chory guramin.........

Awatar użytkownika
rafał
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 6 listopada 04, 20:24
Lokalizacja: tychy

chory guramin.........

Postautor: rafał » 6 stycznia 05, 17:45

witam, mam chorego guramina, ma czerwone plamy o srednicy 0,5 cm , i bardzo brzydko to wygląda, chorował jakies 2 miesiace temu na pleniawke ale go wyleczyłem, jest jeszcze inny guramin ale narazie noe choruje, tan chory zachowuje sie bardzo normalnie, czyli chetnie przyjmuje pozywienie, duzo pływa, wszysko ok poza tymi plamami na skorze,, wyglada to tak jakby miał zdarte łuski , jakby sie ocos zadarł lub sparzył,,, i w płetwach robia nu sie dziury dosc duzej srednicy,, szukałem w poscie o chorobach ale nie znalazłem nic podobnego, od pewnego czasu podnioslem temp w akwa do 29-30C i niewiem czy mu to niezaszkodziło....prosze napiszcie mi xo to moze byc , co mam robic, i czy to niezasczkodzi innym rybom.... dziekuje!
170L,
5 SKALARÓW(2PARY I 1 SAMOTNIK)
3 MOILNEZJE BLACK MOLLY, 2 MIECZYKI,
2 GURAMI, 2 TECZANKI MNIEJSZE, 1 ZBROJNIK, 1SUM REKINI, 1 BRZNKA REKINIA,

Gość

Re: chory guramin.........

Postautor: Gość » 7 stycznia 05, 21:15

co to za ryba guramin?? ja znam tylko gurami. Mówisz ze ma plamy wyglądające jak by się sparzył a jak podniosłeś temperature czy czasami nie istenieje możliwość ze twoja rybka się oparzyłą o grzałke?? Albo poprostu rybka twoja ma problem z przyzwajaniem owej wyższej temperatury.

Awatar użytkownika
rafał
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 6 listopada 04, 20:24
Lokalizacja: tychy

Re: chory guramin.........

Postautor: rafał » 7 stycznia 05, 22:23

jedni uzywaja nazwy gurami inni guramin , to jest to samo........ np. w sklepie zoologicznym na akwarium z tymi rybkami pisze guramin... i jeszcze w jednej ksiazce, a w innych gurami , proste nie???.............
sugerujesz ze sie o grzałke oparzył tak?? buahahaha buuuahahah............... swietny pomysł
170L,
5 SKALARÓW(2PARY I 1 SAMOTNIK)
3 MOILNEZJE BLACK MOLLY, 2 MIECZYKI,
2 GURAMI, 2 TECZANKI MNIEJSZE, 1 ZBROJNIK, 1SUM REKINI, 1 BRZNKA REKINIA,

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: chory guramin.........

Postautor: Hawk » 7 stycznia 05, 22:39

rafał, czy te rany przypominają tylko rany "poparzeniowe" czy wyglądają na świeże rany jak wyrwane?
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
rafał
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 6 listopada 04, 20:24
Lokalizacja: tychy

Re: chory guramin.........

Postautor: rafał » 8 stycznia 05, 13:29

niechciałem Cie wkurzyc, tylko poprostu ryba mi zdycha.... , niewiem od czego, pisze post, długo nikt nie odpowiada, a potem mi piszesz ze poparzyła sie o grzałke....... sory...
170L,
5 SKALARÓW(2PARY I 1 SAMOTNIK)
3 MOILNEZJE BLACK MOLLY, 2 MIECZYKI,
2 GURAMI, 2 TECZANKI MNIEJSZE, 1 ZBROJNIK, 1SUM REKINI, 1 BRZNKA REKINIA,

lulu
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 stycznia 05, 19:44
Lokalizacja: Sopot

Re: chory guramin.........

Postautor: lulu » 28 stycznia 05, 12:11

w jakim wieku to gurami jest? (guramin to chyba w sklepach tylko ale tam sa tysiace nazw zaleznie od pomyslu sprzedawcy)
jezeli chodzi o "zdarte" luski to poprostu skaleczona ryba moze sploszona przez cos udezyla sie w ostra krawedz suma rekkiniego oddaj komus kto ma akwa ponad tys l. bo sadze ze masz go od niedawna i nie urusl ci za dobrze ale potrafi osiagac po 120cm dlugosci...
czy temp moze zaszkodzic to chyba molinezjom nie bedzie na reke i mieczykom...a dla gurami taka temperatura potrzebna jest tylko w okresie tarla i spokojnie mozesz obnizyc do 25 po zakonczonym leczeniu ...
jezeli ryba jest zywa plywa normalnie to chyba nie jest konajaca:> jak mogl bys foto umiescic.. moze poprostu jest to gurami 2 plamiste i ryba sie wybarwia albo stracila czarna barwe plamek (zalezy od kondycji ryby i np. w okresie tarla ba bardzo intensywne barwy a po chorobie moze byc mizernie ubarwiona i czarneplamy sa wrecz jasno szare)

[ Dodano: 2005-01-28, 12:12 ]
Anonymous pisze:co to za ryba guramin?? ja znam tylko gurami. Mówisz ze ma plamy wyglądające jak by się sparzył a jak podniosłeś temperature czy czasami nie istenieje możliwość ze twoja rybka się oparzyłą o grzałke?? Albo poprostu rybka twoja ma problem z przyzwajaniem owej wyższej temperatury.

hmmm nie widzialem nigdy aby ryba o grzalke poparzyla sie nawet zbrojniki bedac do niej przyssane ;)
288l 5 botia mencenaris 7 skalarow 6xCallichthys callichthys 3xBrochis britskii 4xgibiceps 11xL001 4xplecostomus, ancistrus albinos 2+3 ancistrus sp para ancistrus aff. dolichopterus 2+5 (M+F)
6x L260 !! ;]

Awatar użytkownika
Wiesiek Bułkows
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 05, 18:56
Lokalizacja: Jura K-Cz

Re: chory guramin.........

Postautor: Wiesiek Bułkows » 28 stycznia 05, 20:06

Nie kućcie się o drobiazgi.
Widziałem raz w sklepie w jednym akwa obie odmiany pielęgnicy zebry i te ''różowe" względem sprzedawcy to były akary miodowe.
14*400l
naście setek
jakieś 20 kotników

lulu
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 stycznia 05, 19:44
Lokalizacja: Sopot

Re: chory guramin.........

Postautor: lulu » 29 stycznia 05, 00:28

Wiesiek Bułkows pisze:Nie kućcie się o drobiazgi.
Widziałem raz w sklepie w jednym akwa obie odmiany pielęgnicy zebry i te ''różowe" względem sprzedawcy to były akary miodowe.


hyhy szczegoly :D czy ta odmiana "rozowa" to o brzuch ci chodzi :D hyhy bo nie widzalem zeby ktos odmienial samca i samice jako osobny gatunek :DD a nawet o odmianach rozowej nie slyszalem :D no fakt jak gotowe do tarla tochyba samicy rozowieje brzuszek mialem kiedys mnoza sie za szybko i oddalem
288l 5 botia mencenaris 7 skalarow 6xCallichthys callichthys 3xBrochis britskii 4xgibiceps 11xL001 4xplecostomus, ancistrus albinos 2+3 ancistrus sp para ancistrus aff. dolichopterus 2+5 (M+F)
6x L260 !! ;]

Awatar użytkownika
Wiesiek Bułkows
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 05, 18:56
Lokalizacja: Jura K-Cz

Re: chory guramin.........

Postautor: Wiesiek Bułkows » 29 stycznia 05, 16:26

ad lulu
Posty sie pisze do wszystkich.Do tych co więcej i mniej wiedzą.
Jeżeli ty widziałeś i miałeś tylko jedną odmiane zebry, to nie śmiej sie z tego kto widział i miał oby dwie odmiany. A jeżeli uważasz sie za tak mądrego to poczytaj troche na ten temat. Napewno ci się to przyda. może następnym razem zastanowisz się nad tym co napisać.
14*400l
naście setek
jakieś 20 kotników

lulu
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 stycznia 05, 19:44
Lokalizacja: Sopot

Re: chory guramin.........

Postautor: lulu » 29 stycznia 05, 19:20

fiu fiu sorky mistrzu...
288l 5 botia mencenaris 7 skalarow 6xCallichthys callichthys 3xBrochis britskii 4xgibiceps 11xL001 4xplecostomus, ancistrus albinos 2+3 ancistrus sp para ancistrus aff. dolichopterus 2+5 (M+F)
6x L260 !! ;]

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: chory guramin.........

Postautor: Swamp » 15 lutego 05, 04:49

tak tyle czasu i tyle postów i nadal offtopici....

rafal a to do cibie :

- guzowate czerwonawe(lub czarnawe) wrzody w tkance miesniowej prowadzace do ubytku łusek i uskzodzenia skory,wypuklosci na pletwach ktore potem prowadza do ubytkow płetw)glownie ogonowej,plesniawka - wszystko objawy Ichtiofoniazy - nieuleczalna i jak jedna ryba jest chora to odrazy cale akwarium do wywalenia...)
- jesli sa to rany dziobane (pod luskami jest takie rozowe miesko) to wystarczy pare razy przetrzec gazikiem z rywanolem .
- upewnij sie czy nie masz pijawek lub splewek w akwariumie

A to do co poniektorych :

- piszcie na temata do jasnej ciasnej
!!!!
- rafal nie mowil o odmianie gurami ,wyraznie mowil o ubytkach na skorze(łuskach),chyba ,ze co poniektorzy juz sobie takom odmiane wychodowali...)
-gurami sie nie wybarwia na czerwono ????!!!!!,jego ubarwienie co najwyzej moze blednac lub zlewac sie w obszary kolorystyczne/odcieniowe

Pozdroowa
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: chory guramin.........

Postautor: Dave » 15 lutego 05, 07:04

-gurami sie nie wybarwia na czerwono ????!!!!!,jego ubarwienie co najwyzej moze blednac lub zlewac sie w obszary kolorystyczne/odcieniowe


Odmiany gurami niebieskiego i dwuplamistego (niek nie wie, ktory byl pierwszy) nie sa nigdy czerwone!!! Na czerwono wybarwia sie jednak gurami mozaikowy podczas tarla.

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: chory guramin.........

Postautor: Swamp » 15 lutego 05, 08:57

rafal pewny jestes ze to byla plesniawka ? bo tak sie zastanawiam czy czasem nie masz niewyleczonej choroba bawełnianej(opisanej na forum z resztą...)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości