Tetratec EX700 - zamienniki rurek, deszczownicy, zaworów - co będzie pasować ?

Lopik
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 11 lutego 23, 14:40

Tetratec EX700 - zamienniki rurek, deszczownicy, zaworów - co będzie pasować ?

Postautor: Lopik » 11 lutego 23, 14:46

Witam, wszystkich użytkowników forum
Po 10 latach przerwy chciałbym znowu wrócić do akwarystyki. Powoli zbieram informacje na ten temat. Mam też trochę sprzętu i parę pytań o filtr TetraTec EX700 (stary typ, bez plus, 13W) który posiadam.
Kiedyś miałem akwarium ~250l jednak teraz celował bym w zbiornik połowę mniejszy (120l?). Dobrze się składa bo znalazłem parę postów, że wydajność tego filtra jest zawyżona przez producenta i bardziej będzie się nadawał do mniejszego zbiornika.

Filtr wygląda bardzo dobrze. Nawet uszczelki prezentują się super pomimo braku smarowania na przestrzeni lat. Jednak oprócz kubełka cały pozostały sprzęt został stracony albo jest uszkodzony:
- rurki 12/16 mm
- deszczownica
- rura ciągnąca
- zawory przy filtrze

I tu zwracam się o pomoc do użytkowników tego forum, jakiej firmy podzespoły kupić ? Widzę, że ceny nowego filtra oscylują w kwocie ponad 300zł. Nie chciał bym przy zakupie tych dodatkowych podzespołów przekroczyć kwoty 200zł.

Z tego co znalazłem do tej pory:

- rurki 12/16 mm – użytkownicy zalecają kupno rurek Eheim zielone. Czy jest sens kombinowania i kupowania rurek o większym przekroju 16/22? Do tego pewnie będą potrzebne przejściówki, warte to zachodu?
- deszczownica – jest sens kompletowania całego zestawu EHEIM ? Widzę, że sama jedna rurka kosztuje 40zł. Przy kompletowaniu całego zestawu z tej firmy zacznę się zbliżać kwotą do zakupu nowego filtra. Jakiej innej firmy zestawy polecacie ? Coś klasy średniej ale w normalnej cenie ?
- rura ciągnąca – jw. EHEIM ? Coś klasy średniej ale w normalnej cenie ?
- zawory przy filtrze – na tą chwilę znalazłem tylko oryginalne TetraTec (2szt za 65zł). Czy są jakieś zamienniki ? zawory z innej firmy będą pasować ?

Kupował ktoś tego typu podzespoły z Aliexpress ? Widzę, że mają dużo podróbek ale nie wiem jak z ich jakością i czy będą pasowały.

Pozdrawiam

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Tetratec EX700 - zamienniki rurek, deszczownicy, zaworów - co będzie pasować ?

Postautor: jurkin » 12 lutego 23, 11:18

Witaj,
rurki, węże i tp. możesz kupić jakiekolwiek gdziekolwiek, jerzeli do filtra idą węże 12/16 to innych bez kombinacji nie założysz, i nie ma to sensu. Zawory i ogólnie cześć do filtra kupuj originale. Wymień też uszczelkę głowicy.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 69 gości