"Glonojad"

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 28 czerwca 14, 07:43

Hunter, żal rybki, no ale przynajmniej się czegoś wszyscy nauczyliśmy.

A ja mam takie pytanie: czy jest możliwe, że glonojady objadają mi rośliny? Wszystkie większe rośliny gdzieś do wysokości 20 cm są niemal całkowicie łyse. Liście zaczynają się powyżej. Rośliny zupełnie niskie też wyglądają źle, słabo rosną i są jakieś takie umęczone. Co robić?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 28 czerwca 14, 09:22

Mało światła. Skoro liście są tylko wyżej, a niżej są w strzępach, a niskie rośliny w kiepskim stanie to raczej światło.
Zbrojniki zdrowych liści nie jedzą, bo są za twarde. Jedynie takie, które gniją.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: "Glonojad"

Postautor: Sance » 28 czerwca 14, 11:20

Hunter pisze:Zbrojniki zdrowych liści nie jedzą, bo są za twarde. Jedynie takie, które gniją.

Dziwne bo moje opierdzielały żabienice aż miło. Pozbyłem się ich w obawie o inne rośliny

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: "Glonojad"

Postautor: pawelk141 » 28 czerwca 14, 20:23

Nie wiem czy to normalne ale w moim BW moj zbrojnik w ciagu 2 miesiecy urosl ok 6cm

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 29 czerwca 14, 08:46

Sance pisze:Dziwne bo moje opierdzielały żabienice aż miło.

Nie spotkałem się z tym nigdy, a wychowałem ich setki jak nie tysiące xD Na anubiasy kiedyś polowały, ale było po nich widać, że stare liście padały. Jesteś pewien, że żabienica nie miała chlorozy? A może już nekrozę? Teoretycznie zbrojnik (przynajmniej ten omawiany w tym temacie) nie ma przystosowanego otworu gębowego to ścierania twardych liści roślin. Nawet punktowymi zielenicami gardzą (tymi co trzeba się gąbką uszorować szyby), ale na przykład okrzemki, czy zielony nalot na szybach wpierniczają ostro.

pawelk141 pisze:Nie wiem czy to normalne ale w moim BW moj zbrojnik w ciagu 2 miesiecy urosl ok 6cm

6 to sporo :P Wątpię żeby to było normalne ;-) Młode od narybku 1,3cm do 2,5-3cm na zdrowej diecie warzywnej (bez białka mięsnego, a to warto zaznaczyć, bo niektórzy te wodne krowy faszerują mięsem!) rosły 2-3 miesiące.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: "Glonojad"

Postautor: Sance » 29 czerwca 14, 12:14

Hunter pisze:chlorozy? A może już nekrozę?

Żebym to ja wiedział jeszcze co to jest :D:D
rośliny młode prosto ze sklepu możliwe że coś z nimi było nie tak jednak moja cierpliwość do tych paszczaków się skończyła.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 29 czerwca 14, 13:03

To ja miałbym teorię, że ze sklepu miałeś emersyjne formy, zanurzone w całości pod wodą zaczęły marnieć (normalne), zbrojniki zajadały, ale nowe submersyjne liście powinny być już OK :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: "Glonojad"

Postautor: Sance » 29 czerwca 14, 13:35

To samo mam z draceną. po tygodniu zaczęły gnić liście więc przerzuciłem ją do akwa z krewetkami gdzie prawie wszystkie musiałem wyciąć ale teraz widzę że wypuszcza 2 nowe

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: "Glonojad"

Postautor: Fatty » 29 czerwca 14, 14:23

Sance pisze:To samo mam z draceną.



Dracenie zrobisz dobrze wsadzając ją do doniczki i stawiajac na parapecie. ;) Coprawda długo może wytrzymać w akwarium ale to nie jest roślina wodna, więc nie dziwota, że na zdrówku podupada.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: "Glonojad"

Postautor: Sance » 29 czerwca 14, 14:30

Wiem ale ja chce ja mieć w akwa i już :mrgreen: . Dracena potrafi zaadoptować się do życia pod wodą.

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: "Glonojad"

Postautor: Fatty » 29 czerwca 14, 14:32

Sance pisze: Dracena potrafi zaadoptować się do życia pod wodą


Na pewien czas ;)

Ktoś to forumowiczów mial "bambusa" ale nie w wodzie a chyba w filtrze, na filtrze? OKO?

edit, znalazłam.
To jednak papirus był
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 30 czerwca 14, 09:44

Hunter pisze:Mało światła. Skoro liście są tylko wyżej, a niżej są w strzępach, a niskie rośliny w kiepskim stanie to raczej światło.
Zbrojniki zdrowych liści nie jedzą, bo są za twarde. Jedynie takie, które gniją.

Przez ponad rok miały dość światła, a teraz mają za mało? Rosły jak szalone! Co 3 tygodnie musiałam robić przycinkę. Czy może świetlówki już coś nie teges?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 30 czerwca 14, 10:25

Może mają za gęsto i do dolnych partii światło nie docierało przez co liście zmarniały. No i świetlówki z biegiem czasu też się wypalają.

Proponuję solidnie przyciąć, żeby je przerzedzić, a jak to nie pomoże to nowy temat w dziale rośliny napisany zgodnie z tamtejszym regulaminem. Będzie dużo łatwiej zdiagnozować problem ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 30 czerwca 14, 11:02

Dobra, dobra .. :roll: Planuję im zrobić facelifting.
No, ale generalnie uważasz, że to nie przez zbrojniki?

marlowe
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 31 stycznia 14, 13:57
Lokalizacja: łódź

Re: "Glonojad"

Postautor: marlowe » 15 sierpnia 14, 12:18

bardzo ciekawy temat, gratuluje zakładającemu.
U mnie w 65L są 2 zbrojniki, maja około 7cm. wiem że za małe akwarium dla nich. ale są w nim od malutkich, jak miały jeszcze góra 2 cm. Mam jeszcze akwarium 300L i w nim 3 zbrojniki po 3-4 cm każdy.

Ale do meritum. Te dwa duże zbrojniki sa bardzo płoche. Praktycznie jak przejdę koło akwarium to od razu w panice uciekają do rurek bambusowych. Zauważyłem też że nie przepadaja za sobą, nigdy koło siębie, zawsze w przeciwległych bokach akwarium. Teraz najważniejsze. nie wiem czy dobrze myślę sądząc że mam parkę czy może dwie samice. Otóż jeden ze zbrojników nie ma w ogóle wąsów a drugi ma ale bardzo niewielkie. Mają już słuszne rozmiary więc płeć powinno sie już rozróżnić. Wieczorem jak mi się uda (bo jak wspomniałem są bardzo płoche) zamieszczę zdjęcie z prośba o porady o płeć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości