Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: BigFish » 4 czerwca 07, 16:35

Żeby nie było że nie szukałem to znalazłem parę dłuższych wątków ale sprzed 1-2 lat i wszyscy pisali, że dopiero po pewnym czasie (2-3 latach) będzie można wyrobić sobie ocene. No więc jako, ze zamierzam kupić ten filtr do mojej tangi pytam się was co sądzicie o tym filtrze. warto w niego inwestować? Chciałbym kupić jakiś kubełek do 112 litrów w cenie nie przekraczającej 200zł+przesyłka i tetra się mieści w tej granicy.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: piteri » 4 czerwca 07, 16:45

Mam w.w. filterek też w 112 i też w tandze. Jest naprawdę cichutki, ma dołączoną deszczownię (możemy mieć deszczownię krótszą, kiedy damy jeden element i dłuższą, kiedy damy dwa), ja osobiście deszczownie mam odłączoną, aby zmniejszyć ruch wody. Element wyciągający wodę z akwarium jest regulowanej dłuchości. Jedynie do wkładów można się doczepić: ceramika do filtracji mechanicznej nie wiadomo po co, lepiej włożyć jako pierwszy wkład grubszą gąbkę (2 warstwy), a dalej ceramikę bio (trzeba niestety kupić ją oddzielnie). Ogólnie ejstem zadowolony z zakupu, w tej cenie podejrzewam, że niczego lepszego bym nie znalazł.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: BigFish » 4 czerwca 07, 18:54

No to chyba jednak wezmę ten filtr, na szczęście mam kaskade która obecnie pracuje w akwa w którym chcę zrobić tanganikę więc ona będzie odpowiadała za filtrację mechaniczną, a w kubełku dam jedno piętro gąbki i resztę ceramiki.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: dadi321 » 6 czerwca 07, 17:39

Używam od 2 lat , filtr jak filtr nawet dosyć cichy .Jednak jest to sprzęt dosyć delikatny ,swego czasu za mocno dokręciłem nakrętkę zabezpieczającą wąż no i poszły łapki ale na szczęście nie cieknie.
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: piteri » 6 czerwca 07, 19:02

dadi321, u mnie też te łapki poszły :P Bawiłem się nakrętką, kręce, kręce i nagle bum, łapki połamane :P Do czasu jak nikt nie ciągnie za wąż jest ok.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: BigFish » 14 czerwca 07, 15:48

Filtr wczoraj montowałem i muszę przyznać że rzeczywiście trochę delikatny, szczególnie te nakrętki na węże i klamry do mocowania głowicy. Ale tak poza tym do za ta cenę lepszego filtra dostać nie można. Bardzo dużo miejsca na wkłady, ja mam konfigurację taką (wymieniając od doły):
-koszyk ceramiki
-koszyk biobali
-koszyk pół na pół ceramika, ta włóknina filtrująca i gąbka
-koszyk z gąbką
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: piteri » 19 czerwca 07, 15:25

http://allegro.pl/item204180375_filtr_w ... ladem.html mtyślałem, aby założyć cos takiego na wężu dolotowym jako prefiltr, a cały filtr wyłożyć bio ceramiką i balami.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: BigFish » 19 czerwca 07, 16:32

Na pewno by to się sprawdziło jako filtr mechaniczny tylko chyba trudno by było połaczyć taki korpus z wężami gumowymi. Mam takie coś w domu jako filtr wody wodociągowej i jest to połączone z rurą na gwint.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: piteri » 19 czerwca 07, 18:57

W ten filtr wkręcasz takie metalowe końcówki jak od węży samochodowych i zaciskasz specjalnymi zaciskami, że z podłączeniem nie ma problemu. Tak samo mam podłączony filtr sprężonego powietrza na wysokociśnieniowym wężu i jest ok.
duuże mcharium w przygotowaniu...

mayaca
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 9 marca 07, 21:19

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: mayaca » 20 czerwca 07, 04:26

W tej cenie można kupić o niebo lepsze filtry -JBL.

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: piteri » 20 czerwca 07, 12:15

No nie wiem czy są w tej samej cenie.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Co sądzicie o filtrze TETRATEC EX700?

Postautor: dadi321 » 24 czerwca 07, 08:20

jeśli chodzi o ten prefiltr to czyszczenie go będzie dosyć kłopotliwe ,chodzi o wylewanie się z niego wody podczas czyszczenia trzeba zastosować dodatkowe zawory odcinające , no i później sprawa odpowietrzania .Ja jako prefiltr stosuję kosze od filtra wewnętrznego RESUN wypełnione biobalami .Jest to założone na początku węża ssącego ,do czyszczenia wypinam i myję pod bieżącą wodą
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 50 gości