akwarium 60l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
pczku
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 24 grudnia 08, 12:44

akwarium 60l

Postautor: pczku » 24 grudnia 08, 12:47

Mam akwarium 60l obsada: 2x molinezja black molly 2x mieczyk hellera 2x kirysek pstry 4x gupik i glonojad. Tak myślałem o bojowniku nadawały by się do mego akwarium jeśli nie to jakie inne rybki jeszcze by można dodać??

Awatar użytkownika
Onyx
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 29 listopada 08, 20:13
Lokalizacja: Lubin

Re: akwarium 60l

Postautor: Onyx » 24 grudnia 08, 12:59

Twoje akwa zdecydowanie za małe dla molinezj, mieczyków i "glonojada", pewnie chodzi o zbrojnika niebieskiego.
pczku pisze:myślałem o bojowniku nadawały by się do mego akwarium jeśli nie to jakie inne rybki jeszcze by można dodać??

Jeśli zmienisz obsade to mógłbyś się zastanowic nad innymi rybami, a tak nic już nie możesz tam dodac, dopóki nie oddasz ryb, które wymieniłem.

Awatar użytkownika
KaZ
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 703
Rejestracja: 24 października 08, 18:22
Lokalizacja: 3-City

Re: akwarium 60l

Postautor: KaZ » 24 grudnia 08, 13:06

pczku pisze:Tak myślałem o bojowniku nadawały by się do mego akwarium
Nadawałby się nawet haremik 1+2.
Tylko pod jednym warunkiem:
Onyx pisze:nic już nie możesz tam dodac, dopóki nie oddasz ryb, które wymieniłem.

Oraz dopiszę jeszcze pominięte przez Onyx'a, kiryski.
Mogą być jakieś mniejsze (panda/hastatus) i w ilości 5-6 - to są rybki stadne, a 2 to nie stado.
Bez baniaczkowy,
a kiedyś było tak:
45l "My little South America"

Awatar użytkownika
Kocio
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 17 listopada 07, 20:46
Lokalizacja: mnie tu przyniosło?

Re: akwarium 60l

Postautor: Kocio » 24 grudnia 08, 14:45

Tak jak mówili pozostali: najpierw oddaj ryby, które się teraz w nim męczyły(kirysków jak napisał KaZ masz za mało)
Ja dałbym do takiego akwa harem 1+2 lub 1+3 i kilka ładnych roślinek(tu doradzą Ci inni, bo ja nawet nie znam nazw :neutral: )
Moim zdaniem wyglądałoby to pięknie...
Ale jak jeżeli chcesz to zrób sobie inaczej, oby rybom było dobrze i cieszyło oczy(Twoje) ;-)
Powodzenia :!:
Człowiek osiągnął sukces
ewolucyjny, ponieważ jako
pierwszy wykształcił marzenia
i zaczął odczuwać ambicje
kierujące ich spełnianiem.
---------------------------------
Pozdrawiam
---------------------------------

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości