Aquael turbo 1000 , napowietrzanie a moc filtra

sivakos
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 1 sierpnia 21, 15:15

Aquael turbo 1000 , napowietrzanie a moc filtra

Postautor: sivakos » 4 grudnia 21, 14:06

Witam,
Wystartowałem akwarium 105 litrów z filtrem Aquael filtr turbo 1000. Od startu filtr pracował jedynie z krótką nakładką kierującą wodę w stronę tafli, prąd był tak silny że musiałem skręcić filtr na około 40 % mocy.

Dzisiaj przy podmianie postanowiłem zastosować dołączona do zestawu rurkę przedłużającą wylot o około 10cm razem z elementem do napowietrzania ( z planem otwierania go na noc). I teraz po podłączeniu tej dłuższej rurki i zamknięciu dopływu powietrza woda w akwarium jakby stanęła ( w porównaniu do tego co było ) nawet otwarcie filtra na maksa nie spowodowało wielkiego ruchu tafli.

Moje pytanie czy to tylko złudzenie przez zastosowanie przedłużenia wylotu, czy może zamknięty zawór spowalnia prace filtra? Nie wiem czy zostawić tak jak jest czy wrócić do poprzedniej konfiguracji?

Moze ktoś ma taki filtr / doświadczenia z tym filtrem ?

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Aquael turbo 1000 , napowietrzanie a moc filtra

Postautor: jurkin » 4 grudnia 21, 15:21

Końcówka do napowietrzania na pewno spowalnia przepływ, ale nie na tyle żeby w ogóle. Puść powietrze i będzie widać jaki jest przepływ, i czy jest wystarczający.

sivakos
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 1 sierpnia 21, 15:15

Re: Aquael turbo 1000 , napowietrzanie a moc filtra

Postautor: sivakos » 4 grudnia 21, 15:33

Tak, przepływ jest i to chyba niezły, ale otworzyłem filtr na maksa prawie.


Filmik z obecnej pracy

https://megawrzuta.pl/download/0e20f270 ... d8fc8.html

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości