tarło u bojowników

Awatar użytkownika
focus
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 11 września 09, 12:08

tarło u bojowników

Postautor: focus » 11 września 09, 12:19

Witam
Na wstępie chciał bym przywitać się ze wszystkimi użytkownikami tego forum.
Powracając do tematu powiedzcie mi czy to możliwe ze dochodzi do tarła w 2 dni po zakupie samicy dla bojownika, zauważyłem dziś ze wybudował gniazdo z bąbelków na powierzchni wody, ale ta jego babka cały czas ucieka przed nim , chowa się itp, powiedzcie mi co mam zrobić i czy dojdzie do tarła czy to tylko przymiarka,
Ostatnio zmieniony 11 września 09, 14:17 przez focus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: tarło u bojowników

Postautor: sajki » 11 września 09, 12:53

Oczywiście, że może dojść do tarła. A szczegółów dowiesz się jak podasz więcej informacji, tzn. w jakim zbiorniku je masz, czy są oprócz nich inne ryby, itp...każda informacja się przyda.

Awatar użytkownika
focus
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 11 września 09, 12:08

Re: tarło u bojowników

Postautor: focus » 11 września 09, 13:21

to tak:
bojowniki trzymam u siebie w biurze i są one umieszczone w małym ozdobnym akwarium ok 10L i oprócz nich nie ma tam znaczy się innych gatunków nic, a żeby nie było ze nie jestem akwarysta to w domu mam większe 126 l

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: tarło u bojowników

Postautor: Molas » 11 września 09, 13:51

focus pisze:i są one umieszczone w małym ozdobnym akwarium ok 10L


Jest to za mały zbiornik, dla samca to minimum 25l a dla haremu to 54L.

P.S Zmień nazwę tematu bo nie wolno dużymi literami ;)
I'm back :D

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: tarło u bojowników

Postautor: marrkus85 » 11 września 09, 16:01

Tak właśnie wyglądają początki tarła u bojowników. Samiczka zmieniła kolor? Zrobiła sie ciemna i ma pionowe jaśniejsze pasy na ciele?
W tak małym akwa samiec może zabić samiczkę, jeżeli ta nie będzie miała gdzie się ukryć.

Awatar użytkownika
focus
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 11 września 09, 12:08

Re: tarło u bojowników

Postautor: focus » 11 września 09, 16:53

jak na chwile obecna samiec już jej nie atakuje tak jak wcześniej tylko podpływa i się lekko nastrosza, tak poza tym to siedzi koło tego swojego gniazda które nadmuchał. a samica rzeczywiście zmieniła kolor i ma wyraźne jasne paski siedzi w innym końcu zbiornika. zobaczymy jak będzie, a ile takie tarło-gody trwają??

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: tarło u bojowników

Postautor: marrkus85 » 11 września 09, 20:05

Google nie gryzie ;) To jeden z pierwszych linków jakie mi wyskoczyły.
http://zetbe.pl/rozmnazanie.htm

Awatar użytkownika
marian9669
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 706
Rejestracja: 12 listopada 08, 13:57
Lokalizacja: Katowice

Re: tarło u bojowników

Postautor: marian9669 » 12 września 09, 09:07

Jeśli chcesz mieć młode bojowniki, to musisz przenieść akwarium do domu, ponieważ jeśli kończysz pracę ok. godziny 17:00 nie zobaczysz co bojowniki będą robiły później. Może się okazać, że np. do tarła podejdą o godzinie 17:30 a potem przez całą noc samiec będzie odganiał samicę od gniazda w sposób bardzo brutalny. Temperatura powinna być ok. 29*C. Nie wiem czy w takim małym akwarium grzałka się zmieści. Do rozrodu min. 25l z kryjówkami. Pomyśl co później z młodymi zrobisz? To na razie tyle ode mnie, jak coś mi się przypomni to napiszę :D
"Cogito ergo sum" :D

Awatar użytkownika
focus
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 11 września 09, 12:08

Re: tarło u bojowników

Postautor: focus » 12 września 09, 09:12

to co przenieść mam te ryby do większego akwa, mam takie, ale powiedzcie mi co z ta pianą, zrobi sobie nowa czy co??

Awatar użytkownika
marian9669
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 706
Rejestracja: 12 listopada 08, 13:57
Lokalizacja: Katowice

Re: tarło u bojowników

Postautor: marian9669 » 12 września 09, 10:44

w naturze bojowniki zajmują jakieś terytorium. Samice przepływają sobie przez ich terytoria. Samiec cały czas wtedy ma pianę, bo może trafi się jakaś panienka z ikrą. Zawsze, jeśli przenieśiesz samcaa po pewnym czsie zbuduje nowe gniazdo. Tak mu instynkt podpowiada. Więc spokojnie, być może będziesz miał już pierwszego dnia gniazdo ;-)
"Cogito ergo sum" :D

Awatar użytkownika
focus
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 11 września 09, 12:08

Re: tarło u bojowników

Postautor: focus » 14 września 09, 21:41

no i zrobiłem tak jak pisaliście załatwiłem większy baniak ma jakieś z 25 l wiec na parkę chyba styknie umieściłem w nim kryjówki w postaci sztumskiego zamku i jakiegoś tam buta i 3 rośliny sztuczne, dałem tez grzałkę i nastawiłem temperaturę 29-30 stopni, wczoraj jak je przeprowadziłem to pływały spokojnie a dziś rano samiec nadmuchał piany i gonił samiczkę- zobaczymy co z tego wyjdzie

Awatar użytkownika
marian9669
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 706
Rejestracja: 12 listopada 08, 13:57
Lokalizacja: Katowice

Re: tarło u bojowników

Postautor: marian9669 » 15 września 09, 13:48

Czy samiczka jest gruba? I czy ma pionowe paski? bo jak nie to wyławiaj ją szybciutko. Najlepiej jakbyś dał jej foto. Lepsze byłyby żywe rośliny, bo o sztuczne boże się zranić podczas uciekania.
"Cogito ergo sum" :D

Awatar użytkownika
focus
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 11 września 09, 12:08

Re: tarło u bojowników

Postautor: focus » 15 września 09, 13:55

jest chuda i nie wiem o co chodzi, teraz on jej nie goni , pasków nie ma. zrobił bym foto ale nie mam jak przesłać bo kabla nie mam do kompa

Awatar użytkownika
marian9669
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 706
Rejestracja: 12 listopada 08, 13:57
Lokalizacja: Katowice

Re: tarło u bojowników

Postautor: marian9669 » 15 września 09, 14:39

To ją szybko wyławiaj! Sprawdź czy w pianie nie ma białych kulek, dokładnie się przyjrzyj
"Cogito ergo sum" :D

Awatar użytkownika
focus
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 11 września 09, 12:08

Re: tarło u bojowników

Postautor: focus » 15 września 09, 16:23

właśnie zauważyłem ze akcja dopiero się rozpoczęła, on zawija się wokół samiczki i tak razem opadają na dno , ale nic nie leci żadna ikra czy to kwestia czasu czy tylko dla przyjemności tak robia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości