nannacara anomala(Akarka paskowa) czy pielęgniczka Ramireza

miniaszka
Ryba
Ryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 stycznia 09, 15:23

nannacara anomala(Akarka paskowa) czy pielęgniczka Ramireza

Postautor: miniaszka » 19 lutego 10, 08:42

Akwarium: 54l
Obsada: 1+1pielęgniczka Ramireza, 8xbrzanka wysmukła, 5xkarlik szponiasty

Wczoraj dostałam w prezencie Akarkę paskowaną. Wiem, że pogodzenie tych dwóch gatunków w jednym akwarium jest niemożliwe (ze względu na jego wielkość) i teraz mam dylemat, ponieważ niesamowicie spodobały mi się akarki i zastanawiam się czy to właśnie ich nie zostawić sobie w moim akwarium.
Który gatunek Waszym zdaniem jest ciekawszy? I przede wszystkim, który bardziej nadaje się do takiego akwarium?

Czytałam troszkę na ich temat ale wolałabym zaciągnąć informacji również od osób, które miały doświadczenia z tym gatunkiem :) Najważniejsze pytanie: czy je powinno się trzymać w haremach czy może być parka?

tom-asz
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 8 grudnia 09, 11:11

Re: nannacara anomala(Akarka paskowa) czy pielęgniczka Ramireza

Postautor: tom-asz » 19 lutego 10, 12:53

Mógłbyś próbować, ale za małe akwarium.

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: nannacara anomala(Akarka paskowa) czy pielęgniczka Ramireza

Postautor: marrkus85 » 19 lutego 10, 19:17

Ramirezy łączą się w pary, natomiast akarki można trzymać w haremie. Jednak ze względu ma mały litraż w grę wchodzi tylko jedna parka pielęgniczek.
Jeżeli akarki podejdą do tarła i mamusia będzie pilnowała ikry, wtedy stanie się bardzo agresywna. Może nawet pozabijać Twoje żaby i resztę obsady łącznie z samcem.
Chociaż z ramirezami może być podobnie, zależy na jakie trafisz.
Łączenie pielagniczek w takim akwa z rybami/płazami, które również zajmują dno to delikatne nieporozumienie. I to w dodatku w takiej liczbie
miniaszka pisze:5xkarlik szponiasty

miniaszka
Ryba
Ryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 stycznia 09, 15:23

Re: nannacara anomala(Akarka paskowa) czy pielęgniczka Ramireza

Postautor: miniaszka » 19 lutego 10, 20:42

marrkus85 - Ramirezki w czasie tarła robiły niezłe "porządki" ;-) Ta obsada funkcjonuje od dłuższego czasu i dopiero teraz pozostaje bez zmian. Zarówno żabki jak i brzanki naprawdę radzą sobie doskonale :)

Jeśli chodzi o liczbę to taką ilość można trzymać spokojnie nawet w 25l (60l to max ze względu na wysokość jaką żabka musi pokonać w celu złapania powietrza) - a czy przebywają przy dnie... hmm? niekoniecznie. Preferują "uwieszenie" się na roślinach pływających, buszowanie w korzeniu - stamtąd mają bliżej do powierzchni. Nigdy nie widziałam, żeby w chodziły w kolizję z pielęgniczkami. Zresztą 5xkirysek - nawet te mniejsze - zdecydowanie więcej miejsca zajmują od żabek :)
No chyba, że się źle zrozumieliśmy :)

Z dzisiejszego karmienia...
Zaatakowana akarka :)
Obrazek

Obrazek

Zerowe zainteresowanie ze strony akarek... natomiast żabki są na tyle ciekawskie, że już zaliczyły nawet jazdę wierzchem na samcu akarki :roll:

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: nannacara anomala(Akarka paskowa) czy pielęgniczka Ramireza

Postautor: marrkus85 » 20 lutego 10, 13:51

Na co dzień akary są nawet spokojniejsze od ramirez. Tak jak już pisałem wyżej, samiczka która pilnuje ikry potrafi przemienić się w małego diabełka i atakuje wszystko w zasięgu wzroku.

Karlików nigdy nie trzymałem w akwa i moja wiedza na ich temat jest praktycznie zerowa. W sklepach zawsze widywałem je siedzące na dnie.

miniaszka
Ryba
Ryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 stycznia 09, 15:23

Re: nannacara anomala(Akarka paskowa) czy pielęgniczka Ramireza

Postautor: miniaszka » 20 lutego 10, 22:59

marrkus85 pisze:Na co dzień akary są nawet spokojniejsze od ramirez. Tak jak już pisałem wyżej, samiczka która pilnuje ikry potrafi przemienić się w małego diabełka i atakuje wszystko w zasięgu wzroku.


Myślę, że będę w miała okazję przekonać się o agresywności samicy, ponieważ dzisiaj po powrocie zauważyłam, że akarki właśnie złożyły ikrę...
Są u mnie 3 dni ;-)
Obrazek

Obrazek
Jedno mogę stwierdzić na pewno - za facetem to ona nie przepada :mrgreen:

marrkus85 pisze:Karlików nigdy nie trzymałem w akwa i moja wiedza na ich temat jest praktycznie zerowa. W sklepach zawsze widywałem je siedzące na dnie.


Karliki to dosyć ruchliwe żabki i - przynajmniej u mnie - nie siedzą na dnie, raczej starają się zaszczycić swoją obecnością każdą strefę baniaka :)

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości