jaka pielęgnica?

ies
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwietnia 05, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

jaka pielęgnica?

Postautor: ies » 7 lutego 06, 00:52

Czy istnieje jakaś pielegnica Ameryki ktora rośnie góra do 15 cm...jest ładnie ubarwiona...raczej łagodna rybka nie przekopująca dna????

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: jaka pielęgnica?

Postautor: jonasz78 » 7 lutego 06, 09:11

Sporo takich. Z tego co jest w moim inwentarzu polecam Akare z maroni. Rybka ta ine niszczy roslin, nie jest agresywna w stosunku do wspolmieszkancow, nie kopie. Jesli chodzi o urode to rzecz wzgledna - mi sie podoba. Rozumiem, ze chodzi o sredniej wielkosci pielegnice wiec o pielgniczkach nie pisze. Moglbym polecic jeszcze skalary i dyskowce - ale te dorastaja do znacznych rozmiarow. Jest pewnie jeszcz kilka gatunkow np. pielegnica skosnoprega - ale tej nie hodowalem i nie wiem jakie dokladine jest jej zachowanie. Bo jak jest w ksiazkach to sam mozesz przeczytac ;)
pozdrawiam
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: jaka pielęgnica?

Postautor: Dave » 7 lutego 06, 16:07

Pielegnica skonopręga rośnie najczęsciej do 15 cm, więc miesci się w tym zakresie. Jest bardzo spokojna, ale niestety niszczy rosliny, nie z chęci niszczenia, ale po prostu lub jej jeść. Jeśli nie chesz mieć żadnych roślin gałązkowych (kamomba, nadwódki) to ci ja serdecznie polecam. Bardzo polecam pielęgnice sajika, choc ta nie jest z Amazonki, a z Ameryki Środkowej.

rysib
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 13 grudnia 05, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: jaka pielęgnica?

Postautor: rysib » 7 lutego 06, 17:49

herotilapia multispinosa (p. miodowa) b. spokojna nie kopie dołków, ma małe terytorium i jest ładnie wybarwiona. ok 15 cm. lub p. sajica wymiary podobne, spokojna (ciut rozrabia w czasie opieki nad młodymi - ale bez ślepej agresji i nie goni ryb które wypłyną z jej rewiru) a jeśli chodzi o dołki, kopie jeden na terenie swoich włości (u mnie przy kokosie, w którym składa ikre). Dlatego można spokojnie przewidieć gdzie rozlokować rośliny, by ich nie przekopała.
Pozdrawiam Rysiek
375 l. Pielęgnice: sajica, 2 x miodowa,2 skalary + kiryśniki czarnoplame x 5, gibiceps + zadziorny ancistrus.

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

Re: jaka pielęgnica?

Postautor: kiler » 8 lutego 06, 14:44

pielęgnica skośnopręga nie bedzie niszczyc roślin jeśli będzie sie jej podawac pokarmy roślinne np.sałate,szpinak,pokarmy sztuczne ze spiruliną itp
ale są bardzo spokojnymi rybkami i się łatwo pryzwyczajają do swojego opiekuna :lol: i przy odpowiedniej pielęgnacji i żywieniu mają przepiekne seledynowo-błękitne zabarwienie na bokach głowy i na pokrywach skrzelowych to trzeba poprostu zobaczyć ja juz to widziałem i sie od pierwszego wejżenia w nich zakochałem,są bardzo spokojnymi rybami i nie są płochliwe i te ich dostojne stanie w bezruchu dosłownie pieknie to wygląda,najlepszymi towarzyszami sa dla nich mni,mniejsze pielegniczki,skalary,wieksze kąsaczowate i ryby denne wedle uznania,choć nie lubią dośc ruchliwych ryb
i to chyba tyle w ramach promocji tego gatunku :lol: naprawde polecam bo ryby są piekne ale i łatwe w hodowli jak i w ogólnym utrzymaniu :lol:

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości