AquaEl AquaMax -recenzja/opinie posiadaczy

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

AquaEl AquaMax -recenzja/opinie posiadaczy

Postautor: Elmo » 30 września 04, 08:30

Witam :)

Jako że stałem się posiadaczem tego filtra chciałem się podzielić moimi doświadczeniami :

Na początku napiszę co mi się nie podoba :

- węże które daje producent są moim zdaniem za sztywne .... dosyć ciężko się je układa ....
- deszczownia jest "krowiasta" myslałem że sobie podącze już istniejącą deszczeowni która była napędzana Fan-em 2 a tu lipa musiałem zrobić przejściówke ...
- chyba trochę zbyt delikatne mocowanie rurek w akwarium ...

I to tyle z negatywnych odczuć ... po rozpakowaniu filtra zabrałem się do płukania wszystkich części , powkładałem media filtracyjne , zamocowałem "rurki w akwarium" ... i już miałem zalewac filtr (naczytałem się na forum że trudno go zalać sposobem podanym przez producenta ....) ale pomyślałem sobie że jednak spróbuję .. i ??? "zapompowałem energicznie" tak jak nakazała instrukcja . Zaszumiało zabulgotało i filtr po krótkiej chwili został zalany , i odpowietrzony. Przyszedł czas na "odpalenie" podłaczyłem do prądu i ruszyło ..... wszytko ok, przepływ można bardzo dokładnie regulować ... co prawda było słychać ze zostało trochę powietrza wewnątrz (lekkie chlupotanie) ale na drugi dzień filtr sam się odpowietrzył do konca , jest naprawdę cichy wogóle go nie słychać (a nie trzymam go w szawce) . Bardzo mi się podoba możliwość odłczenia samej głowicy z rurkami bez potrzeby spuszcania filtra ...

Ogólnie filtr oceniam bardzo dobrze , jak się okaże że z żywotnością jest ok to naprawde jest to zakup godny polecenia .... :)

soul328
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 26 września 04, 07:34

Re: AquaEl AquaMax -recenzja/opinie posiadaczy

Postautor: soul328 » 24 października 04, 19:10

Ja mam ten filtr i jestem zadowolony. węże są tylko troche sztywne i słabo trzymają się w końcówkach. Reszta jest spoko. Dziala bezglośnie i ma duża powierzchnie filtracyjną pozdrawiam :ok:

[ Dodano: 2004-10-25, 11:06 ]
Gdy kupiłem ten filtr to od razu wprowadziłem zmiany w mediach filtracyjnych. Nie włożyłem węgla (zostawiłem go na wypadek wyciągania leków) ,Zamiast węgla włożyłem dodatkową ceramikę. i mam w planie użycie waty.(Nie wiem tylko czy nie ograniczy to za bardzo przepływu wody przez filtr). Wynika to z tego że gąpka nie jest drobna i chcę zapobiec zamulaniu ceramiki( zmniejsza sie powiężchnia życiowa dla bakterji) . A więc podsumówując w kolejnośći ułożone są: gąpka, zeowonder, mała ceramika , duża ceramika . Będzie jeszcza wata i nie wiem czy nie pozbęde się zeo po okresie zużycia zastępując czymś innym. Słyszałem też że niektórzy wypełniają obudowe lampy uv jakimś wkładem. Coś w tym jest, zawszę większa powierzchnia filtracyjna. Ja też tak chyba zrobie, tylko nie wiem jeszczę co tam wsadzić.

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: AquaEl AquaMax -recenzja/opinie posiadaczy

Postautor: Thom (AS) » 12 listopada 04, 18:31

Ja też mam ten filtr (250).
Jestem z niego zadowolony, przemawiają za nim :
- niska cena
- duża powieżchnia filtracyjna
- możliwość podłączenia lampy UV
- prawie bezgłośna praca

Na początku miałem troche problemów ze złączeniem węża z rurką wlotową do akwarium (troche woda ciekła)

Ale ogólnie oceniam ten filtr jako bardzo dobry produkt :!:

[ Dodano: 2004-11-12, 18:33 ]
Działa u mnie w akwa 300l wraz z Fan'em 3.
Woda kryształ. :D

MACIEJ L
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 7 października 04, 06:08

Re: AquaEl AquaMax -recenzja/opinie posiadaczy

Postautor: MACIEJ L » 9 grudnia 04, 20:14

WITAM. MAM GO OD TYGADNIA ALE JUZ JESTEM ZADOWOLONY. NISKA CENA, LATWY MONTAZ, BEZGLOSNA PRACA. JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z TEGO ZAKUPU

jurek48

Re: AquaEl AquaMax -recenzja/opinie posiadaczy

Postautor: jurek48 » 10 grudnia 04, 20:32

Gdy kupiłem ten filtr to od razu wprowadziłem zmiany w mediach filtracyjnych. Nie włożyłem węgla (zostawiłem go na wypadek wyciągania leków) ,Zamiast węgla włożyłem dodatkową ceramikę. i mam w planie użycie waty
Wszystko OK. tylko z tą watą daj sobie spokój to jest przecież filtr biologiczny i najlepiej jak będziesz ja najmniej w nim grzebał. Wata po tygodniu (max 2-ch) będzie wymagała
płukania a bakterie nitryfikacyjne też nie lubią jak nieproszony gość zagląda im do domu.

Awatar użytkownika
raf74
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 21 stycznia 05, 09:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AquaEl AquaMax -recenzja/opinie posiadaczy

Postautor: raf74 » 7 lutego 05, 08:48

Witam
Zastanawiam się nad kupnem tego filtra (150) do akwa 112l, tylko nie wiem czy mi się zmieści w szafce. Odległość od dolnej do górnej deski to 38 cm. Filtr nie może stać obok szafki bo to jest część meblościanki w "salonie ". W internecie nie znalażłem wysokośći filtra po zmostowaniu (wraz z rurkami). Proszę o pomiar i posta.
PS. Czy ktoś może zna tani i dobry sklep w Częstochowie.
112l fluval 104, 8 neonki innesa, 1 neonek czarny, 3 kardynałki, 1 brzanka sumatrańska (nemo :D), 2 glonojady(zbrojniki), 1 kirysek i 4 danio tęczowe, 2 ramirezki, 1 gupik i 1 czarna molinezja, 2 kosiarki

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AquaEl AquaMax -recenzja/opinie posiadaczy

Postautor: Spaiky » 24 lutego 05, 23:21

raf74.........jeden z najtańszych sklepów jest na Ogrodowej (jeśli chodzi o sprzęt). Rybki najtaniej jednak kupisz koło Mc Donalda na Wolności. Jeśli chodzi natomiast o więdzę na tenmat akwarystyki to najlepsze wrażenie sprawił na mnie sklepik koło Estakady. Gdzi indziej wiedza marna. Wszystko wcisną.

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: AquaEl AquaMax -recenzja/opinie posiadaczy

Postautor: aajaa » 24 marca 05, 16:28

Też mam ten filtr, jestem bardzo zadowolona. Miałam wcześniej taki mały kubełek aquaela i trafiało mnie kiedy trzeba było go umyć :evil: , brakowało zaworów i był cały korowód ze zdejmowaniem rurek itd. W unimaxie zostało to bardzo fajnie rozwiązane , ja podłączyłam jeszcze do niego dyfuzor, i dopiero deszczownię tak w literę L , pod wodą oczywiście. Wykluczyło to ruch wody i jest napowietrzanie , na rurce zasysającej jest prefiltr zapobiegający wciąganiu roślinek czy cennego narybku. Szczerze mogę go polecić, jest cichy i baaardzo wydajny.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości