72l czarna woda z neonami

Awatar użytkownika
ducze
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 15 stycznia 08, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

72l czarna woda z neonami

Postautor: ducze » 15 stycznia 08, 20:29

Witam :)

Po kilku latach "abstynencji akwariowej" postanowiłem wrócić do nałogu ;) miały być muszlowce ale jednak padło na jednogatunkowe z neonami. Wielkość 60x30x40, na większe nie mam chwilowo miejsca.
1) I tu pierwsze pytanie: 25-30 sztuk nie będzie za dużą ilością? + jakieś 4 kiryski albo otosy.
2) Jako wystrój planowałem same korzenie ale w sumie dołożyłbym trochę zieleniny... ale jakie roślinki się nadadzą? żeby wytrzymały w kwaśnej wodzie i ze świetlówką 15W ("zwykła" może być czy warto inwestować w jakieś bardziej specjalistyczne? mam małe doświadczenie z ciemnymi akwariami, raczej nigdy na watach nie oszczędzałem ;)
3) Żeby osiągnąć odpowiednie parametry wody (w tym kolor) wystarczy torf w filtrze i jakieś liście/szyszki w akwa? nie sprawdzałem jeszcze jaką wodę mam aktualnie w kranie ale podejrzewam, że raczej będzie kwaśna i bardzo twarda więc pewnie sporo zachodu będzie kosztowało doprowadzenie jej do porządku ;)
4) Filtry... mam w planie mały wewnętrzny z gąbką (pozostałość po dawnych czasach:), żeby bełtał lekko wodę i do tego kaskada ok. 500l/h głównie z torfem (da się torfu użyć w kaskadzie?). Może być?
5) Jakieś inne uwagi i sugestie bardzo mile widziane :)
PS. większy zbiornik nie wchodzi na razie w rachubę, inne rozwiązania radykalnie zwiększające koszty też nie...

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)
Michał

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 72l czarna woda z neonami

Postautor: Tomek83 » 15 stycznia 08, 22:21

Ad. 1 Będzie, według mnie to 15 sztuk powinno być.
Ad. 2 korzenie+żabienice+anubiasy, mchy lub microsorum na korzenie.
Ad. 3 Najpierw porób testy potem kombinuj z wodą.
Ad. 4 Może być. Wystarczy sama kaskada.

Awatar użytkownika
ducze
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 15 stycznia 08, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: 72l czarna woda z neonami

Postautor: ducze » 18 stycznia 08, 08:55

Dzięki za odpowiedź :) ale jednak zmieniłem znowu koncepcję ;)

Pozdrawiam :)

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości