Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
michal26
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 28 lipca 09, 08:36

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: michal26 » 28 lipca 09, 12:03

Powiem inaczej, mam 3 zwykłe rośliny, 3 mchy i 2 sztuczne :)

Nie chce by mi sie rozrosło na całę akwa więc nie kupowałem CO2, nawozow nie stosuje.
Bądźcie dla mnie wyrozumiali to jest moje pierwsze akwa i mam je od miesiąca :(

tak mam pod kontrolą temperaturę. Pilnuje co 1h a jak gdzieś wyjeżdżam na ileś tam h a nie ma nikogo w domu kto by sie zajął to włączam grzałke i ustawiam termostat na 25* ja tak robie :)

U mnie jarzeniówka zastępuje grzałke jak temperatura przektracza norme 27*C to wyłączam lampę ale zazwyczaj temperatura wynosi 24-26 stopni nie więcej i nie mniej z przewagą nie mniej
Yes, We can !

Awatar użytkownika
marian9669
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 706
Rejestracja: 12 listopada 08, 13:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: marian9669 » 28 lipca 09, 12:09

Sztuczne rośliny out, czemu nie chcesz mieć akwa w roślinkach? Ryby będą przynajmniej miały jakieś kryjówki. Jeśli dobrze poukładasz rośliny, to ryby będą miały gdzie pływać, i będzie ładnie uwierz :P
"Cogito ergo sum" :D

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: Jaro69 » 28 lipca 09, 12:13

michal26 pisze:zazwyczaj temperatura wynosi 24-26 stopni

No to rewelacja przy kardynałkach i neonach, nie powiem. :?

Ogólnie cała obsada jest do bani. Wybierz najpierw gatunki które byś chciał pozostawić, następnie trzeba wziąć pod uwagę wymagania co do temperatury w zbiorniku. Molinezji, zbrojników, kosiarek i danio możesz z góry nie brać pod uwagę, dla nich zbiornik jest za mały.

michal26
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 28 lipca 09, 08:36

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: michal26 » 28 lipca 09, 12:45

jaro69 masz mało racji po primo ja zbrojników nie mam ;d po secundo mam gazetke od Tetry i tam napisane jest że molinezja ostropyska potrzebuje akwa min. 40l tak samo kardynałek i danio a co do kosiarki sie zgodze :) ale mam tylko 2 :))

Inna sprawa to temperatura, dla kardynałków i neonów najodpowiedniesza jest temperatura 24*C ;)

Też rozmyślałem nad tym by dokupić jeszcze 1 roślinke ale stuczne też są dobre bo jak mi padną żywe to zostaną sztuczne :)
A to że łądniejsze są prawdziwe to sie w 200% zgodze
Yes, We can !

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: Greek » 28 lipca 09, 12:50

michal26 pisze:jaro69 masz mało racji po primo ja zbrojników nie mam

A Twój "glonojad" to co jest?
michal26 pisze:po secundo mam gazetke od Tetry i tam napisane jest że molinezja ostropyska potrzebuje akwa min. 40l

To więcej lepiej nie czytaj tej gazetki. A poza tym secondo , nie secundo.
michal26 pisze: samo kardynałek

Dla niego 60l moze być ale on jest bardziej zimnolubny , piszę to po raz 3 w tym temacie.
michal26 pisze:i danio

Tak samo , bujda.
michal26 pisze:a co do kosiarki sie zgodze ale mam tylko 2 )

No właśnie, a to ryba stadna.
michal26 pisze:ale stuczne też są dobre

Mylisz się.
Inna sprawa to temperatura, dla kardynałków i neonów najodpowiedniesza jest temperatura 24*C

Dla neonów optimum to 22-23*C a dla kardynałków jeszcze niższa.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: Jaro69 » 28 lipca 09, 13:03

michal26 pisze:zbrojników nie mam

A co masz?
:czytaj:
michal26 pisze:2 glonojady

Chyba, że to Glonojad syjamski, a dla nich to zbiornik już zdecydowanie za mały.
michal26 pisze:mam gazetke

I radzę ją przed użyciem dobrze pognieść, może przydać się w plenerze. Tetra na swoich "cudownych" produktach typu uzdatniacze wody wypisuje jeszcze dziwniejsze rzeczy.
michal26 pisze:40l tak samo kardynałek i danio

Czytaj odnośnie temperatur.
michal26 pisze:dla kardynałków i neonów najodpowiedniesza jest temperatura 24*C ;)

Guzik prawda, dla neonów 24* to maksimum, a nie optimum, dla kardynałków to mordęga.
michal26 pisze:a co do kosiarki sie zgodze :) ale mam tylko 2 :)

Komentarz jak podał Greek.

Reasumując, nie mam pojęcia po co założyłeś wątek, skoro Ty wszystko wiesz i jesteś w posiadaniu takich cudownych wydawnictw jak broszurki Tetry, których tak na marginesie nawet nie potrafisz dobrze odczytać. Czy jeśli nawet 40l byłoby odpowiednie wg Tetry dla molinezji, to z innymi rybami już na pewno nie. A jest tam również informacja odnośnie wymiarów tych 40l? Może zbiornik 10x10x40cm będzie również odpowiedni, bo to przecież 40l? :?

michal26
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 28 lipca 09, 08:36

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: michal26 » 28 lipca 09, 13:42

ech no dobra poddaje sie, już mam normalnie dosyć, moż faktycznie troche przegiąłem, wy mi tu doradzacie a ja się kłóce i kłóce.

Jaro69 pisze:Chyba, że to Glonojad syjamski, a dla nich to zbiornik już zdecydowanie za mały.


to jest zwykły zbrojnik http://pl.wikipedia.org/wiki/Ancistrus <------ przeczytałem sobie tutaj

Sory wszytkich za te przekomarzania, ale co ja zrobie, już taki jestem :D

OK, zdenerwowałem sie może dlatego, że kazaliście mi półowe ryb oddać, poradziłęm się kilku fachowców i powiedzeli że ryby mogą być nieszczęśliwe w takim akwarium, ale póki co są wszystkie happy :))
Yes, We can !

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: deXter » 28 lipca 09, 13:45

michal26 pisze:ale póki co są wszystkie happy :) )

A zdawało mi się, że masz 15 lat.

Ehh chyba przekłamujesz z wiekiem chociaż to w sumie wiek gimnazjalny czego tu wymagać myślenia nie można mózg rozwija się później.

Rozumiesz, że Twoje akwarium to taki mini obóz koncentracyjny dla tych ryb?
Posłuchaj się rad moich kolegów i weź się do roboty, bo to szkoda ryb już nawet nie Twoich pieniędzy, ale szkoda zwierząt, które co bądź co cierpią rozumiesz?
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Addekk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1074
Rejestracja: 13 stycznia 09, 08:14
Lokalizacja: okolice Krakowa ;)

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: Addekk » 28 lipca 09, 13:52

Jaro69 pisze:Może zbiornik 10x10x40cm będzie również odpowiedni, bo to przecież 40l?

To 4 litry :D :P

Już się podtruwają twoje ryby, związkami azotu które masz już w niebezpiecznym dla ryb stężeniu, więc w ciągu najbliższego tygodnia padnie połowa może 1/4 obsady więc ryby raczej nie są happy ;)

DeX ty ostatnio w profilu nie miałeś 18 lat wpisane? :D:P
240l. Było Malawi. Były pomarańczowopłetwe.
Czas na zmiany.

michal26
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 28 lipca 09, 08:36

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: michal26 » 28 lipca 09, 13:55

deXter pisze:A zdawało mi się, że masz 15 lat.


Tylko bez takich. Ucz sie lepiej angielskiego, chociaż w twoim wieku powinieneś już troche umieć.
Happy oznacza szczęśliwy.

Wszystkie moje ryby póki co są żywe i nie widać po nich oznak żadnej choroby.
Chociaż platynek miał powiększone lewe oko, ale dosypałem garstke soli i już mu przeszło, choć co niektórzy mówili mi że mu oko wypadnie i takie tam dlatego jestem tak małoufny.

deXter pisze:Rozumiesz, że Twoje akwarium to taki mini obóz koncentracyjny dla tych ryb?
Posłuchaj się rad moich kolegów i weź się do roboty, bo to szkoda ryb już nawet nie Twoich pieniędzy, ale szkoda zwierząt, które co bądź co cierpią rozumiesz?


Obóz koncentracyjny?? kobieta w zoologicznym gdzie kupowałęm ryby trzyma 50 ryb w 25l akwarium! TO jest obóz koncentracyjny.

Póki co u mnie tylko samiczka molinezji ma zły humor i kołysze sie na boki i może jeszcze samiec głupika który nie wie co ze sobą zrobić.

Podsumowując: kupić napowietrzacz, oddać kardynałki, kupić odmulacz, roślinki dokupić, mieć włączone światło przez pół dnia tak??

Aha i jeszcze jedno jaki jest najlepszy sposób na obniżanie temperatury wody??
Yes, We can !

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: deXter » 28 lipca 09, 14:06

michal26 pisze:Tylko bez takich. U

A co oburzysz się? Uua niedobrze, nie będę płakał.

michal26 pisze:Obóz koncentracyjny?? kobieta w zoologicznym gdzie kupowałęm ryby trzyma 50 ryb w 25l akwarium! TO jest obóz koncentracyjny.

Bo to jest sklep zoologiczny w sklepach ryby w akwariach nie są dłużej niż 2 tygodnie [w dobrych].

michal26 pisze:Aha i jeszcze jedno jaki jest najlepszy sposób na obniżanie temperatury wody??

Jakby nie było wystarczy poszukać na forum, wiatraki od kompa.

Na resztę niech udziela Ci odpowiedzi ludzi, którzy są bardziej w temacie.

Addekk pisze:DeX ty ostatnio w profilu nie miałeś 18 lat wpisane? :D :P

Daty urodzenia nie zmieniam :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: Jaro69 » 28 lipca 09, 14:07

michal26 pisze:Wszystkie moje ryby póki co są żywe i nie widać po nich oznak żadnej choroby.

Do czasu. Polecam przeczytać sobie tę oto historyjkę, może w końcu do Ciebie coś dotrze: http://forum.e-akwarystyka.pl/topics3/5877.htm

Awatar użytkownika
emi712
Ryba
Ryba
Posty: 128
Rejestracja: 7 lipca 07, 15:31

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: emi712 » 28 lipca 09, 14:21

michal26 pisze:ale póki co są wszystkie happy

Powiedziały Ci to???? Ty to masz fajnie umiesz rozmawiać z rybkami

michal26 pisze:Póki co u mnie tylko samiczka molinezji ma zły humor i kołysze sie na boki i może jeszcze samiec głupika który nie wie co ze sobą zrobić.

I to są właśnie oznaki złego sampooczucia u twoich "happy" ryb

michal26 pisze:Podsumowując: kupić napowietrzacz, oddać kardynałki, kupić odmulacz, roślinki dokupić, mieć włączone światło przez pół dnia tak??

:czytaj:
marian9669 pisze:najlepiej zostaw sobie:

-te 10 neonów
-4 kiryski
-4 samce gupika
- i może tych 5 kardynałków

A resztę oddaj

michal26
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 28 lipca 09, 08:36

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: michal26 » 28 lipca 09, 14:31

ok może ma to sens ale porównaj wymiary człowieka co do mieszkania a ryby co do akwarium
Dajmy na to że ryba ma wymiary 5cm x 2x 1 np. to będzie 10 cm sześciennych

1litr to 1 dm sześcienny czyli 1000 cm sześciennych czyli 1litr wody to 100 takich ryb
czyli 60 litrów to 6000 takich ryb (objętościowo)

Podane mieszkanie ma 150 m sześciennych
Człowiek o wymiarach 2m x 1 x 0,5 ma powierzchnie 1m sześciennego czyli takie pomieszczenie równe jest 150 ludziom o takim wymiarze

6000 : 150 = 40, czyli jeśli ja mam 40 rybek w akwarium 60l to tak jakby 1 osoba(dużą bardzo osobę) mieszkała w 150 m sześciennych (60m kwadratowych) :)

Oświadczam wszem i wobec że przekz trafił do mnie bardzo, postaram się coś z tym zrobić

Aha:
deXter pisze:Bo to jest sklep zoologiczny w sklepach ryby w akwariach nie są dłużej niż 2 tygodnie [w dobrych].


Ona ma to w domu nie w sklepie :)

Dzięki za podpowiedzi, mi zależy tylko na dobru tych zwierzątek no może też zależy mi na przyjemności z ich oglądania :))

[ Dodano: 28 Lipiec 09, 15:33 ]
dobra ja kończe, dowiedziałem się wszystkiego.
Yes, We can !

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Akwarium 60L - akwarium wielogatunkowe

Postautor: deXter » 28 lipca 09, 14:36

Skąd Ty brałeś te obliczenia i jak w ogóle można porównywać człowieka do ryby.
Zastanawiałeś się może nad konsultacjami z jakimś lekarzem ;>
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości