Obsada 250l. pyszczaki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
dziurex
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 2 listopada 07, 23:04
Lokalizacja: Gdynia

Obsada 250l. pyszczaki

Postautor: dziurex » 22 grudnia 08, 10:21

Witam.Planuję założyć akwarium z pyszczakami i chcąc dobrać ładną obsadę ogladałem filmiki na youtube. Znalazłem taki film . Nie znam się za dobrze ale czy takie akwaria wogóle powinnio sie zakładać?? Przecież każda z tych ryb ma troche inne wymagania i ogólnie są pomieszane i chyba za dużo. Czy mam się wzorować na takim zbiorniku??

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obsada 250l. pyszczaki

Postautor: Jaro69 » 22 grudnia 08, 10:27

dziurex pisze:Nie znam się za dobrze ale czy takie akwaria wogóle powinnio sie zakładać??

Ja również jeśli chodzi o Malawi wiedzę mam na raczej niskim poziomie, ale zupę rybną od akwarium potrafię odróżnić. ;)
Nie, takiego jak to akurat, nie powinno się zakładać. :twisted:

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: Obsada 250l. pyszczaki

Postautor: karlos » 25 grudnia 08, 21:27

Pominąwszy fakt że nie powinny tam się znaleść pielęgnice zebry z SA i to że zbiornik jest niedotleniony, takie zagęszczenie ma dobre strony w wypadku ryb z Malawii. W samym jeziorze czesto występują nisze o zagęszczeniu o wiele wiekszym ( oczywiście nie ma co porównywać akwarium z jeziorem :) ).
Bardzo często zakłada się Malawii z przerybieniem. Ryby tracą wtedy nieco na agresii i są bardziej towarzyskie.

Powiem inaczej może. Są dwie szkoły Malawistów:
- kilka ryb( najlepiej z jednego lub dwóch gatunków) z dużą powierzchnią dna
- przerybienie ( ryby nie maja o co walczyc).

Ta druga szkoła o wiele bardziej przypada mi do gustu. Akwarium jest ciekawsze, kolorowsze i ryby sa mniej płochliwe.

Zobacz jak to wyglada w jeziorze
http://pl.youtube.com/watch?v=fWfppE-uY ... re=related

Przykład przerybienia Akwarium w Zoo w Toronto ( troche chyba przesadzili :) )
http://pl.youtube.com/watch?v=WH9qGK4yH ... re=related

To pokazuje że można pyszczaki "ułożyć"
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości