Dorosła samica a młody samiec P. Ramirezi

Awatar użytkownika
emi712
Ryba
Ryba
Posty: 128
Rejestracja: 7 lipca 07, 15:31

Dorosła samica a młody samiec P. Ramirezi

Postautor: emi712 » 22 lutego 10, 18:38

Ostatnio moja samiczka razmirezki owdowiała:( I teraz zastanawiam się czy jest sens kupować jej jakiegoś młodziutkiego samca(bo tylko takie są w sklepie) skoro ona jest już dorosłą panienką. Ma to jakąś przyszłość?? Dodam jeszcze, że u mnie w zoologicznym nie ma możliwości kupna kilku sztuk i późniejszego ewentualnego oddania rybek, gdyby samiczka wybrała sobie kawalera.

Awatar użytkownika
rada11
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 17 maja 08, 23:30
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Dorosła samica a młody samiec P. Ramirezi

Postautor: rada11 » 22 lutego 10, 20:29

Moim zdaniem jak najbardziej ma sens choćby dla samego towarzystwa dla samiczki (choć nie wiadomo czy są szanse na potomstwo), tylko czy uda ci się odróżnić samca od samicy w zoologicznym :niewiem:
Mój zbiorniczek 60L:
2x Apistogramma Agassizi
5x pseudomugil gertrudae

Awatar użytkownika
emi712
Ryba
Ryba
Posty: 128
Rejestracja: 7 lipca 07, 15:31

Re: Dorosła samica a młody samiec P. Ramirezi

Postautor: emi712 » 23 lutego 10, 08:29

Rozróżnię je bez większego problemu :) Tylko problem mam w tym, żeby samiczka nie zamęczyła samca.

Awatar użytkownika
johny89
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 1 października 09, 09:34
Lokalizacja: Kalisz

Re: Dorosła samica a młody samiec P. Ramirezi

Postautor: johny89 » 23 lutego 10, 21:55

miałem podobną sytuację, wpuściłem połowę mniejszego samca, najpierw samica goniła jego, po kilku dniach sytuacja zaczęła się odwracać a dziś samiec jest totalnym władca całego akwa. rośnie dość szybko i nie długo będzie wielkości samicy. od czasu wpuszczenia już 2 razy składały ikrę. myślę że spokojnie możesz zaryzykować młodego samca, a to czy się dobiorą to już kwestia natury.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
emi712
Ryba
Ryba
Posty: 128
Rejestracja: 7 lipca 07, 15:31

Re: Dorosła samica a młody samiec P. Ramirezi

Postautor: emi712 » 24 lutego 10, 10:23

Zaryzykowałam :) Dziękuje za odpowiedzi. Można zamknąć temat

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości