co z pawiookimi

Awatar użytkownika
Farod
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 07:34
Lokalizacja: Kalisz

co z pawiookimi

Postautor: Farod » 1 maja 05, 14:33

mam takie drobne pytanko. Co moge trzymać <jakieś pielęgnice> z pawiookimi ?moje "oskarki" maja dopiero 5cm .
mam poza pielęgnicami pawiookimi tylko 2 zbrojniki niebieskie i 2 kiryśniki czarnoplame
P.S mam akwa wymiarów 150,40,40

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: co z pawiookimi

Postautor: Dave » 1 maja 05, 15:27

Na razie moglbys dac jeszcze jedna pare pielegnic, ale za 3 lata gdy "oskarki" bede mialy po 30 cm to bedzie za ciasno dla dwoch par. Zastanow sie nad pielegnica managuanska lub niebieskoluska.

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: co z pawiookimi

Postautor: Owl » 1 maja 05, 16:27

No mi do głowy przychodza jak u przedmówcy pielegnice niebieskołuskie ewentualnie papuzie (ale nie popieram poniewaz ta ryba kojarzy mi sie z frankensteinem).No ale wszyscy wiemy jaki temperament maja pawiookie więc ja nie polecam trzymania jakichkolwiek innych ryb z nimi no moze poza duzymi zbrojnikami i plektostomusem.
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

Awatar użytkownika
Farod
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 07:34
Lokalizacja: Kalisz

Re: co z pawiookimi

Postautor: Farod » 1 maja 05, 17:12

moim zdaniem papuzie odpadaja odrazu...

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: co z pawiookimi

Postautor: Owl » 1 maja 05, 17:31

jak juz napisałem do oskarów to hmm mało ryb pasuje.Ciesze sie ze nie zgadzasz sie na papuzie(brr)Jesli juz chcesz cos miec koniecznie to niebieskołuskie no ale licz sie z tym ze jak pawiookie podrosna to będziesz musiał je oddac.
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

Awatar użytkownika
Farod
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 07:34
Lokalizacja: Kalisz

Re: co z pawiookimi

Postautor: Farod » 2 maja 05, 11:18

no ok ale ja mam 2 parki pawiookich wiec ile moge dokupic niebieskoluskich?

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: co z pawiookimi

Postautor: Owl » 2 maja 05, 15:57

AAAAAAAA 55 i pól....Parke a ile chcesz trzymac jeszcze przy pawiookich :?: Wiedz że oskary dorastaja do 35cm i sa diabelnie agresywnymi rybami.
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

Awatar użytkownika
Wiesiek Bułkows
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 05, 18:56
Lokalizacja: Jura K-Cz

Re: co z pawiookimi

Postautor: Wiesiek Bułkows » 7 maja 05, 23:04

Niebieskołuskie całkowicie odpadają.
Są poprostu zbyt ustępliwe, i będą się tylko chować przed pawiookimi.
Jakiekolwiek inne pielęgnice które będziesz chciał wpuścić (mogą być nawet z mniejszych)
np czerwieniaki, zebry itp, powinny być w więkrzej ilości.
Poprostu w więkrzej grupie nie będą się bać .
A tak w ogule to pawiookie poza okresem godowym są bardzo tolerancyjne i nie odganiają innych ryb.
Walki natomiast toczą głównie z innymi pawiookimi.
I tu masz właśnie problem bo masz o jedną parę za dużo.
A tak a propo, to jak je rozróżniasz???
Bo ja miałem 6 sztuk i gdy dobrała mi się para która z powodzeniem się tarła, to nawet u nich nie widziałem najmniejszej różnicy. A tak prawdę mówiąc to samica miała dłuższe płetwy od samca.
Pozdro....
14*400l
naście setek
jakieś 20 kotników

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: co z pawiookimi

Postautor: lukasz » 27 maja 05, 17:03

Moim zdaniem to tylko plecostomusy ewentualnie jakieś stadko czerwieniaków.Pozbądz się 2 pary bo po około 2-3 latach będzie im naprawdę ciasno.
As águas de Ámérica do Sul s&atilde;o bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: co z pawiookimi

Postautor: Behemoth » 27 maja 05, 20:04

Wydaję mi się że do pawiookich można by zaryzykować wpuszczenie Amphilophus labiatus.
Choć nie wiem jak to będzie wyglądać w praktyce ponieważ nigdy nie trzymałem tych ryb u siebie. Pzdr :D

slawek25
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 11 sierpnia 05, 17:39
Lokalizacja: międzyzdroje

Re: co z pawiookimi

Postautor: slawek25 » 15 sierpnia 05, 12:17

to nie tak z tymi pawiookimi. agresywna jest tylko para która sklada ikre. tak są to lagodne ryby, nie podgryzają innych, jeżeli są male ryby to je zjedzą. polecam do nich akare pomarańczowopletwą. piękna ryba i sobie świetnie da rade z pawiooką.

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: co z pawiookimi

Postautor: jonasz78 » 13 grudnia 05, 20:02

Cos mi sie wydaje, ze zaszlo pewne nieporozumienie. Wydaje mi sie, ze troszkę demonizujecie pielegnice pawiookie. One wcale nie sa takie agresywne, a co w tym dziwnego, ze zjedza duzo mniejsza od siebie rybe. Agresja u tych ryb rodzi sie przede wszystkim w okresie rozrodczym i to zachowanie jest typowe dla wszystich pilegnic lacznie z pielegniczkami. Druga sprawa, ze sa to bardzo duze ryby i wcale nie przesadze twierdzac, ze akwarium 240 to nie jest "w sam raz" dla pary ryb które potafia w warunkach akwariowych rozmiary 25 - 30 cm. Jesli chodzi o towarzystwo, to przy odpowiednich warunkach mozna je połaczyc z zebrami, mekkami, akarami pomaranczowopletwymi. Nalezy tez zwrocic uwage na sposob zasiedlania zbiorinka. Najlepiej, gdy wszystkie ryby wpuscimy jednoczesnie do zbiornika. W ten sposob zaden z gatunkow ine bedzie dominowal nad nowym mieszkancem, ale to tylko jedna zaleta. Inna zaleta takiego postepowania jest fakt, ze mozemy trzymac ryby o roznej wielkosci i te mniejsze nie zostana zjedzone przez te wieksze. Np swojego czasu trzymalem pielegnice salvina z kosiarkami. W momencie wybuchu epidemi glonow postanowilem dopuscic kilka kosiarek lecz niestety kolejne egzemplarze pozwolily mi obserwowac przepiekne polowania salvina ;) Pawie oka natomiast karmilem okoniami wiekszymi od pielegnic zebra ktore zamieszkiwaly z powodzeniem ten sam zbiornik.
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
Lestat
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 18 września 05, 19:55
Lokalizacja: Staszów

Re: co z pawiookimi

Postautor: Lestat » 13 grudnia 05, 21:57

Łączenie jakichkolwiek pielęgnic z pawiookimi jest bardzo ryzykowne. Moim zdaniem zupełnie odpada akara pomarańczowopłetwa, dla której wspólne życie z tymi diabłami będzie horrorem (i szybko się skończy). Proponowałbym raczej pielęgnice cytrynową, lecz twoje akwarium i tak jest zbyt małe, by dorzucić coś do pawioookich. Uważam, że nawet jedna para tych ryb nie będzie miała wystarczającego komfortu w tak małym zbiorniku, gdyż prawda jest taka, że odpowiednie litraże dla pary pawiookich rozpoczynają się od 500 l. Oczywiście duże znaczenie ma przy tym sposób urządzenia zbiornika.
300 l. Ameryka Pd. Obsada: Leatacara Dorsigera x8, Cleithracara maronii x5, kirysek pstry x2, kirysek albinos x4, zwinnik latarnik x5, bystrzyk czerwony x10, hokejówka amazon. x5, zbrojnik niebieski x5, plecostomus x1, neon innesa x30

rysib
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 13 grudnia 05, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: co z pawiookimi

Postautor: rysib » 14 grudnia 05, 14:28

Zastanów się nad Pielęgnicą managuańską ( Cichlasoma managuense ), choć poważnie przemyślałbym zwiększenie pojemności zbiornika (jesli masz takie mozliwości). Ponizej pare sznurków o tej rybie:
http://akwarium.prx.pl/adv/cichlasoma_managuense.htm
http://www.akwarium.org.pl/slodkowodne/ ... uense.html
Pozdrawiam Rysiek
375 l. Pielęgnice: sajica, 2 x miodowa,2 skalary + kiryśniki czarnoplame x 5, gibiceps + zadziorny ancistrus.

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości