rozmnażanie molinezji

czy rozmnożyłeś molinezje?

Czas głosowania minął 29 kwietnia 05, 00:14

tak
5
71%
nie
2
29%
 
Liczba głosów: 7
Maro
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 05, 12:10
Lokalizacja: cieszyn

rozmnażanie molinezji

Postautor: Maro » 18 stycznia 05, 12:14

Moja molinezja urodziła w niewielkich odstępach czasowych 10rybeczek.Odrazu ją odłowiłem razem z narybkiem do osobnego akwa (z filtrem.grzałką i dużą ilością roślinek pływających) żeby tam narybekbył bezpieczny a molinezja rodziła w spokoju:D.I mam następujące pytania:
Kiedy odłowić molinezje od narybku żeby go nie zjadła po porodzie(a raczej jak rozpozać że już wszystko urodziła)?
Czy narybek może być karmiony wyłącznie pokarmem kupionym dla nich (jeśli nie to czym je karmić dodatkowo i jak to przygotować)?
Słyszałem że można karmić żółtkiem,glonami itp. czy to prawda?
KOCHAM DROŻDŻE

klon
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 9 stycznia 05, 18:26

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: klon » 18 stycznia 05, 14:05

Witam. Molinezia zazwyczaj nie ma wiele potomstwa, samnice odławia się zaraz po wykoceniu wystarczy opserwować ją czy nie zaczyna zjadać młodych, jak zaczyna zjadać to prawdopodobnie już zakończyła kocenie. Co do pokarmu to można stosować to samo co dla dorosłych tylko rozetszeć na pył . Pozdrawiam.

Maro
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 05, 12:10
Lokalizacja: cieszyn

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: Maro » 18 stycznia 05, 16:21

dzięki serdeczne.jeśli ktoś chce coś jeszcze dodać albo zmienić to niech pisze

[ Dodano: 2005-01-18, 16:22 ]
właśnie urodziła jeszcze jedną rybeczke czyli razem 11
KOCHAM DROŻDŻE

Awatar użytkownika
rafał
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 6 listopada 04, 20:24
Lokalizacja: tychy

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: rafał » 18 stycznia 05, 21:32

molinezje tak jak inne żyworódki po urodzeniu wszystkich rybek zabierają sie za jedzenie swoich maluchów, i brzuszek mają wyraźnie malutki.......
a co do pokarmu to nie maja zbyt duzych wymagan.
170L,
5 SKALARÓW(2PARY I 1 SAMOTNIK)
3 MOILNEZJE BLACK MOLLY, 2 MIECZYKI,
2 GURAMI, 2 TECZANKI MNIEJSZE, 1 ZBROJNIK, 1SUM REKINI, 1 BRZNKA REKINIA,

seba75
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 5 listopada 06, 21:43

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: seba75 » 5 listopada 06, 21:59

Witam.
Jestem nowy na tym forum i w ogóle w temacie rybek. No ale do rzeczy. Skad mam wiedzieć czy moja molinezja bedzie miała małe :?: No jest gruba, ale nie wiem czy dla tego ze lubi sobie pojeść :wink: czy może będzie coś więcej w akwarium :) Czy są jakieś metody określenia czy to już... :?: Poradżcie coś!
Seba

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: Dave » 6 listopada 06, 17:48

Ryby nie gromadzą tłuszczu na brzuchu tak, jak ludzie. Jeśli będzie gruba od jedzenia, to będzie miała warstę tłusczu na całym ciele, na ogonie, grzbiecie i głowie. Na pewno jest kotna.

Awatar użytkownika
Buger1991
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 26 listopada 06, 20:11
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: Buger1991 » 28 listopada 06, 20:57

Ja moich molinezi mam tyle ze nie powiem co tak sie rozmnozyly
60l:::::::
kilka Molinezji
kilka Gupikow
3x zbrojnik niebieski (1 to albino)
3x kirys pstry
92% nastolatków słucha rapu. Jeżeli jesteś ośmioma procentami tych, którzy słuchają prawdziwej muzyki, wklej to do swojej sygnaturki.

maksio667
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 26 listopada 06, 10:30

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: maksio667 » 3 grudnia 06, 10:01

najazie posiadam 1 parke black molly w jednym osobnym akwa 30l samica urodziła mi 15 małych rybek przeżuciłem je do akwa 15l jedno pytanie ile trwa okres ciąży molinezji prosze o odpowiedz maciek :?: :idea:

Awatar użytkownika
snajper5
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 22 grudnia 06, 14:06
Lokalizacja: UQF

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: snajper5 » 3 stycznia 07, 15:03

Witam!

maksio667 tu cos mozesz znalesc na Twoje pytanie.

A u mnie jest taki problem, ze samica wcale nie schudla a w akwa mam teraz jedna mala sztuke, ktorej pojawienie sie zaobserwowalem jakies 4 dni temu. Czy to mozliwe zeby okocila tylka jedna rybke? Czy tez tak dlugo moze trwac "okres porodu"?
-----------------
POZDRAWIAM!
-----------------

michalek_wzr
Ryba
Ryba
Posty: 202
Rejestracja: 31 grudnia 06, 14:20

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: michalek_wzr » 3 stycznia 07, 16:18

moim zdaniem rozmnozenie molinezji nie jest zbytnio skomplikowane... Podobnie jak u gupikow... a rozmnazaja sie tez dosyc czesto.
Akwarium[140L]Tilapie Akary

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: Pablo23 » 22 stycznia 07, 13:03

snajper5 pisze:Witam!

maksio667 tu cos mozesz znalesc na Twoje pytanie.

A u mnie jest taki problem, ze samica wcale nie schudla a w akwa mam teraz jedna mala sztuke, ktorej pojawienie sie zaobserwowalem jakies 4 dni temu. Czy to mozliwe zeby okocila tylka jedna rybke? Czy tez tak dlugo moze trwac "okres porodu"?



Samica nie schudła bo trwa okres porodu. Wystarczy żeby coś przestraszyło samicę albo spadła nagle temperatura. Samica podczas porodu szuka miejsca żeby być w danej chwili sama (jak u ludzi) :lol: Poród może trwać bardzo długo jeżeli nie ma sprzyjających warunków, a jeżeli nawet okocą się wszystkie rybki to samica ze strachu sama zacznie je zjadać. Dlatego jeżeli zależy komuś na malych rybkach to kotną samicę należy odłożyć do innego zbiornika, a po porodzie wrzucić do glównego akwarium. Powodzenia

maksio667
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 26 listopada 06, 10:30

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: maksio667 » 2 lutego 07, 16:14

nareszcie mam male rybki wrzucilem samice do kotnika 3 dni temu bo zobaczyłem jaka jest gruba a w kotniku siedziała za filtrem i byla osowiała patrze dzisiaj rano a tu plywaja male rybki samica znacznie schudła i tu moje pytanie bo znaczna częśc
mlodych jest koloru bialego a reszta jest czarna mam ich 19 czy to mozliwe zeby z dwojga czarnych rodziców wyszlo różne potomstwo czym jest to spowodowane????

[ Dodano: 2007-02-02, 16:14 ]
nareszcie mam male rybki wrzucilem samice do kotnika 3 dni temu bo zobaczyłem jaka jest gruba a w kotniku siedziała za filtrem i byla osowiała patrze dzisiaj rano a tu plywaja male rybki samica znacznie schudła i tu moje pytanie bo znaczna częśc
mlodych jest koloru bialego a reszta jest czarna mam ich 19 czy to mozliwe zeby z dwojga czarnych rodziców wyszlo różne potomstwo czym jest to spowodowane?????
240, 112, 50, 30 ,30, 15 ,10, 6 zmiana obsady w 50 w czwartek zamieszcze zdjęcia

Łukasz15
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 22 grudnia 07, 21:00
Lokalizacja: Pułtusk

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: Łukasz15 » 22 grudnia 07, 21:20

Mozecie mi napisac czy jak rybka się juz okoci w kotniku to trzeba ją wziąc zaraz po okoceniu do akwarium zeby nie zjadła młodych czy moze z nimi byc?

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: Tomekł » 22 grudnia 07, 21:48

trzeba ją wziąć bo zrobi sobie z małych obiad.

PS: Ale poco odkopujesz takie stare tematy?
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Łukasz15
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 22 grudnia 07, 21:00
Lokalizacja: Pułtusk

Re: rozmnażanie molinezji

Postautor: Łukasz15 » 22 grudnia 07, 22:04

a jak nie mam innego akwarium to gdzie mam ją przenieść?

[ Dodano: 2007-12-22, 22:09 ]
juz wiem nie odpowiadajcie na to pytanie

[ Dodano: 2007-12-23, 14:23 ]
Mam rybki od tygodnia, a od trzech dni samiec pływa za samicą tak jak by chciał wyjadac jej młode a ona ucieka. Co mam robic???
__________

92l
2xminorka
4xmolinezja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości