Bojownik...

aladiah
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 27 września 07, 13:35
Lokalizacja: Lublin

Bojownik...

Postautor: aladiah » 29 listopada 07, 10:02

1) Mój chłopak ma bojownika z którym coś się dzieje. W okolicach skrzeli jest tak jakby spuchnięty, po obydwu stronach, bardzo dokładnie widać to gołym okiem.Co mu może być? czy to jakaś choroba?
2) Kolejna kwestia- kupiliśmy samicę dla bojownika mojego chłopaka, ale bardzo za nim ganiała i nie chcieliśmy żeby go zamęczyła więc zabrałam ją do siebie i wpuściłam do mojego akwarium z bojownikiem. Najpierw to on ją ganiał i musiała cały czas się przed nim chować. Teraz role się odmieniły i ona nie daje spokoju samcowi. Któregoś dnia obudziłam się i zobaczyłam że mój bojownik ma pogryzione płetwy i ona nie daje mu spokoju. Odłowiłam samicę i przeniosłam do innego zbiornika. Czemu to samica maltretuje mi samca? Bo z tego co czytałam to powinno być odwrotnie. Czy odrosną mu płetwy czy może on zdechnie?Co zrobić żeby samiec z samicą mogli żyć w jednym akwarium?
Proszę o radę.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
K-Mart
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 27 października 07, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Bojownik...

Postautor: K-Mart » 29 listopada 07, 16:22

Płetwy twojemu bojownikowi napewno odrosna a co do samiczki to bojownika trzyma sie w charemie 1samiec-3samice. Jesli samica go gryzie to w takim razie moze to byc młody samczyk w sprzedazy czesto sprzedaje sie takie pseudo samiczki. Jak wszystkim wiadomo ze 2 samce beda sie gryzły na smierc :neutral:

Pozdrawiam

gośka
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 07, 16:53

Re: Bojownik...

Postautor: gośka » 29 listopada 07, 19:54

Ja miałam 2 samice i samca. najpierw obie ganiały samca a potem samiec zamęczył jedną samice. Drugą mu zabrałam do innego akwa i nie wiem czy może tam być?

szczygiel
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 19 września 07, 19:43
Lokalizacja: k/Białegostoku

Re: Bojownik...

Postautor: szczygiel » 29 listopada 07, 20:41

ja mam samiec + 2 samice i jest normalnie raz pomyka za jedna czasem za druga az sie zmeczy i nic im nie jest...

Awatar użytkownika
K-Mart
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 27 października 07, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Bojownik...

Postautor: K-Mart » 29 listopada 07, 20:43

To jest całkiem normalne zachowanie u bojowników

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Bojownik...

Postautor: Tomek83 » 29 listopada 07, 22:20

Co do opuchniętych skrzeli to może to być zapalenie labiryntu. W jakich warunkach były trzymane te samce są to gryzącą samicą?

aladiah
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 27 września 07, 13:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Bojownik...

Postautor: aladiah » 30 listopada 07, 07:27

dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Tomek23, samce są trzymane w akwarium 25 l, mają grzałkę, filtr i chyba wszystko jest odpowiednie. Samica teraz jest w kuli, bo jak ją wpuściłam znów do samca to za nim ganiała. Samiec jest młody, może właśnie dlatego daję się tak poganiać przez samice. Chciałabym żeby samiec razem z samicą żyli w jednym akwarium ale boje sie ze samica zamęczy mi samca. A jeśli chodzi o "zapalenie labiryntu" to jak mogę pomóc rybce?

Awatar użytkownika
K-Mart
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 27 października 07, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Bojownik...

Postautor: K-Mart » 30 listopada 07, 08:26

Jesli ma zapalenie labiryntu to pewnie nie masz akwarium niczym przykryte zadna szyba ani pokrywa akwarium musi byc przykryte poniewaz powietrze ktorym bojonik oddycha musi miec wyrzsza temp. niz woda w akwa.


Pozdrawiam, niech zdrowieje

aladiah
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 27 września 07, 13:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Bojownik...

Postautor: aladiah » 30 listopada 07, 10:47

K-Mart, muszę Cię zmartwić, ale akwarium ma pokrywę, w pokrywę wbudowana jest również żarówka.

Awatar użytkownika
K-Mart
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 27 października 07, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Bojownik...

Postautor: K-Mart » 30 listopada 07, 18:11

To wtakim razie jest to cos innego niz zapalenie labiryntu :niewiem:
A co innego to juz nie mam pojecia



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Bojownik...

Postautor: Tomek83 » 30 listopada 07, 21:27

Sokoro samica jest tak agresywna to 25l to za mało na trzymanie jej z samce, skończy się to marnie dla któregoś z nich...

Awatar użytkownika
K-Mart
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 27 października 07, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Bojownik...

Postautor: K-Mart » 1 grudnia 07, 16:04

Tez prawdopodobne to co napisał Tomek23 Zamały zbiornik.

Pozdrawiam

asiulqa
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 1 grudnia 07, 18:12

Re: Bojownik...

Postautor: asiulqa » 2 grudnia 07, 22:26

A ja mówie że nie. Miałam samice bojownika. ale samica go gryzła bo bronila swojego teretorium, lub po prostu jest agresywana. Proponuje ci dokupic jeszcze dwie i wpuśc pierw samca do akwarium a nastepnie samiece razem. Samica tez go mogla grysc go ustalały hierarhie.

aladiah
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 27 września 07, 13:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Bojownik...

Postautor: aladiah » 3 grudnia 07, 08:14

samiec jest młody więc może dlatego ma problemy z samicą. lepiej doradzcie mi coś na opuchlizne bojownika w okolicach skrzeli...

Pozdrawiam.

asiulqa
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 1 grudnia 07, 18:12

Re: Bojownik...

Postautor: asiulqa » 3 grudnia 07, 10:03

Twók bojownik na[ewno ma zapalenie labityntu. Najlepiej idż do njblizszego zoologicznego i tak ci powiedzą jaki lek jest na to.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości