Akwa 160 l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Simon
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 24 stycznia 09, 09:36
Lokalizacja: Ruda Śląska

Akwa 160 l

Postautor: Simon » 28 stycznia 09, 14:45

Mam akwa 160 l 80x40 50 wys
Aktualna obsada
- 12 neonek inesa
- 12 neonek diamentowych
- 2 skalary weloniaste (młode nie znam płci)
- 3 kiryski (jeden gatunek - białe)
- 2 piskorki
- 1 otosek
Ostatnio zwrócono mi uwagę, że obsada jest źle dobrana, proszę o uwagi
Aha niechcianą obsadą są ślimaki, których nie wiem jak się posbyć, mam dwa pomysły - bocja ale rośnie zbyt duża - albo miedź, pomysł podrzucony przez kolegę ale nie jestem pewny wpływu na rybki

georg
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 19 stycznia 09, 15:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Akwa 160 l

Postautor: georg » 28 stycznia 09, 15:01

Wydaje mi się, że powinieneś dokupic kirysków i piskorków, ponieważ to są ryby stadne, co do otoska to się nie jestem pewien, ale chyba też lubi towarzystwo. Z 2 skalarów ciężko dobrać parę. Może by tak 2 jeszcze dokupic. Tyle, że przy obecnej obsadzie to będziesz miał przerybienie.

marcello82
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 16 września 08, 12:14
Lokalizacja: Pruszków

Re: Akwa 160 l

Postautor: marcello82 » 28 stycznia 09, 15:15

http://www.allegro.pl/item533693715_ant ... nibal.html
Tutaj masz coś na ślimaki :)
Co do obsady z tego co już wiem to masz za mało Otosków rybcia stadna więć dokup z 3 - 4.

Simon
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 24 stycznia 09, 09:36
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Akwa 160 l

Postautor: Simon » 28 stycznia 09, 15:19

Kiryski mam zamiar dokupić ale chciałem inne, niestety doczytałem się na forum, że nie powinno się mieszać gatunków
Nie wiedziałem, że piskorek jest stadny ale to nie będzie problemu bo mi się podobają więc dokupię
Skalary mam 2 (czarne marmurkowe) - chcę dokupić jeszcze dwa lecz miałem ostatnio problemy z chorobą ryb i się wstrzymałem
Piszesz o przerybieniu a ja planuje na górę jakieś rybki np. szczupińczyki (2 samiczki 1 samiec)

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Akwa 160 l

Postautor: Jaro69 » 28 stycznia 09, 15:20

Simon pisze:- 12 neonek inesa
- 12 neonek diamentowych

Neonów lub neonków, ale nie neonek.

georg pisze:Wydaje mi się, że powinieneś dokupic kirysków i piskorków

Przy takiej powierzchni dna, trzeba się zdecydować na stado kirysków lub piskorków.

Simon pisze:- 12 neonek inesa
- 12 neonek diamentowych

Ta sama sprawa jak wyżej, jedno stado i w ilości do 20 sztuk maksimum.

Simon pisze:- 1 otosek

Ryba stadna, w takim zbiorniku możesz ich mieć spokojnie 6 sztuk.

Simon pisze:- 2 skalary weloniaste (młode nie znam płci)

Wyżej zostało już napisane na temat skalarów i ich dobrania się. Po dobraniu się pary reszta do oddania.

[ Dodano: Sro 28 Sty, 2009 3:21 pm ]
Simon pisze:Nie wiedziałem, że piskorek jest stadny ale to nie będzie problemu bo mi się podobają więc dokupię

Nie, nie dokupuj, najpierw zdecyduj się na jeden gatunek.

Simon
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 24 stycznia 09, 09:36
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Akwa 160 l

Postautor: Simon » 28 stycznia 09, 15:28

To niedobrze z tym dnem - miałem nadzieję, że kiryski i piskorki mogą egzystować obok siebie teraz będę miał dylemat

[ Dodano: 28 Styczeń 09, 15:33 ]
Jeszcze jedno pytanie - czy jest inny gatunek bocji (wspaniała rośnie zbyt duża jak na moje akwa) która by rosła np. do 5 cm a radziła sobie z ślimakami

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Akwa 160 l

Postautor: Jaro69 » 28 stycznia 09, 15:45

Simon pisze:To niedobrze z tym dnem - miałem nadzieję, że kiryski i piskorki mogą egzystować obok siebie teraz będę miał dylemat

Mogą, ale będą sobie nocą na głowy wchodzić.

Simon pisze:Jeszcze jedno pytanie - czy jest inny gatunek bocji (wspaniała rośnie zbyt duża jak na moje akwa) która by rosła np. do 5 cm a radziła sobie z ślimakami

Bocja karłowata, ale to kolejna denna ryba.

Simon
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 24 stycznia 09, 09:36
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Akwa 160 l

Postautor: Simon » 28 stycznia 09, 16:05

No tak a mi się jeszcze marzą krewetki :)
Za bocją patrzyłem na Allegro ale w mojej okolicy nikt ich nie oferuje (a karłowatej to wcale) jak i piskorków

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Akwa 160 l

Postautor: Greek » 28 stycznia 09, 19:28

Simon pisze:Jeszcze jedno pytanie - czy jest inny gatunek bocji (wspaniała rośnie zbyt duża jak na moje akwa) która by rosła np. do 5 cm a radziła sobie z ślimakami

Jest naprawdę sporo bocji nadających się do twojego zbiornika. Moga być nawet większe niż 5cm. Myślę , że takie gatunki jak Botia striata czy Botia kubotai spokojnie gdzieś kupisz.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość