Akwarium 720l co proponujecie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
mikurek
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 16 stycznia 09, 12:51
Lokalizacja: Włocławek

Akwarium 720l co proponujecie

Postautor: mikurek » 5 października 09, 15:52

Witam. Przygotowuję się do założenia akwarium 720l(200x60x60). Chciałbym mieć w nim kilka delikatnych roślin(akwarium z sporą ilością roślin, ale nie holender:D), więc agresywne ryby odpadają.Temperatura wody nie ma znaczenia, ph będę utrzymywać na poziome 6-6.5. Myślałem o paletkach jednakże po dłuższym zastanowieniu uznałem, że nie będzie mnie na nie stać. Na ryby jestem wstanie przeznaczyć 500 złotych. Woda będzie bardzo dobrze filtrowana - Tetratec ex 1200 oraz tetratec ex 2400. Jakie macie propozycje??

Rozmiar ryb nie ma dla mnie znaczenia. Preferowałbym raczej akwarium wielogatunkowe, choć ciekawa propozycja akwarium jednogatunkowego też może być :D.

Skalary to ryby które posiadam aktualnie w 350l, jednak nie podobają mi się one za bardzo
Ostatnio zmieniony 5 października 09, 16:30 przez mikurek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Wnorus
Ryba
Ryba
Posty: 237
Rejestracja: 10 lipca 09, 13:46

Re: Akwarium 720l co proponujecie

Postautor: Wnorus » 5 października 09, 15:55

może jakieś fajne skalarki?
450-Satanoperca acuticeps

Erano
Ryba
Ryba
Posty: 189
Rejestracja: 9 czerwca 09, 14:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Akwarium 720l co proponujecie

Postautor: Erano » 5 października 09, 16:13

Przydały by się wymiary akwa.
Zależy też czy wolisz duże stado mniejszych ryb, czy kilka większych.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Akwarium 720l co proponujecie

Postautor: osama » 5 października 09, 17:38

mikurek, widziałeś kiedyś zwinniki ogonopręgie w akcji w takim akwarium? Niesamowicie ruchliwe rybki, pomyśl o nich. Trzymają się w stadzie, pływają bardzo szybko, a widok pędzącej ławicy jest naprawdę wspaniały.

Albo hemigrammus bleheri
http://www.youtube.com/watch?v=gWj71L7khPE
Twój baniaczek jest idealny dla takiej ławicy.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
panaque
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 559
Rejestracja: 21 lutego 09, 22:24

Re: Akwarium 720l co proponujecie

Postautor: panaque » 5 października 09, 20:01

mikurek pisze:Chciałbym mieć w nim kilka delikatnych roślin

osama pisze:zwinniki ogonopręgie

Nie polecam... Wiem z doświadczenia że nie utrzymasz delikatnych roślin bo je wyskubią...


mikurek pisze:Myślałem o paletkach jednakże po dłuższym zastanowieniu uznałem, że nie będzie mnie na nie stać. Na ryby jestem wstanie przeznaczyć 500 złotych.

Małe paletki gdybyś kupił to może by starczyło... Wiem od znajomych że najładniejsze okazy Dysków to są te wychowane samemu...
150l - krewetki Yellow, Tiger
150l - krewetki Orange Sakura
500l - krewetki Blue Pearl
40l - 10 x CB SS, 20 x CR S

Rademenes78
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 7 grudnia 08, 21:39
Lokalizacja: Pruszków k. Warszawy

Re: Akwarium 720l co proponujecie

Postautor: Rademenes78 » 5 października 09, 21:25

w takim zbiorniku mógłbyś się zastanowić nad azjatycką arowaną lub parę channa :ok:

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Akwarium 720l co proponujecie

Postautor: deXter » 5 października 09, 21:46

Brackish water ]:-> Tylko tam roślin nie ma xD
Albo tanganika kurde w takim akwarium surowy klimat to jest co Tygryski lubię najbardziej xD
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Akwarium 720l co proponujecie

Postautor: Locter » 7 października 09, 18:46

Może "czarne wody" ? Pielęgniczki, neony, bystrzyki, jakies fajne sumiki, ponury klimat, korzenie - amazonka pełną gębą :)
Ciężko myśle o akwarium...

Bellatrix
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 2 października 09, 20:57
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Akwarium 720l co proponujecie

Postautor: Bellatrix » 7 października 09, 21:56

Super możliwości. Ja osobiście chciałabym mieć jakiś azjatycki biotop. Wielkie stado któregoś z gatunków razbory albo danio, do tego duże stado bocji jakiś tam, jakiś większy gatunek gurami, kilka wielkich krewetek filtrujących, albo wielkie stado brzanek, wybór olbrzymi.
Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości