Proszę o pomoc - oświetlenie

j_23
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 06, 19:18

Proszę o pomoc - oświetlenie

Postautor: j_23 » 22 maja 06, 18:20

Stałem sie przypadkowo właścicielem akwarium z pyszczakami( 250litrów, 20 pyszczaków, 5 glonojadów, kilka roślin). wyczytałem, że należy wymienić oświetlenie ( 2 świetlówki po 90 cm). Na rynku jest tyle rodzajów, że się pogubiłem i nie wiem co kupić. Moze ktoś mi doradzi. Z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczów :ok:

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: Proszę o pomoc - oświetlenie

Postautor: Ewelinka22 » 22 maja 06, 18:29

Ja u siebie mam z pyskami swietlowki Hagena Power i Sun Glo...
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Proszę o pomoc - oświetlenie

Postautor: Jakus » 22 maja 06, 23:20

Proponuję Philipsa TLD 89 aquarell lub coś o podobnej barwie widmowej w jakimś sklepie lub hurtowni z oświetleniem i wyjdzie Ci całkiem tanio w porównaniu ze sklepami zoologicznymi.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

sacred
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 15 listopada 06, 09:56
Lokalizacja: okolice Gdańska

Re: Proszę o pomoc - oświetlenie

Postautor: sacred » 16 listopada 06, 16:20

Kup jedną kolorową (np hagena albo philipsa Power Glo czy Color Glo z fioletową poświatą) podkreślającą barwę ryb, a drugą ze sklepu elektrycznego ze sprzętem oświetleniowy(jakąś daylight czy inną o zbliżonym widmie światała dziennego). Najtaniej a efekt zbliżony. Pysie nie przepadają za jaskrawym światłe, a roślin też pewnie nie masz za dużo (o ile w ogóle są), więc w kwestii oświetlenia na prądzie możesz oszczędzić. Pozdrawiam
Akwarium 375l- neony.

slavkoss
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 26 listopada 06, 10:32

Re: Proszę o pomoc - oświetlenie

Postautor: slavkoss » 2 grudnia 06, 11:09

Proponuje zestawić Philips Standard 33 640 i Philips TL-D Food Pro. Można kupić je w prawie każdym sklepie z oświetleniem lub markecie budowlanym. Za dwie zapłaci się tyle co za jedna w sklepie akwarystycznym, a różnicy nie ma. Świetnie podkreślają barwy ryb.

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości