hodowla paletek :)

masta
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 6 lutego 05, 13:41
Lokalizacja: Kraków

hodowla paletek :)

Postautor: masta » 6 lutego 05, 13:53

hejka !!! mam małe pytanko do wszystkich osób które chodują paletki. Jestem właśnie w fazie przygotowywania akwa dla paletek. Mam zbiorniczek 240 litrów w którym mam zamiar trzymać dwie dorosłe parki :) (chce aby rybki zarobily na swoje utrzymanie). Zamierzam również przedzielić akwa na połowe siatką (pół na pół) dla każdej z par (tak mi polecił pewien chodowca gdyż można się wtedy dochować małych). A moje pytanko brzmi tak : czy do paletek (które zamierzam rozmnażać) mogę wpuścić jakieś małe ławicowe rybki np: neonki albo razbory klinowe??? Czy nie bedą im przeszkadzać (czy parce uda się odchować młode w takim towarzystwie)??? czy lepiej jest je trzymać same np tylko z jakimiś kiryskami na dnie :)
za wszystkie rady z góry dzięki
P.S
jak ktos ma już jakieś doświadczenie w rozmnażaniu tych pięknych rybci to proszę o kontakt. Moje gg 3454151 :czat: :)

Awatar użytkownika
gimof
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 29 sierpnia 04, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: hodowla paletek :)

Postautor: gimof » 6 lutego 05, 14:45

JA też sie zapaliłem na paletki, ale naraze niemam gdzie postawic duzego akwarium. Z tego co wiem to lepiej im bedzie gdy bedą całkowicie same. Z tą siatką to niejestem do końca pewny ....
120 l niezłej jazdy, 20 litrów kurdupli :)

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: hodowla paletek :)

Postautor: michal111 » 6 lutego 05, 19:23

Zamierzam również przedzielić akwa na połowe siatką (pół na pół) dla każdej z par (tak mi polecił pewien chodowca gdyż można się wtedy dochować małych).


Mimo iż nie choduje paletek to wiem jedno one są stadne :wink: Więdz będom się czuły samotnie jak je przedzielisz :o

Neony są trzymane z paletami w końcu to ten sam biototyp [ale jak chceż chodować palety to lepiej niech będom same :wink:

masta
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 6 lutego 05, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: hodowla paletek :)

Postautor: masta » 6 lutego 05, 22:15

dzięki :) doszedłem do wniosku ze będe trzymał 4-5 sztuk razem w akwa z neonkami i kiryskami a jak będą się przygotowywały do tarła to będe parki odławiał i przekładał do akwa tarliskowego (około 160 litrów ) czy coś w tym stylu :mrgreen:

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: hodowla paletek :)

Postautor: michal111 » 7 lutego 05, 17:12

masta, Tak powinno być najlepiej :wink:

Tylko tarło czasami trudno zauważyć ja jak miałem palety z bratem :wink: to wieczorem nic się nie działo a rano już była ikra :wink: :mrgreen: :ok: :ok:

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: hodowla paletek :)

Postautor: kuwasa » 8 lutego 05, 18:22

Tylko uważaj na kiryski, bo mogą zeżreć ikrę a na neonki uważaj podczas leczenia i ogólnie, bo palety mogą je po prostu zjeść. Jeśli chcesz je rozmnażać, to najlepiej zrób akwa jednogatunkowe, tak robi większość hodowców. Aha, i jak chcesz doczekać się potomstwa, to najlepiej przygotuj sobie akwa higieniczne jeszcze, bo w ogólnym nie zawsze chcą się rozmnażać.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

masta
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 6 lutego 05, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: hodowla paletek :)

Postautor: masta » 9 lutego 05, 21:04

a czy para da rade wychować małe w akwarium razem z innymi paletkami????? :roll:
może komuś się to już udało :]

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: hodowla paletek :)

Postautor: kuwasa » 11 lutego 05, 19:56

Chyba powinna dać radę. Jak wiadomo to pielęgnice, więc opiekują się trosliwie swoim potomstwem.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: hodowla paletek :)

Postautor: lukasz » 12 lutego 05, 13:13

:ok: Nie przedzielaj Paletek siatką bo zle im to wyjdzie na zdrowie.
W akwarium ogólnym jeśli mają dobre warunki to złożą ikrę, ale jesli w akwarium bedzie za dużo ryb to w ten sposób nie odchowaja się narybku.Lepiej odsadzic je do akwarium tarliskowego niż patrzeć na pożeranie przez inne ryby narybku paletek.
:idea: Tylko pamiętaj akwarium tarliskowe nie moze być zbyt duże, ponieważ młode paletki pływajac po akwarium mogą się zgubić.Akwarium około 80 litrów wystarczy na tarło i wychów paletek. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: hodowla paletek :)

Postautor: Dave » 12 lutego 05, 14:44

Od 80 l lepsze bedzie polaczenie akwarium roslinnego z higienicznym w 150 l. W nim paletki beda pewniej sie czuly i latwo bedzie mozna utrzymac w nim higiene. Patrz na "Akwarium Arka" w dziale "Nasze zbiorniki".

Robton
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 26 lipca 04, 15:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: hodowla paletek :)

Postautor: Robton » 3 marca 05, 23:47

jesli chcesz wiedziec wszystko na temat chodowli i rozmnazania palet to radzilbym ci zagladnąc tutaj :
http://www.discus.org.pl/forumsm/index.php
dowiesz sie wszystkiego co tylko chcesz

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości