pielęgniczki

tom-asz
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 8 grudnia 09, 11:11

pielęgniczki

Postautor: tom-asz » 24 września 11, 16:54

Proszę napiszcie mi co myślicie o następującej obsadzie akwarium (100/40/40):
Sum drewniak - 6 sztuk, Ramireza - 6 szt. i Kakadu - na razie parka + kilka żyworódek. Podobają mi się te rybki i jeszcze ich nie trzymałem. Kiedyś dla zmniejszenia agresywności rybek, wpuściłem im dla towarzystwa i "uspokojenia" duże piel. Skośnopręgie i wg. mnie zdało to egzamin. Miałem wtedy żółte pyszczaki i Księżniczki.
Ostatnio zmieniony 25 września 11, 12:07 przez tom-asz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: pielęgniczki

Postautor: polak.krk » 24 września 11, 17:00

A czemu taki mix? Para ramirez i para kakadu, zeby bylo bezpiecznie, nie wiem co to za sumy i jakie maja zachowania. Dla duzych pielegnic akwa za male, chyba, ze dla dobranej pary. Zadnego mixa z pyszczakami nie rob bo to nie ten biotop.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

tom-asz
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 8 grudnia 09, 11:11

Re: pielęgniczki

Postautor: tom-asz » 25 września 11, 12:10

Dzień dobry wszystkim. Na razie jest spokój w akwarium, tzn. pielęgnice nie atakują drewniaków, a szczególnie ich wąsów, czego obawiałem się najbardziej. Wygląda jednak na to, że Kakadu będą zbyt agresywne dla tego towarzystwa, zwłaszcza w czasie tarła, już teraz samica Kakadu próbuje podszczypywać inne rybki. Coś w nocy zabiło Platkę, rana na dolnej części brzucha, nie wiem czy to sprawka Kakadu czy Drewniaków. Pomoże ktoś?

Ciupak
Ryba
Ryba
Posty: 189
Rejestracja: 6 lutego 11, 07:48
Lokalizacja: Poznań

Re: pielęgniczki

Postautor: Ciupak » 26 września 11, 10:27

Jak zmienisz obsadę to sam sobie pomożesz -wybierz kakadu lub ramirezy...


http://www.skrzynkawojaka.pl/4e7a093bb17b8/ zaglosujcie -dzieki

tom-asz
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 8 grudnia 09, 11:11

Re: pielęgniczki

Postautor: tom-asz » 26 września 11, 20:42

Samiec Kakadu jest spokojny, albo chory. Buńczuczna jest samica. Tymczasem dzieci dokupiły mi dwa skalary. Jeżeli któraś z ryb zacznie atakować Drewniaki, to oddam do sklepu. Najbardziej, faktycznie, obawiam się Kakadu.

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości