JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

scorpion_1982
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 4 grudnia 20, 21:20
Lokalizacja: Nowy Sącz

JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: scorpion_1982 » 21 stycznia 21, 00:27

Witam serdecznie.
Zakupiłem używany jeszcze na gwarancji filtr - podobno szczelny.
W pozycji pionowej faktycznie nic z niego po około 1 godzinie nie wypływa jak pracuje ale gdy go przechylę na bok przy wyłączonym filtrze do zaczyna skądś woda cieknąć.

1. Przy położonym na bok filtrze woda delikatnie cieknie - nie wiem z kąd, czy to normalne zjawisko czy coś jest nie szczelne ?
2. Pompka Podciąga wodę około 1 cm i woda wraca z powrotem do zbiornika.
By go zalać wodą musiałem zassać wodę poprzez wąż.
Nawet wtedy gdy się napełni sam to mimo wszystko nie jestem wstanie pompką podpompować wody bo podciąga 1 cm i woda wraca z powrotem wejściem IN.
3. Z tego co wyczytałem na głowicę nie ma gwarancji czyli takie coś jak nie działająca pompka raczej gwarancji mi serwis nie uwzględni tym bardziej na uszczelki ale żeby po jednym roku czasu uszczelka padła to dziwna sprawa.
4. Czym taki filtr umyć chodzi o gąbki oraz kosze bo ceramikę wymieniam oraz dokupię zeolit..
5. Napiszcie mi czy jest szansa kontaktu z serwisem jbl gdzieś w Polsce ??, szukam na stronie jbl.de ale jakoś nigdzie nie widzę..


Filtr ma trochę więcej niż rok.
Pracuje cicho.
Woda również dość mocno z niego leci z węża więc ciśnienie ok, oddał bym go w cholerę ale kupowałem go prywatnie i nie zbyt mi się kalkuluje odwozić mu go z powrotem o ile by facet przyjął..

Panowie napiszcie mi czy słuszne są moje spostrzeżenia czy szukam sam dziury w całym.
Dziękuje

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: jurkin » 23 stycznia 21, 01:39

1. Czasami jest tak że przy rozpinaniu zaworów trochę wyleci i zacieka w obudowę głowicy, po przechyleniu wycieka na zewnątrz. Jak w pozycji pionowej nie cieknie to jest ok. Na wszelki wypadek sprawdź stan oringów na zaworach.
2. Musisz pompować, cały czas, aż zacznie sam ciągnąć, jak ruszy pszechyladz go na boki, czasami staje, wtedy znów pompujesz, i tak w kółko aż odpowietrzy się. Łączenia na zasysie muszą być szczelne.
3. Nie wiem
4. Ja gąmbki myłem ciepłą wodą, kosze i cały filtr płynem do mycia naczyń.
5. Serwis, nie wiem, używkę warto rozebrać, sprawdzić stan uszczelek i je przesmarować zwykłą wazeliną, na przykład.

Cicho chodzi, pompuje, kolend to on Ci na pewno nie zaśpiewa :)

scorpion_1982
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 4 grudnia 20, 21:20
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: scorpion_1982 » 23 stycznia 21, 01:48

Dzięki jurkin
Wyczyszczone wszystko i złożone na wazelinie technicznej.
Przeciekanie ustąpiło pompka trochę lepiej zaczęła działać.
Potestowałem w nocy głośność jak zapadła cisza bo dzieci przestały oglądać bajki.
Buczy jak cholera - terenie CENZURA i niby odpowietrzony ok a buczy tak że prędzej ja zamieszkam w piwnicy niż on w pokoju córki.
1. Co może być - czy sam wirnik wystarczy czy głowica jest nie udana ??
2. Wirnik i głowica powinna podlegać gwarancji tylko nie wiem załatwiać to przez niemiecki serwis czy bawić się ze sklepem w przepychanki ?
Zauważyłem że kiepskie są oringi na AquaStop - muszę sprawdzić jakie to są bo może kupi w sklepie bez przepłacania 6000% za nazwę plus drugie tyle przesyłka.
Napisz mi czy ten twój tak cholernie buczy, nie chodzi że przykładam do niego ucho ale jestem w tym samym pomieszczeniu i aż coś mi się dzieje - jakbym wzmacniacza nie wyłączył a miał go na full.
Dzieki

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: jurkin » 23 stycznia 21, 02:02

Wirnik jest tak zrobiony że łopatki obracają się o ćwierć obrotu względem magnesu, wpuść tam kleju, super glu czy kropelkę żeby to unieruchomić.

scorpion_1982
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 4 grudnia 20, 21:20
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: scorpion_1982 » 23 stycznia 21, 02:06

Tam śmigło względem wirnika to się obraca o 350stopni co najmniej a tak poważnie spory obrót tam jest.
Co to daje że unieruchomi siè śmigło względem wirnika - bo on dziad buczy a jak kręci cały czas w jedną stronę to w zasadzie cały czas śmigło względem wirnika jest w jednym miejscu.
Ty jurkin likwidowałeś lewy obieg wody na głowicy i pierwszym koszu ??

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: jurkin » 23 stycznia 21, 02:16

Może i 350, nie pamiętam, jak kupiłem swego to też chodził jak bombowiec, z kleilem i jest cisza.
Lewy obieg był w starszych modelach, powodywany zatkanymi gąbkami prefiltra lub uszczelką między gurnym koszem a głowicą, 902 ma zupełnie inny kosz.

scorpion_1982
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 4 grudnia 20, 21:20
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: scorpion_1982 » 23 stycznia 21, 02:21

I też jest lewy obieg niestety.
Już tłumacze:
Na głowicy masz wycięcia, ściąg prefiltr i wyciąg jeden koszt na głowice i zobacz - wycięcia również są na koszu - po założeniu zgrywają się idealnie i właśnie tam jest lewy obieg wody.
Tym sposobem nie udusisz pompy nawet gdy zabijesz mocno kosz - przepływ spada i większość ciągnie przez te wycięcia.
Cały czas tamtędy ciągnie wodę bo to jest nie do uniknięcia.
Tym sposobem w tym modelu nie da się unieruchomić wirnika - chyba że komora wirnika zarośnie syfem.

scorpion_1982
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 4 grudnia 20, 21:20
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: scorpion_1982 » 23 stycznia 21, 02:27

napisz mi czy chcąc go odkamienić potraktować dziada octem czy lepiej kwaskiem cytrynowym, jedno i drugie dla ryb nie jest zabójcze a kawałki kamienia mi ze środka wypadły wiec wole dmuchać na zimne.
Kosze i kubeł czyściutkie a wnętrze musi być kamień no bo w wiadrze czysta woda - rurki umyte a kamień kotłowy skądś w kuble się znalazł.
Za zalanie domu/mieszkania poprzez nieszczelność takiego kubła powinien odpowiadać producent - bo uszczelka wola o pomstę do nieba ale mam pomysł na lepszą do tego modelu ale to na spokojnie bo jak narazie nie da się go używać tak na mnie warczy :)

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: jurkin » 23 stycznia 21, 02:29

A no racja, też to zauważyłem, ale wydaje mi się że są na tyle małe że znacząco to nie wpływa na obieg, ale że ja rzadko go otwieram to na wszelki wypadek te s parki zakleiłem :)

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: jurkin » 23 stycznia 21, 02:34

Aż tak? Odkamieniacz do czajników czy ekspresów do kawy.

scorpion_1982
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 4 grudnia 20, 21:20
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: scorpion_1982 » 23 stycznia 21, 02:36

Małe ale podłużne i kilka więc dość sporo wody tamtędy przeleci.
Tak samo jak prefiltr.
Niektórzy wycinają boki by szybko się nie zabijał a w tym kuble woda spływa bokami.
Czyli wycinanie boków w prefiltrze to jest to samo co wyciągnięcie go całkiem, czyli syfimy ceramikę czy co tam mamy w dolnym koszu na samym spodzie.
Muszę dziada wpierw odkamienić a później pomyśleć jak bez klejenia unieruchomić testowo ten wirnik względem śmigła.

Pamiętaj że jak zakleiłeś te nacięcia a zabijesz filtr to pewnie zatrzyma ci się pompa i pewnie ją spali chociaż wątpię może dali tam jakieś zabezpieczenie przeciw-przeciążeniowe.

scorpion_1982
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 4 grudnia 20, 21:20
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: scorpion_1982 » 23 stycznia 21, 02:37

Mam taki specyfik do ekspresu ale jak tego nie wypłukam dobrze to pewnie ryby będą pływać do góry brzuchem wiec boje się stosować.
Firma urnex koncentrat. Je dość mocno kamień tyle że ekspres się dość mocno płuczę na koniec.
A wirnik i oś wirnika chce wyciągnąć na czas odkamieniania bo nie wiem czy to nie płynie na magnez i sam wirnik.
Czym lub jak zakleiłeś te wycięcia w głowicy bo może też tak uczynię.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: jurkin » 23 stycznia 21, 02:57

Ja mam prefiltr na zasysie, więc prefiltr w kuble jak i wkłady są czyte.
W innych filtrach nie ma nacięć, i się nie palą. Wycięcia zakleiłem klejem na gorąco, resztki odciąłem nożykiem do tapet.
Nie namawiam do stosowania odkamieniacz, ale co za problem go wypłukać?

scorpion_1982
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 4 grudnia 20, 21:20
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: scorpion_1982 » 23 stycznia 21, 03:01

Zgadza się że w innych nie ma ale to rodzaj zabezpieczenia przed spaleniem pompy.

Ja nie twierdze że tak będzie i że coś się stanie - sam rozważam taką opcje dla tego pytam.

Też mam zamiar założyć by mi małych rybek albo ślimaków nie wdzierało w filtr.
Na spokojnie założę drugi temat i podpytam się jakie wkłady zastosować bo dopiero raczkuje w tym temacie.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: JBL e902 problemy z szczelnością i pompką

Postautor: jurkin » 23 stycznia 21, 03:09

Ok, a ja idę spać, bo jutro do robory :) to znaczy dzisiaj.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości