Wymiana wkładów do filtra...

Awatar użytkownika
Madzia M.
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 listopada 18, 20:20

Wymiana wkładów do filtra...

Postautor: Madzia M. » 23 listopada 18, 16:43

Cześć. Mam akwarium 30 litrowe. Do tego filtr JENECA XP-11,który w środku ma 3 wkłady węglowe (na zdjęciu to chyba dobrze widać). Z tego co wyczytałam wkłady z węglem aktywnym nie powinny być cały czas w użyciu. I tu mam mały problem...nie bardzo wiem jak zmienić te wkłady. Nie mogę znaleźć nigdzie wkładów pasujących w miejsce tych oryginalnych. Czy mogę np. kupić flizelinę, wypełnić ją jakimś innym wkładem i włożyć w to miejsce przed wkładami węglowymi? Wiem,wiem...macie dość pytań początkujących akwarystów,ale czytam i czytam i nigdzie nie ma konkretnej informacji na ten temat. Wszędzie tylko porady w stylu "włóż keramzyt...włóż bio-ceramikę" i takie tam. A laikowi nie jest łatwo to ogarnąć :(

Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Wymiana wkładów do filtra...

Postautor: osama » 24 listopada 18, 17:12

Magda, weź się ogarnij.
Wywal co jest w środku, luzem wsyp ceramikę, a na rurkę ssącą gąbkę.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Madzia M.
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 listopada 18, 20:20

Re: Wymiana wkładów do filtra...

Postautor: Madzia M. » 26 listopada 18, 07:28

Dzięki za odpowiedź :) Zaczynam swoją przygodę z akwarystyką...tzn.jak chodziłam do szkoły podstawowej (czyli daaaawno temu) to mieliśmy jakieś tam male akwarium,ale w pamięci niewiele zostało ;( Tak więc wkręcam się na nowo...

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Wymiana wkładów do filtra...

Postautor: osama » 26 listopada 18, 08:11

W razie wątpliwości zawsze możesz pytać i przede wszystkim czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Można wkłady również wrzucić do jakiejś siateczki, wtedy ich przepłukanie jest łatwiejsze, bo wyciągasz cała siatkę z filtra a nie cały filtr.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Madzia M.
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 listopada 18, 20:20

Re: Wymiana wkładów do filtra...

Postautor: Madzia M. » 21 stycznia 19, 18:35

Odkopuję temat...
Jak należy poprawnie ułożyć wkłady typu wata, bio-ceramika, zeolit? Chodzi mi o to czy układać od prawej do lewej (czyli zaczynać od strony rurki,którą jest woda zasysana) czy może od dołu do góry? Wszędzie są informację o filtrach kubełkowych, a o kaskadach cisza :(

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Wymiana wkładów do filtra...

Postautor: Hunter » 21 stycznia 19, 20:46

Ogólna zasada sprawdza się najlepiej, czyli w kolejności przepływu wody - najpierw mechanika, potem biologia.
Zeolit dałbym na samą górę, wygodniej będzie się go pozbyć po kilku tygodniach użytkowania.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Madzia M.
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 listopada 18, 20:20

Re: Wymiana wkładów do filtra...

Postautor: Madzia M. » 21 stycznia 19, 21:00

Hunter pisze:Ogólna zasada sprawdza się najlepiej, czyli w kolejności przepływu wody - najpierw mechanika, potem biologia.
Zeolit dałbym na samą górę, wygodniej będzie się go pozbyć po kilku tygodniach użytkowania.

Dzięki wielkie za pomoc :D

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości