Problem z gurami

Geralt
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 22 lutego 05, 14:53

Problem z gurami

Postautor: Geralt » 22 lutego 05, 14:59

Niedawno kupiłem parkę gurami złote i mam problem. Jeden gurami gania drugiego i zapędza go w róg akwarium i nie pozwala mu z tamtąd wypływać. Jak tylko wypłynie to zaraz zostaje przegoniona (to chyba samica) i musi siedzieć tam cały czas. Nie wiem o co chodzi.???[shadow=black][/shadow][glow=black][/glow]

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Problem z gurami

Postautor: Dave » 22 lutego 05, 15:33

Pierwsz rzecz: Czemu ostatnio wszyscy poczatkujacy uzytkownicy robia tematy w dziale "O forum"?
Jakie masz akwarium? Albo trafiles na dwa samce, albo na parke i rybka, ktora odgania druga to samiec, probujacy zrobic gniazdo. Mozliwe jest tez, ze akwarium jest po prostu za male, wiec silniejsza ryba wybrala sobie za terytorium cale akwa i nie pozwala nkomu w nim sie za bardzo panoszyc.

Awatar użytkownika
mateusz03
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 26 lutego 05, 15:10

Re: Problem z gurami

Postautor: mateusz03 » 27 lutego 05, 10:57

wedlug mnie to tylko wina akwaium bo jeden z tych gurami prawdopodobnie przepedza drogie bo mialdy za malo miejsca do plywania. z mojego wlasnego doswiadczenia dobrze wiem ze gurami lubi duzo miejsca do plywania wiec prawdopodobnie jest to kwestia zbiornika .
4x skalar 2x gurami mozajkowy 3x gurami dwuplamisty 5x brzanki mszyste 5x brzanki sumatrzanskie10x neon Innesa 5x razbora kilinowa 5x zalobniczka 2x pretnik karlowaty 5x danio pregowany 4x gupik

zet
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 20 lutego 05, 17:21
Lokalizacja: 3miasto

Re: Problem z gurami

Postautor: zet » 27 lutego 05, 12:12

a jaki duzy masz zbiornik??moim zdaniem nawet jak zbiornik byl by b.duży to i tak parka górami bedzie żadzić sie swoimi prawami .znaczy samiec bedzie zaczepial samice i to zaruwno z powodu obrony gniazda ktore moze zaczas budowac jak i z czysto milosnych powodow

Geralt
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 22 lutego 05, 14:53

Re: Problem z gurami

Postautor: Geralt » 27 lutego 05, 14:49

Mam akwarium 112 litrów i chyba to nie jest wina wielkośc akwarium. A te gurami są jeszcze małe więc myślę, że to nie jest tarło. Czasami pływają razem a czasami bezprzerwy ją gania. W akwarium mam jeszcze cztery skalary, dwa gurami mozajkowe, 2x glonojady, i 3x kiryski.

zet
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 20 lutego 05, 17:21
Lokalizacja: 3miasto

Re: Problem z gurami

Postautor: zet » 27 lutego 05, 23:19

nie sadze zeby to byla kwestia litrazu zbiornika...skoro sa jeszcze male za male na tarło to obstaje przy tym, ze pan górami ma dobrze u ciebie w akwarium i zachowuje sie jak w naturze.konskie zalotyu to to nie sa bo to ryby ale w tym upatrywal bym przyczyny :P mowisz ze sa za male na tarlo a sa juz na tyle duze ze widzisz wyrazna róznice w pletwie u rybek moze sa dwa samce :| jak glupote w ostatnim zdaniu napisalale to sory

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości