Co ten bojownik wyprawia??

jon-lig
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 2 maja 07, 22:19

Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: jon-lig » 9 maja 07, 19:30

Moj bojownik wpływa w roslinkę (która wygląda jak cienka trawa, nie znam nazwy), po czym pionowo (!) się w niej utrzymuje i tak "wisi" głową w dół w roślince, ogonem w górę. Wydurnia się, czy coś mu jest?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: Tomek83 » 9 maja 07, 19:36

Z pewnością się "wydurnia"... :twisted:
Poobserwuj go, może jest chory...

Matej
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 16 kwietnia 07, 07:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: Matej » 9 maja 07, 19:44

Mój bojownik tak robił jak ledwo co go wpuściłem do akwarium. Teraz tez sie bawi rozpędza sie i wpływa w rośliny albo podpływa do filtra i płynie wraz z nurtem wypływajacej wody te rybki tak chyba maja :D ale nie mozesz wykluczyc choroby...

jon-lig
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 2 maja 07, 22:19

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: jon-lig » 9 maja 07, 19:49

Noo, dzisiaj to się zaopatrzyłam w książkę o akwarystyce i dokształcam się w trybie przyspieszonym. Chociaż nie wiem czy dam radę rozpoznać, że rybka jest chora, skoro mam ją dopiero kilka dni i nie wiem jak się zachowuje normalnie, a jak nienormalnie:] W tej chwili już od 40min "wisi" w roślince, ale jak jej tam popukam w szybkę i zaczyna pływać, to wygląda normalnie.

Btw., koleżanka z pracy, która rybkę mi sprezentowała jest urażona, że nie trzymam jej w kuli, którą mi tak ładnie urządziła...:|

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: Tomek83 » 9 maja 07, 19:50

jon-lig pisze:koleżanka z pracy, która rybkę mi sprezentowała jest urażona, że nie trzymam jej w kuli, którą mi tak ładnie urządziła...

Chyba koleżankę też trzeba doedukować w dziedzinie akwarystyki... :wink:

Matej
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 16 kwietnia 07, 07:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: Matej » 9 maja 07, 19:57

Hehe wreszcie słyszę kogoś rozsądnie mówiącego :D i to mi sie podoba jak już tutaj wszyscy trąbią i gadają RYBEK NIE TRZYMA SIE W KULI :twisted:

Awatar użytkownika
Bloody
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 5 maja 07, 00:03

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: Bloody » 10 maja 07, 02:10

Bojownik mojego brata ma tak samo, kładzie się w pływających po górze wodorostach i na pewno nie jest chory :). Tak ze na 99% to normalne zachowanie, one jeśli mają taką możliwość lubią sobie poodpoczywać na takich krzaczorkach ;).

Jon-lig ja w sumi w akwarystyce siedzę od niedawna, ale zdążyłem sie przyzwyczaić że ryby potrafią dziwne rzeczy robić i to niektóre takie jakby myślały nie gorzej od ludzi. :shock:

A co do twojej koleżanki to jest tak jak mówiłem, ja osobiście podobnie myślących ludzi znam na pęczki i nie w sposób im wyperswadować że robią źle.
Dopóki w sklepach będzie tak jest, dopóty ryby będą trzymane w złych warunkach.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: artur_89 » 10 maja 07, 16:10

jon-lig, może masz za duży prąd wody w akwarium, i Bojownik się za szybko męczy i musi trochę odpocząć. Bojowniki lubią słaby ruch wody. pozdro

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: Tomek83 » 10 maja 07, 20:59

A tak w ogóle z natury są leniwe... :wink: takie akwariowe koty... :wink:

Wojtek_L_1983
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 15 listopada 06, 13:30
Lokalizacja: Świdnica

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: Wojtek_L_1983 » 25 maja 07, 16:36

mój nie jest leniwy raczej nadpobudliwy nic tylko za dupami hehe
112 l towarzyskie
25 l i 200 l jeszcze puste

AquaZiom
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 lipca 07, 13:40
Lokalizacja: Skoczów

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: AquaZiom » 24 lipca 07, 21:42

A ja swojego bojownika chyba wezne do cyrku robi wszytko to samo co piszecie wisi w roslinach przy grzałce wisi głową w duł z nutem pływa a najlepszy trik jaki zrobił ty płyną brzuchem do góry :D (nie umarł tylko zyje) :D

Ben_sage
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 6 lipca 07, 13:56

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: Ben_sage » 26 lipca 07, 00:02

Ja ostatnio wpuscilem bojownika do moich pyszczaków wiecie jak zapie...lał takich dopalaczy dawno nie widzialem :mrgreen:
Ta ryba pięknie plywa takimi susami.Ona wbrew pozorom lubi szybko plywać w kuli za bardzo niema jak. :zly1:

Ale zaraz ją spowrotem wpuscilem do mojego drugiego akwa stesknil by sie za samiczką która lubi gonić.
Wcale takie leniwe to nie są wbrew pozorom.W duzym akwarium plywala non stop bardzo szybko. :zdziwko:

Giaca
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 28 stycznia 08, 18:20

Re: Co ten bojownik wyprawia??

Postautor: Giaca » 29 stycznia 08, 08:00

Obserwowanie bojownika (oczywiście nie tylko jego) to świetna zabawa. Prócz jacuzzi w bąbelkach i ściganiu się z nurtem wody wypuszczonej z filtra, mój bojownik daje się nawet... pogłaskać;)

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości