Moja Paletunia czyżby chora???

Bartekomen
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 6 maja 06, 21:44
Lokalizacja: Pagorzyna

Moja Paletunia czyżby chora???

Postautor: Bartekomen » 27 września 06, 09:46

Witam!!!
Zakupiłem nowe akwarium 250l, i po jakimś czasie paletki a najszczególniej malboro zachowuje się dziwnie, a mianowicie nie mają apetytu a malboro dodatkowo chowa się i jakby opierała się na dnie(nie zawsrze czasem pływa ale nagle dostaje świra wariuje jak oszalała a nastepnie znowu się chowa).
Co to może do licha być, prosze o pomoc!!!
Parametry wody
pH 6,5
temp29
reszty nie znam.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam!!!
Bartekomen!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja Paletunia czyżby chora???

Postautor: lukasz » 27 września 06, 13:26

Nie krzycz
1 możliwość
Masz zawysoką twardość węglanową wody,stwierdziłem to na podstawie płochliwości Twoich ryb.. tzn. ph i temperatura dobre,a ryby płochliwe jak diabli.Nie mierzysz Tww i Two i tu błąd.Zmierz jak najszybciej oba te parametry i napisz ile wyniosło.(PS: nie kupuj testów firmy zoolek bo to kicz,lepsze są z Sery).

2.Pasożyty
Może być tak iż Twoje ryby mają pasożyty,a dokładniej Capillaria.Przyjrzyj się rybom czy nie mają takich białych punkcików na ciele,możesz to sprawdzić tylko wtedy gdy ryba patrzy na Ciebie prosto.

Dalej nie pomogę jeśli nie otrzymam oceny parametrów(Tww-twardość węglanowa i Two-twardość ogólna) no i czy nie ma punktów na ciele,ktore są niewidoczne z odległości większej od 20 cm.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Bartekomen
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 6 maja 06, 21:44
Lokalizacja: Pagorzyna

Re: Moja Paletunia czyżby chora???

Postautor: Bartekomen » 27 września 06, 14:29

witam!
Dzięki za odpowiedz, zdobyłem jakoś testy na Tw i To i takie wyniki mi powychodziły
Tw 10
To 10
a plamek nie widzę!
Czy może być to spowodowane zbyt dużym przepływem wody ponieważ do 250l używam filtra o mocy przepływu 1200l/h. Czy także agresywna paletke może spowodować takie właśnie zachowanie.
proszę o pomoc.

[ Dodano: 2006-09-27, 20:07 ]
Witam.
Zauważyłęm u 2 Palet coś niepokojącego a mianowicie na ciele tych 2 osobników znajdują sie takie punkciki ale wypukłe tak jakby na nich coś usiadło.
prosze o pomoc.

[ Dodano: 2006-09-27, 20:13 ]
i jeszcze jedno dziwne zachowanie wzbudziło u mnie niepokój a mianowicie paletki czasem ale sie wykrecaja i pływają bokiem. Proszę o szybką pomoc.
Bartekomen!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: Moja Paletunia czyżby chora???

Postautor: Dworak » 29 września 06, 19:05

Też tak miałem, ale to było wtedy jak po raz pierwszy wrzuciłem paletke do akwa. Przez pierwsze 3 dni nic nie jadła, cała brązowa i tak krzywo pływała.. ale na 4 dzień już postępy były widoczne
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Moja Paletunia czyżby chora???

Postautor: august8 » 30 września 06, 19:23

masz za wysoką twardość wody. co do pH to palety najlepiej sie czują przy wartościach poniżej 6.
Głównym problemem u ciebie jest właśnie ta twardość :o

gość
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 3 listopada 06, 19:22

Re: Moja Paletunia czyżby chora???

Postautor: gość » 3 listopada 06, 19:31

august8 pisze:masz za wysoką twardość wody. co do pH to palety najlepiej sie czują przy wartościach poniżej 6.
Głównym problemem u ciebie jest właśnie ta twardość
czy twardość 10 stopni i ph na poziomie 6.5 to według kolegi za dużo? chyba nigdy nie miałeś do czynienia z paletkami i piszesz takie głupoty

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości