pielęgnice i pielęgniczki razem??

cheopsik
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwietnia 10, 14:52
Lokalizacja: Zielona Góra

pielęgnice i pielęgniczki razem??

Postautor: cheopsik » 28 kwietnia 10, 14:56

Witajcie

Mam baniak 300L powierzchnia dnia 120x50x50.

Planuje obsadzić akwarium korzeniami kamieniami i troche roslin wsadzić, żeby było sporo kryjówek.

Obsada z ryb jaką bym chciał mieć:

1.Herotilapia multispinosa – Pielęgnica Miodowa (1+3) docelowa para
2.Cleithracara maronii – Akara z Maroni (2+4)

3.Apistogramma borelli – Pielęgniczka żółta (2+4) lub (1+3)
4.Apistogramma Baenschi (1+3) (jeśli dostane)

Teraz pytanie czy te pielęgniczki mogą być z tym pielęgnicami ?? w takim akwarium. Pielęgnice wybierałem raczej spokojne więc chyba zbytnio problemów nie będzie, wiem że pielęgniczki są bardziej wymagające jeśli chodzi o wode i bardziej parametry dostosuje do pielęgniczek. Ale chetnie posłucham jakiś rad porad lub doświadczeń waszych.

Pozdrawiam

chris.uk
Ryba
Ryba
Posty: 378
Rejestracja: 24 lutego 08, 04:29
Lokalizacja: devon/uk

Re: pielęgnice i pielęgniczki razem??

Postautor: chris.uk » 28 kwietnia 10, 17:26

Pamietaj ze miodowe jezeli temperatura zmieni sie o 1-2oC latwo dochodza do tarla. tak jest u mnie potrafie to sam wywolac.
Pamietac trzeba ze w tedy bardzo bronia swego terytorium.
ja mam 3 samce i 1 samice i jest ok.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: pielęgnice i pielęgniczki razem??

Postautor: osama » 28 kwietnia 10, 17:51

cheopsik pisze:Teraz pytanie czy te pielęgniczki mogą być z tym pielęgnicami ??
nie takie, nie w takiej ilości lub nie w takim akwarium.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

jerrymagu
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 8 grudnia 09, 20:27

Re: pielęgnice i pielęgniczki razem??

Postautor: jerrymagu » 30 kwietnia 10, 20:41

no a ja mimo wszystko myślę że jedziesz po bandzie.
Taka ilość ryb o tak zróżnicowanym charakterze i gabarytach - niektóre z nich idą na pewną śmierć.
Apistogramma Borelli to jedna z mniejszych i spokojniejszych pielęgniczek. Fakt jest najmniej wrażliwa na parametry wody.
Z tego zaproponowałeś to mógłbyś pokusić się o układ
2 (1+1) i 3(1+2).
Miodowa jest w miarę łagodna ale podczas tarła zabiłaby Baenschi( która jest wyjątkowo agresywną Apisto). Gabarytami niestety za bardzo ustępuję Pielęgnicy Miodowej.
Do Baenschi dałbym inne większe Pielęgniczki i charakterne.
np: Baenschi - Kakadu
MAX 2 gatunki w takim akwarium
i do tego jakieś Bystrzyki np. Amandae

cheopsik
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwietnia 10, 14:52
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: pielęgnice i pielęgniczki razem??

Postautor: cheopsik » 2 maja 10, 23:54

Witam

kurcze.. wiem ze ta ilosc rybek byla jak to zostało napisane lekko po bandzie, dlatego Baenschi sobie zupełnie do tej obsady odpuściłem i nic nie dodałem. Czyli została by narazie Miodowa, Akara z Maroni plus Borelli

Wiadomo że nie chce zrobić sieczki w akwa dlatego pytam o podpowiedzi, zas z drugiej strony przy dosc duzym akwa kupując np. 6 pilegniczek (jako główne obserwowane rybki) nie chce by było ono puste :grin: (czy mi się tak tylko wydaje złudnie bo w sumie pielęgniczki mają ok 7-8 cm) wiadomo ze mozna tam dozucic stadko bystrzyków lub inne podobnie rybki, lub np kupić Akare z Maroni bo czytałem ze to najspokojniejsza z pielegnic + miodowa i do tego jakies zwinnika czerwonoustego (w tym nie uwzgledniam dennych).

Tą kwestie będe musiał sobie spokojnie przemyśleć jeszcze, bo czasu do wpuszczenia rybek z dwa miechy wiec na spokojnie się przygotuje i szukam jakiegoś złotego środka. Jeżeli go nie znajde to wybiore jeden rodzaj pielęgnice lub pielęgniczki.

A tak zapytam które z tych gatunków pielęgnice czy pielęgniczki byście polecili?? Które są ciekawsze w obserwacji??

Będąc w sklepie zoologicznym, rozmawiałem z właścicielem który również zajmuje się profesjonalnie zakładaniem zbiorników polecił mi do pielęgnicy Miodowej i Akary z Maroni kupić Ramirezki nie wiem czy to dobre połączenie, co o tym myślicie??

Pozdrawiam i oczekuje wyrozumiałości co do mych rozważań:)

Crisu
Ryba
Ryba
Posty: 138
Rejestracja: 7 lipca 09, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: pielęgnice i pielęgniczki razem??

Postautor: Crisu » 3 maja 10, 15:23

Moim zdaniem jeśli on jest profesjonalista to ja baletnicą.Jeszcze nie słyszałem o tym żeby miodowe +Akary z Maroni trzymać z Ramirezkami.Po pierwsze przy pierwszym tarle miodowych ramirezek już nie będzie.Po drugie wielkość miodowej akary a ramirezki.


Jak na twoje akwarium to bym kupił Pielęgniczki Boliwijskie i do tego jakieś mniejsze rybki czyli neonki,gupiki,mieczyki,no i oczywiście dużo roślinek i jeśli o to zadbasz to naprawdę będzie ekstra akwarium.No ale jeśli upierasz się na większe pielęgnice to polecam Akare z Maroni,Severumy,Pielęgnica skośnopręga,Skalarki,Ellioti lub Meeka.To już od ciebie zależy.


Pozdrawiam
[240L]Ameryka:)

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości