Świetlówka LED do 112l

madzia_1983
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 11 stycznia 20, 13:17

Świetlówka LED do 112l

Postautor: madzia_1983 » 11 stycznia 20, 14:39

Witam wszystkich :)

Wracam do akwarystyki po latach przerwy, na tym właśnie forum zaczynałam i kiedyś spędziłam tu dużo czasu. Nie mogłam odzyskać danych do logowania, założyłam więc nowe konto (kiedyś madzia_83 :) ) Coś tam z akwarystyki jeszcze pamiętam, ale dużo się zmieniło na rynku akwarystycznym podczas mojej 'przerwy'.
Nie znam się za bardzo na oświetleniu led, mam świetlówkę led Aquela Leddy tube 16W Sunny, kupioną w używanym zestawie razem z pokrywą, akwa i całym sprzętem. Rośliny słabo rosną, chcę dołożyć oświetlenie, które wspomoże ich wzrost. Nie sadziłam na razie za dużo roślin, żeby zobaczyć, jak będą sobie radzić. Rosną bardzo wolno. Polećcie proszę jakąś świetlówkę, która razem z tą, którą już mam, wystarczy do wzrostu średnio wymagających roślin (ewentualnie więcej świetlówek (?) W pokrywie jest miejsce na jeszcze 3).
Może coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/swietlowka-do ... 8834798259
Oczywiście po dołożeniu oświetlenia musiałabym zacząć nawozić, ale jeszcze nie zastanawiałam się, w jakiej formie :wink:

Akwa 112 l (80x35x40)
- podłoże - piach kwarcowy
- filtr wewnętrzny AQUA SZUT TURBO N 550 (pracujący na samej gąbce, bez pojemnika na media filtracyjne)
- grzałka Aquael z automatycznym termostatem (nie znam mocy, ale utrzymuje temperaturę na właściwym poziomie)
- pokrywa Aquaszut z jedną w/w świetlówką
- z roślin na razie tylko Vallisneria i Echinodorus.
- z obsady na razie 5 danio i 10 neonków.

Akwa wystartowało w listopadzie, na razie problemów większych nie ma, tylko właśnie rośliny słabo rosną. Będę wdzięczna za podpowiedzi odnośnie oświetlenia.

Pozdrawiam.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Świetlówka LED do 112l

Postautor: jurkin » 11 stycznia 20, 17:15

Polecam dołożyć, a lepiej wymienić na Aquela Leddy tube 16W Plant. Mam w 450l tubę Plant 18W, i dla nie wymagających roślin w sam raz.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości