Dobranie obsady 350l

qwojtek
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 16 czerwca 14, 14:44
Lokalizacja: Gdańsk

Dobranie obsady 350l

Postautor: qwojtek » 21 lipca 15, 15:01

Witam, ostatnio przesiadłem się z 160l na 375l i planuję dokoptować mieszkańców.
Na chwilę obecną mam 3xgurami mozaikowy 3xgurami złoty 3xgurami ksìężyciowe 3xkosiarka 5xbocja siatkowa (razem od 1,5 roku)
woda ro plus jbl aquadur plus odrobina kranowitu
gh8 kh5 pH 6,9-7,0 reszta na odpowiednim poziomie
zastanawiam się nad prętnikami ewentualnie parka wielkopłetw (osobiście chciałem podokładać po dwie sztuki gurami, ale mam umowę z żoną , że akwa większe ok ale mają się pojawić ryby z żywszymi kolorami :) ) , może macie ciekawe pomysły?

ArekPl

Re: Dobranie obsady 350l

Postautor: ArekPl » 25 lipca 15, 21:46

Proponowałbym z gurami zostawić jedną odmianę i zrobić z niej stadko około 7 "osobowe ", jeśli chodzi o biotop Azji, wielkopłetw raczej ma inne wymagania pod względem temperatury.
Jesli chodzi o prętniki to taka osobście jest moja opinia ,że będą one przeganiane przez gurami - tak było u mnie ( chyba dorosłe gurami myślały ,że prętnik to po prostu mniejszy przedstawiciel ich gatunku ,którego można zdominować). Możesz dodać grupkę jakiejś odmiany razbor w grupie około 15 sztuk.

qwojtek
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 16 czerwca 14, 14:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dobranie obsady 350l

Postautor: qwojtek » 26 lipca 15, 13:15

Gurami są zżyte i nie będę ich rozdzielał ,od paru dni doszło 6 sztuk prętnika karłowatego, dołączyły do wspólnego stada i nie ma żadnej agresji w stosunku do nich. Co do wielkopłetwa, to potrafi się bez problemu odnaleźć w chłodniejszej , miękkiej wodzie opadowej, jak i w okresach suchych w bagien ku nagrzanym po wyżej 30 stopni , tylko znajdzcie mi wielkopłetwa z odłowu , to co oferuje rynek nie przeżyło by długo w naturalnych warunkach.

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości