Obsada do 300l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Obsada do 300l

Postautor: wespazjan » 10 lutego 19, 15:00

Myślę, wertuje atlas i nie mogę wymyślić. Dosłownie nie mam pomysłów, od kiedy zarzuciłam plan stworzenia obsady wokół jakichś ziemiojadow.

To po kolei:
- baniak 304l, dlugi i dość wąski - 145x42x50
- podloze: torf z gliną, na to piach
- roślinność: ani busz ani pustynia
- w środku korzenie
- dwa kubełki HW-304 wypełnione głównie lawą i trochę ceramiką, do tego dwa prefiltry eheim
- parametry na chwilę obecną wysokie, bo podbiły je kamienie przytrzymujące korzenie. Dziś kamzole wyjęłam. Docelowo GH 12, KH 6 (takie mam w kranie). Istnieje możliwość obniżenia wodą RO. pH docelowo postaram się trzymać ciut poniżej 7. Temperatura do ustalenia

Na chwilę obecną w baniaku 7 dorosłych kirysków pstrych plus nieokreślona ilość młodych, które u mnie się wykluły. Nie wiem ile da rade dotrwać do dorosłości, ale zakładam że łącznie będzie tu pływać ok 15 kirysków pstrych.


Oczekiwania obsadowe: coś ciekawego do obserwacji. Jakieś pielęgnicowate? Mąż marzy o paletkach, ale ja sobie z tym nie poradzę więc rozważam skalary. Nie wiem tylko czy mimo wszystko baniak nie za mały.

Generalnie niestety jestem fanką "zupy rybnej". Wiem, że to źle, ale dużo bardziej lubię oglądać kilka par/haremów niż jedną ławicę.
Jeśli jednak ławica, to o w miarę ciekawych zachowaniach. Mam uraz do nudnych ryb z powodu moich całkowicie bezpłciowych neonów, które nie prezentują żadnych ciekawych zachowań.

Chciałam jakieś nieduże zbrojniki, ale boje się że mi roślinność zdewastują. Generalnie jestem w kropce. Pomożecie, dobrzy ludzie?

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Obsada do 300l

Postautor: pimowo » 10 lutego 19, 23:38

wespazjan pisze:Chciałam jakieś nieduże zbrojniki, ale boje się że mi roślinność zdewastują.

Ja do siebie (300l) kupiłem pięć sztuk loricaria sp. Red-tak samo jak Ty, chciałem mieć małe zbrojniki, a nie popularne "glonojady"
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Obsada do 300l

Postautor: Anka cyganka » 15 lutego 19, 22:53

Możesz poczytać o akarach jest kilka ładnych, może jakieś Ci się spodobają.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości