Akwarium dla cierniooczków

BloodyRoxi
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 7 maja 21, 22:07

Akwarium dla cierniooczków

Postautor: BloodyRoxi » 7 maja 21, 22:15

Witam, od jakiegoś czasu mam w akwarium towarzyskim (112l) sporą grupę cierniooczków kuhla (ok. 8 osobników). Zakochałam się w tych rybkach i zamarzyłam sobie akwarium typowo dla piskorków. Mam plan je nawet rozmnożyć (wiem, że jest to trudne, ale wykonane), tylko nie wiem dokładnie jak zabrać się do stworzenia takiego akwarium. Myślę nad kupieniem 72l, gęsto obsadzone roślinami, dużo kryjówek, roślinność pływająca (z tego co czytałam niezbędna do rozrodu) i chętnie posłucham porad dotyczących hodowli tych rybek, jak i stworzenia biotopu dla nich. Z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium dla cierniooczków

Postautor: Hunter » 14 maja 21, 17:36

Akwarium dla piskorków powinno mieć jak największą powierzchnię dna, w tej 112l mają ciasno, więc o 72l nie ma mowy.
Preferują wodę miękką, kwaśną z dużą ilością garbników i detrytusu na dnie akwarium. Szyszki olchy czy suche liście dębu z jesieni będą dla nich idealne :) Sporo korzeni i cienkich patyczków, światło niezbyt natężone i oczywiście piaszczyste podłoże.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

BloodyRoxi
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 7 maja 21, 22:07

Re: Akwarium dla cierniooczków

Postautor: BloodyRoxi » 15 maja 21, 18:07

Hunter pisze: w tej 112l mają ciasno, więc o 72l nie ma mowy.


Na prawdę mają ciasno? Wszędzie jest napisane, że dla grupy 5-6 osobników nadaje się akwarium 50-60l

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium dla cierniooczków

Postautor: Hunter » 17 maja 21, 10:38

Wszędzie to znaczy gdzie? Pewnie na rybyakwariowe.eu :lol:
Weź to na logikę. Ryby osiągają nawet 10 cm. Wyobrażasz sobie 5-6 osobników na powierzchni 60x30cm? Przecież to ryby przydenne. Zależy czy chcesz je męczyć czy trzymać w godziwych warunkach. Pisałeś, że chcesz próbować je rozmnażać więc wnioskuję, że rozmawiamy o godziwych warunkach.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

AnnaKociolek
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 8 stycznia 23, 20:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Akwarium dla cierniooczków

Postautor: AnnaKociolek » 8 stycznia 23, 21:13

Cierniooczki kuhla to bardzo sympatyczne i ładne rybki, a hodowla ich w akwarium może być bardzo satysfakcjonująca. Jeśli chcesz stworzyć odpowiednie warunki dla nich, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.
https://www.audytpsychologiczny.pl/
Po pierwsze, warto zapewnić im odpowiednią przestrzeń. Cierniooczki kuhla lubią mieć dużo miejsca do pływania i chętnie korzystają z kryjówek, dlatego warto zapewnić im akwarium o pojemności co najmniej 72 litrów.

Po drugie, ważne jest, aby w akwarium było odpowiednio dużo roślin. Cierniooczki kuhla lubią mieć dużo miejsc do ukrywania się i kryjówek, dlatego warto zapewnić im roślinność pływającą oraz inne rośliny zarastające dno i ściany akwarium.
https://piosenki-religijne.pl/
Po trzecie, należy zadbać o odpowiednią filtrację i napowietrzanie wody. Cierniooczki kuhla lubią żyć w czystej i dobrze napowietrzonej wodzie, dlatego warto zainstalować dobrej jakości filtr i napowietrzacz.

Po czwarte, należy zadbać o odpowiednią dietę rybek. Cierniooczki kuhla są mięsożercami i lubią różnego rodzaju pokarmy, takie jak np. krewetki, komary i inne owady. Można je też karmić specjalnymi płatkami lub kroplami.

Pamiętaj też o regularnym podmianie wody i utrzymaniu odpowiednich parametrów wody, takich jak pH i twardość.

Konstantyne
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 23, 19:31

Re: Akwarium dla cierniooczków

Postautor: Konstantyne » 12 maja 23, 19:32

super temat.

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości