Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Postautor: pimowo » 16 grudnia 18, 17:31

zenek_8 pisze:Nie no pewnie że jest to fajne wschody, zachody. Fajne jak tym steruje automat bo ręcznie robić jakimś potencjometrem wschód to trzeba mieć czas przed pracą.

Kolego, mamy już 21 wiek! :D
Ja sam pracuję na trzy zmiany i nie wyobrażam sobie ręcznie sterować oświetleniem.
zenek_8 pisze:A ja nigdy takiego automatu nie robiłem.

A ja chętnie Tobie podrzucę linka do takiego sprzętu, zobacz TUTAJ-właśnie tego używam u siebie. Próbowałem kilka różnych rozwiązań, ale to najbardziej mi się spodobało. Mało tego tak mi się spodobało, że postanowiłem zaprojektować sobie do tego płytkę (można kupić gotową od twórcy tego projektu TUTAJ) Program bardzo mi się podoba, ale płytkę postanowiłem sam sobie zrobić w SMD ;)

*kod do sterownika światła miałem pisać sam, ale w poszukiwaniu jak to robią inni właśnie trafiłem (między innymi) na AQma LED i stwierdziłem, że nie ma sensu siedzieć nad kodem jak ktoś udostępnia tak dopracowany soft. Chciałbym też dodać, że w razie pytań twórca sterownika to przesympatyczny człowiek i odpowie na wszystkie pytania.
**mam nadzieję, że nie robię jakieś zakazanej kryptoreklamy

Sterownik można też kupić gotowy, np. TC420
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Postautor: zenek_8 » 16 grudnia 18, 20:24

Już wszystko jasne, dzięki.

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Postautor: zenek_8 » 21 grudnia 18, 02:19

Jeżeli nie planuje żadnego plexi do profilu alu to mogę go odwrócić do góry nogami przez co zyskam trochę miejsca na rozmieszczenie diód co Wy na to?
Połączenia diód będą zabezpieczone silikonem także bez obawy jeżeli chodzi o elektrykę i wilgoć.

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Postautor: zenek_8 » 5 stycznia 19, 00:51

Witam
Co myślicie o tym żeby obudować kaseciaka łupkami? Wyglądało by to ciekawie i naturalnie jakbym się postarał. Niby łupki które posiadam nie reagują na aquacid, nic się nie pieni więc chyba jest w porządku?

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Postautor: zenek_8 » 5 stycznia 19, 16:41

zenek_8 pisze:Witam
Co myślicie o tym żeby obudować kaseciaka łupkami? Wyglądało by to ciekawie i naturalnie jakbym się postarał. Niby łupki które posiadam nie reagują na aquacid, nic się nie pieni więc chyba jest w porządku?
Nikt się nie wypowie?

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Postautor: pimowo » 5 stycznia 19, 16:45

Tak jak wczesniej mówiłem, zobacz na forum malawi-temat kaseciaka. Tam zobaczysz wiele różnych rozwiązań, z ukrywaniem futra włącznie.
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Postautor: zenek_8 » 5 stycznia 19, 17:08

To już czytałem tylko chodzi mi wpływ tych kamieni na parametry wody. Jedni piszą że łupek jest ok inni że każdy kamień zatwardza. A dla porównania kupiłem skały scenery stone i co z tego że są bardzo ładne jak po dodaniu kropli aquacid-u na kamień pieni się okropnie więc kamienie pójdą na sprzedaż bo na co mi takie. A sprzedawcy zapewniają że są neutralne. Natomiast łupki które posiadam się nie pienią i się zastanawiam czy obkleić mój filtr takimi łupkami.

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Postautor: pimowo » 5 stycznia 19, 17:13

Bierzesz wodę RO, wrzucasz kamienie i po tygodniu robisz testy wody na pH, GH i KH. Tym sposobem będziesz miał pewność jak kamienie wpływają (lub nie) na wodę.
Nieznam lepszego sposobu na to niż testy.
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Postautor: zenek_8 » 5 stycznia 19, 17:33

To chyba najlepiej zrobię jak je przykleję a w razie jeżeli będą zatwardzać wodę to je odkleję. Bo robiłem już próbę można przykleić łupek do pcv za pomocą silikonu akwarystycznego i trzyma się w miarę mocno ale można też tą skałę oderwać więc w razie wypadku zdejmę te skałki.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Sprzęt do 240L potrzebna pomoc

Postautor: Hunter » 5 stycznia 19, 17:38

Zrób próbę jak pimowo napisał na wodzie RO. Łupek łupkowi nie równy, zależy jaka to skała. Bez sensu ładować coś do baniaka jeśli miałoby mieszać w parametrach wody.

Scenery stone oczywiście zatwardzają wodę. To, że naturalne wcale nie oznacza że nie zatwardza wody :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości