Pokrywa do akwaium

dawidx
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 27 stycznia 18, 13:21

Pokrywa do akwaium

Postautor: dawidx » 22 lutego 18, 23:27

Witam, jakiej firmy pokrywę do akwarium polecacie ? ( wiem, że można samemu zrobić ale odpada )
Akwarium 112l standard 80x35
Oświetlenie w niej podstawowe ma być czyli te 2x18w T8 lub teraz popularne led - tyle, że nie wiem czy się sprawdzą.
Aquaela pokrywy dosyć drogie są- może macie jakąś alternatywę

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Pokrywa do akwaium

Postautor: DaveProzny » 22 lutego 18, 23:47

Zrób jeden temat i pytaj się na nim o wszystko, co jest związane z tymi nieszczęsnymi 112L, np. Moje 112L. Zaśmiecasz forum nieco.
Kup sobie zestaw i tyle- filtr sprzedaj i kup sobie kaskade jakąś. Grzałke zostaw
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

dawidx
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 27 stycznia 18, 13:21

Re: Pokrywa do akwaium

Postautor: dawidx » 23 lutego 18, 00:10

Akwarium mam od mycioka na zamowienie dlatego dobieram pokrywę. ;) wiem trochę tych tematów jest ale zakładając 1 temat spada on na dno i nikt nie odpisuje

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Pokrywa do akwaium

Postautor: DaveProzny » 23 lutego 18, 00:37

Regularnie dodawaj nowe posty to nie spadnie. Robisz na zamówienie? To troche dziwne,112L popularnym akwarium jest w zestawach. Dam Ci link: http://allegro.pl/aquael-classic-box-80 ... 77287.html

Najtańszy zestaw nowy chyba :D
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Pokrywa do akwaium

Postautor: DaveProzny » 23 lutego 18, 00:38

Ja też taki kupuje w kwietniu- Przeczytaj mój temat o 112L
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

dawidx
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 27 stycznia 18, 13:21

Re: Pokrywa do akwaium

Postautor: dawidx » 23 lutego 18, 06:21

120 zl akwarium z 3 letnią gwarancją i wklejonymi wzmocnieniami. ;) wiem, że to tylko 112l ale jakoś bezpieczniej mi z nimi a pozatym nie ufam takim akwariom, i też tu rok więcej gwarancji jest ;) i w sumie wcale taka droga wysyłka nie jest od Mycioka bo 60zl kurierem expres na drugi dzień miałem akwarium w domu. ;) filtr mam podłoża mam tylko kwestia porywy ale chyba zdecyduję się na aquaela z 2x t8 bo rośliny będą najmniej wymagające.
Jeste też opcja z ledami 2x16w ale isch barwa z tego co się orientuje ( być może się mylę) jest żółta co średnio wygląda.

A co do zeatawu z linku. Jak doliczysz koszty drugiej swietlówki to taniej wyjdzie Ci kupić właśnie baniak z pewnego źródła.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Pokrywa do akwaium

Postautor: Hunter » 23 lutego 18, 06:36

Nie widzisz na forum działu "sprzęt"?

Piszesz o świetlówkach, więc będzie o świetlówkach
Pokrywa to nic specjalnego. Kilka przewodów, statecznik, trochę przewodu, oprawy bryzgoszczelne i pokrywa na świetlówki gotowa. Byłbym skłonny zaryzykować stwierdzenie, że jedyną różnicą jest materiał z którego wykonano pokrywę, więc określ czy podołasz ekonomicznie pokrywie aluminiowej, bo te tanie plastikowe wydmuszki prezentują się "średnio". Producent bez znaczenia.

IMO pomyśl nad oświetleniem w formie belki, bo akwarium odkryte wygląda zdecydowanie lepiej.

Moc światła należy dobrać do tego co chcesz trzymać w środku. Jeśli akwarium ma być "ogólne" z kilkoma niewymagającymi chwastami to 0,3W/l w świetlówkach powinno być OK. Natomiast na zielono-kolorowy podwodny ogródek to trochę mało.

Wspominałeś też o ledach.
Podobnie jak to się ma w przypadku świetlówek tak samo w przypadku ledów można dobrać odpowiednią barwę światła wyrażoną w Kelvinach (K). 6500K to ta barwa "uniwersalna" biała, zimna. 2700-4500K wpada w żółty - w akwarystyce faktycznie mało przydatne.
Z ledami jest o tyle problem, że ich widmo jest bardzo okrojone, zatem im więcej barw posiada lampa, tym lepiej (w dużym uproszczeniu). Jak widzisz, wybierając decydując się na technologię LED wcale nie jesteś skazany na barwę światła w odcieniach żółci.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

dawidx
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 27 stycznia 18, 13:21

Re: Pokrywa do akwaium

Postautor: dawidx » 23 lutego 18, 11:16

http://allegro.pl/mtw-aquaristik-pokrywa-80x35-t8-2x18w-producent-i6697646736.html

Czy coś takiego zda egzamin? może i za ładna nie jest ale to ma być Low Tech więc światła starczy. Za rok jak już będę miał więcej czasu na akwarystykę to i tak pójdę w belkę oświetleniową więc chyba nie ma co lecieć w drogi pokrywy ( póki co mam ograniczony budżet L)

Tutaj wstawię zdjęcie baniaka, który dzisiaj dostałem. Tak jak mi polecaliście wybrałem mycioka. Wstępne oględziny jestem zadowolony- nie przeprowadzałem jeszcze testu szczelności z braku czasu. Zdjęcie na szybko przy kurierze. Raczej jak oglądałem w sklepie aquaele to z tego jestem jakoś bardziej zadowolony chociaż nie wiem czy aż tak wielka różnica między float a Guardian jest :)


Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Pokrywa do akwaium

Postautor: abiba » 23 lutego 18, 19:05

Różnicy miedzy szkłem float a Guardian nie ma żadnej . Float to nazwa technologii (sposobu wylewania tafli) a Guardian to nazwa huty więc jest to szkło float z huty guardian (tak na marginesie ).

Co do oświetlenia :

jeśli masz w jakiś sposób ograniczony budżet a docelowo i tak celujesz w belkę tym bardziej nie zrozumiały jest dla mnie pomysł wywalania kasy na tymczasową pokrywę która zresztą od złudzenia przypomina pokrywę od śmietnika .

Sądzę również że wydając mniej więcej 2x tyle kasy możesz mieć jakąś sympatyczną beleczke bez wodotrysków przy czym weź pod uwagę że dojrzewanie zbiornika trwa pi razy drzwi miesiąc a światło w tym czasie jest niekonieczne . Tak więc sumując czas potrzebny na zalanie/usrządzenie zbiornika i jego późniejsze dojrzewanie możemy osiągnąć jakieś 1,5m-ca. Czy w tym czasie nie dasz rady coś kolwiek wysupłać aby wyadać kasę tylko raz?

dawidx
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 27 stycznia 18, 13:21

Re: Pokrywa do akwaium

Postautor: dawidx » 23 lutego 18, 20:29

abiba pisze:Czy w tym czasie nie dasz rady wysupłać aby wyadać kasę tylko raz?

Nie:/ gdyby nie to że mam niskie meble i slabej jakosci musialem kupić szafkę ;) kwestia belki to serio nie miesiąc dwa a dobry rok jak i nie więcej kiedy to tez zdecyduje sie na co2 itp tak ze nie jest to kwestia miesiąca a spokojnie rok jak nie dwa;)

Teraz i tak jeszcze mam trochę wydatków np na jakieś zielsko, pokrywę wlasnie, korzeń czy tam jakieś skały no i testy podstawowe jakieś wypadało by mieć

Pozatym jak światło jest niepotrzebne jak rosliny się sadzi przy zakladaniu?? Tym bardziej ze będzie to na ziemi ogrodowej od gościa zallegro

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości