Długość życia bojka po kupieniu z zoologa

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Długość życia bojka po kupieniu z zoologa

Postautor: mimo12 » 24 stycznia 16, 00:06

Zastanawiam się, jak długo żyją jeszcze bojowniki po ich zakupie z 'typowego zoologa', bo trafiają tam jako dorosłe ryby. Tym bardziej męczy mnie ten temat, bo na AF spotkałem się z informacją, że bojki na starość robią się osowiałe i lubią więcej odpoczywać, a mój właśnie się taki staje. Macie jakąś wiedzę na ten temat? W jakim wieku trafiają do sklepów?

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Długość życia bojka po kupieniu z zoologa

Postautor: Tomekł » 24 stycznia 16, 01:03

Obawiam się, że nikt nie odpowie ci konkretnie ile żyją bojowniki od momentu ich kupna, ponieważ zależy to od warunków w jakich żyły/żyją.

Ogólnie bojowniki dożywają około 3 lat.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Długość życia bojka po kupieniu z zoologa

Postautor: Dhuz » 24 stycznia 16, 05:45

W zoologu zwykle kupujesz bojownika 4-miesięcznego, lub starszego, widywałem nawet w pełni wyrośnięte ryby, których wiek określiłbym na rok. Ich długość życia będzie zależeć od warunków, w jakich były trzymane przez hodowcę i obsługę sklepu. Standard to około 2 lata po trafieniu do akwarium, jeśli bojownik jest kupiony jako młody - jeśli żyje krócej, to znak, że coś było nie hej z jego rozwojem lub opieką. Może też dożyć nawet 4 lat, ale to nie są częste przypadki.

Każda ryba na starość się zmienia - u moich bojowników objawiało się to lekkim odbarwieniem, jednemu poszarzał pysk kilka miesięcy przed zgonem. Spadek aktywności nie musi jeszcze wieszczyć końca, bojowniki czasami mają okresy mniejszej, lub większej aktywności, po czym wracają do normalnego trybu życia.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Długość życia bojka po kupieniu z zoologa

Postautor: mimo12 » 24 stycznia 16, 12:12

Dzięki za odpowiedzi. Zenek niestety był kupiony w kubeczku, więc za dobrze to nie miał w sklepie. Będę obserwował.

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości