17, 16:02

wespazjan pisze:Cokolwiek postanowisz, powtórzę jeszcze raz: nie ma szans pociągnąć tego akwarium na wewnętrznym.
jest ale to projekt DIY zwany kaseciakiem
wespa co do HW nie dam nic powiedziec zlego i mowie to ja zwolenik eheimow :P
jezeli mi on nie przeszkadzal i obsluzyl mi juz byla tenge bez zarzutów to ten filtr daje rade :P

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: abiba » 19 listopada 17, 16:29

barttsw pisze:...
wespa co do HW nie dam nic powiedziec zlego i mowie to ja zwolenik eheimow :P
jezeli mi on nie przeszkadzal i obsluzyl mi juz byla tenge bez zarzutów to ten filtr daje rade :P

Również po przejściach z ponoć świetnymi aqualami oraz zmęczony hałasem jbl-a do nowego projektu wybrałem kolejnego "chińczyka" HW-xxx

klimek234
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 15 grudnia 16, 06:41

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: klimek234 » 19 listopada 17, 22:33

W najbliższej okolicy jest tylko zookarina i jedna hurtownia akwarystyczna. W hurtowni koleś mi doradza zbiorniki z zestawem czyli klasyka 2x39 t5 przy wysokim akwarium oraz filtr wewnętrzny z grzałką w komplecie. Niestety znam już te zestawy bo sam się sparzyłem na nich. Szkoda, że doświadczony akwarysta, który prowadzi ten biznes na co dzień od lat doradza i kłamie w żywe oczy jakie to jest super rozwiązanie. W zookarinie dziś pogadałem z Panem. Zbiornik 240l i z tego co mi polecił to filtr kubełkowy TETRA EX 1200 plus. Tylko z tego co mówił musi on być pod akwarium a nie obok ze względu na sposób działania czyli grawitacyjnie. Z pokrywą chyba będę musiał coś zamówić z polecanych wyżej stron bo tutaj plastikowe pokrywy ze słabym oświetleniem nie wyglądają i nie działają zbyt dobrze.

Ps. Dzięki wszystkim za zaangażowanie w temat i podpowiedzi :)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: abiba » 19 listopada 17, 23:38

W sklepie/hurtowni doradzwo jest ograniczone do asortymentu który zalega lub/i na którym zarobią. To nie jest punkt doradczy lecz punkt sprzedaży .
O ile masz dostęp do internetu ( :) ) to olej miejscowych szamanów

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: barttsw » 20 listopada 17, 07:14

klimek234 pisze: W zookarinie dziś pogadałem z Panem. Zbiornik 240l i z tego co mi polecił to filtr kubełkowy TETRA EX 1200
jak nie chcesz zbierac wody z podlogi omijaj filtry tej firmy z kilometra

klimek234
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 15 grudnia 16, 06:41

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: klimek234 » 20 listopada 17, 07:47

To jaką firmę polecacie jeśli chodzi o filtr? To ma działać przez lata, wolę wydać niż kupić coś oszczędzając 100zl a potem tak jak mówicie zbierać wodę z podłogi.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Nowy zbiornik 240l.

Postautor: barttsw » 20 listopada 17, 09:37

jaka kase masz na filtracje ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości