powrót do akwa

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

powrót do akwa

Postautor: lukas » 11 lutego 08, 12:59

siemano , po paru latach rzerwy chce z powrotem zalać baniak 100 l , mój wybór jest oczywisty - pielegnice . Przed moje akwarium przewinęły się niegdyś rózne gatunki - sajica, salvini, niebieskołuskie i inne teraz zastanawiam sie co by wybrać . Na początek stadko 4-5 sztuk jak sie cos dobierze to reszta out. i teraz myśle bo mam w zasięgu reki tak : meeki, severum ksantorycze, eljioti, hellery ale to chyba nie jest to czego szukam :/ i do tych co mieli juz jakieś doświadczenia z róznymi pielęgnicami prosze o jakąś rade. Reszte uprzejmie prosze od powstrzymania sie od dennych postów.
Pozdrawiam
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: powrót do akwa

Postautor: Marcinus » 11 lutego 08, 13:06

Za małe akwarium na duże pielęgnice, trzymanie neibieskołuskiej i plekostomusa w 100l nawet nie będę komentował.

Do Twojego litrażu idealnie pasują pielęgniczki, jest dużo ładnych ciekawych gatunków, przy odpowiednim ułożeniu i zaaranżowaniu dna mozna się pokusic o dwie pary lub haremy tych ryb.

Z większych pielęgnic do takiego litrażu pasują chyba tylko sajici.

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: powrót do akwa

Postautor: lukas » 11 lutego 08, 13:47

to nie komentuj bo stamtąd skąd e wziąłem miały gorzej a nikt by ich nie kupił za tą cene co były :roll: a źle im u mnie nie było możesz mi wierzyć pomimo małego litrażu , od sajici i niebieskołuskich dochowałem się potomstwa , od salvini akurat nie bo nie miałem dobranej pary i były u mnie przelotem.

edit: niebieskołuskie nie były wyrosnięte jakoś bardzo nie trzymałbym ryb które sa na długość jak szerokość mojego akwarium ... samiec miał ok 16 cm samica była troche większa ( tak sie para dobrała)
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: powrót do akwa

Postautor: Jaro69 » 15 lutego 08, 14:28

W 100l możesz spróbować śmiało z akarkami lub z wymienionych przez Ciebie:wszystkimi trzema Thorichthys,sajica.Dla salvini zbiornik jest zdecydowanie za mały.Możesz spróbować też z ziemiojadami.

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości