brzanka sumatrzańska

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
nefrete1
Ryba
Ryba
Posty: 269
Rejestracja: 7 czerwca 08, 17:55
Lokalizacja: Łódź

brzanka sumatrzańska

Postautor: nefrete1 » 4 listopada 09, 10:43

Witam

Zastanawiam się nad zmianą obsady - jednak spokojne neony to nie mój klimat.

No i już od dłuższego czasu obserwuję brzanki. Martwi mnie tylko ich zadziorny charakter. Wiem, że przy brzankach odpadają mi ramirezy i prętniki. I właściwie musi być to akwarium jednogatunkowe. Ale co z moimi kiryskami?

W swoim 126l akwarium mogłabym umieścić np 10-12 brzanek. Proszę o odpowiedź tych, co jakiś czas trzymali te rybki - jak to wygląda. Czy faktycznie przy takim stadku dadzą spokój kiryskom?

[ Dodano: 5 Listopad 09, 11:04 ]
No i nikt nie odpowiada :-(

Szperam sama po necie.
Nie wiem, czy się zdecyduję na zmianę obsady. Tak czy inaczej musze jeszcze zaczekać, żeby się przekonać, czy neonek z dziurą w brzuchu to był odosobniony przypadek, czy jednak mam jakieś choróbsko w akwarium.

Po 2 tygodniach, jak wszysko będzie w porządku to podejmę decyzję.

Najgorsze jest to, ż enajbardziej podobają mi sie sumatrzańskie - czyli te najbardziej zadziorne :twisted:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości