Guz u ramirezki na głowie

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Guz u ramirezki na głowie

Postautor: Monikaaa » 3 lipca 05, 07:36

witam. Pytanie - co to jest ta biała narośl na głowie, czy można jakoś to wyleczyć? Guz pojawił się niedawno. Ramirezka tak ogólnie wygląda dobrze. Tylko ona ma tą narośl.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podejrzewam że za parę dni to będzie wyglądać tak: :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Guz u ramirezki na głowie

Postautor: lukasz » 4 lipca 05, 12:00

Monika możesz juz pożegnać się ze swoimi ramirezkami, ponieważ zdechną ci w tym tygodniu.Moje też często na to chorowały nie wiem nawet co to może być :oops: I po tygodniu od pojawienia sie tej dziury zdychały i kaput :cry: .Zapytaj się jeszcze innych może wiedzą co to jest??


Pozdrawiam i życzę wyzdrowienia twoich ramirez
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Guz u ramirezki na głowie

Postautor: Aigel » 4 lipca 05, 12:05

No ja bym sie tak latwo nie poddawa, odlowil bym rybe i leczyl tak jak pisalem wczoraj na czacie.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Farod
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 07:34
Lokalizacja: Kalisz

Re: Guz u ramirezki na głowie

Postautor: Farod » 4 lipca 05, 13:40

to jest podobne do guza krtani....tylko że na głowie
w wypadku guza krtani trzeba podawać pokarmy bogate w jod

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Guz u ramirezki na głowie

Postautor: Monikaaa » 4 lipca 05, 14:01

lukasz pisze:Monika możesz juz pożegnać się ze swoimi ramirezkami
Czytaj uważnie i nie strasz mnie. :| Tego guza ma samiczka czyli jedna ramirezka. :?

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Guz u ramirezki na głowie

Postautor: Dave » 4 lipca 05, 18:33

Moze to byc heksamitoza:
Choroba ta wywolywaa przez wiciowce z rodzaju Hexamitia, objawia sie dziurami na glowie, wzdluz linni bocznej i u podstawy pletwy grzbietowej. Pasozyt te jest czesto spotykanyw przewodzie pokamowym gurami i pielegnic, a problemy zaczynaja sie przewaznie w sytuacjach stresowych dla ryb. Pomoc weterynaryjna polega przewaznie na stosowaniu metronidazolu lub dimetridazolu, podawanych przy ostrych infekcjach mlodych ryb, a podawany z pasza w przypadku ryb duzych. Stwierdzono, ze niektorym rybom, pomaga w leczeniu podawanie witamin: A, C i E.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Guz u ramirezki na głowie

Postautor: Monikaaa » 4 lipca 05, 19:11

:cry: :cry: :cry: Dziś ramirezka odeszła :cry: :cry: :cry: Sytuacje stresowe? Tzn? Akwa stoi u mnie w pokoju, nikt nie wykonuje przy nim gwałtownych ruchów. Albo jedno przychodzi mi na myśl. Czy jak podmieniam wodę w akwa to mam wyławiać te ramirezki na czas podmieniania wody do innego akwa? Czy mogą sobie pływać w tym co podmieniam wodę? Bo jak podmieniam wodę to ramirezki wyławiam, żeby nie pływały w tej zmulonej wodzie. :roll: Nie wiem :cry:

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Guz u ramirezki na głowie

Postautor: Izka:-) » 9 lipca 05, 13:59

Ja bym na twoim miejscu nie odławiała rybek, ja nigdy tak nie robię, gdyż wiąże się to z jeszcze większym dla ryb stresem, niż jakbyśmy pozostawili je w akwa na czas podmiany. Moja kakadu to chetnie zajada to co pływa w wodzie podczas podmiany i czyszczenia dna :lol:

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości