[Akwarium 112] Obsada chaos ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
junix
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 13 marca 05, 19:36
Lokalizacja: Mysłowice

[Akwarium 112] Obsada chaos ?

Postautor: junix » 25 marca 05, 08:05

Witam
Podaje moją obsadę akwarium: 9x rodhostomus, 4 mieczyki 2 - gurami mozaikowy, 2x gurami złocisty, 2x brzanki rekinie, 1 bojownik , 3x glonojad ( 1 syjamski, jeden sumowaty ale niewiem jaki gatunek (czasami pływa do góry brzuchem), trzeci tez niewiem jaki gatunek)
Co o tym sądzicie - jestem totalnie początkujący i kupiłem ryby które mi sie podobały - czy taka obsada ma prawo bytu?
Akwarium 112l. Filtr Pen plax 150, grzałka Weipro 150W, oswietlenie 2x18W. Tyle narazie mamy :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Akwarium 112] Obsada chaos ?

Postautor: Dave » 25 marca 05, 12:37

Tak sie dzieje, gdy przed zalozeniem akwa sie nie przeczyta literatury fachowej. Mozesz zrobic taka obsade:
-15 mieczykow
-2 gurami mozaikowe
-2 gurami zlocite
-3 opaczek (to ten, co plywa do gory brzuchem)
Co to za ryba ten rodhostomus? Podejrzewam, ze jakis duzy zbrojnik. Powiedz, jak ta ryba wyglkada to powiem Ci, czy dawac ja do ogolnego.
Wywal glonojada syjamskiego! Jest za duzy i z czasem robi sie bardzo agresywny.

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Akwarium 112] Obsada chaos ?

Postautor: Veronika » 25 marca 05, 16:20

to chyba chodzi o zwinnika czerwonoustego, ale nie jestem pewna... Ja bym nie dawała aż 15 mieczyków, bo to paskudnie wygląda, mój znajomy miał akwa "wypełnione" mieczykami, i wstrętne to było :lol:
<<<Van Halen>>>

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: [Akwarium 112] Obsada chaos ?

Postautor: Owl » 27 marca 05, 09:26

Rhodostomus to zwinnik czerwono usty.!5 mieczyków rzeczywiscie wygląda hmm nie ciekawie chyba że ma sie orginalnie ubarwione mieczyki(zielone).Wywal natomiast glonojada sjamskiego i brzanki rekinie.A co do trzeciego glonojada to jak ma taka żaglową płetwe grzbietowa i (choc nie musi byc tego koloru) jest różowy to obawiam sie ze jest to plektostomus(tez do wywalenia).Jesli juz masz te gurami to zrób taka obsade:4 razy gurami mozaikowy, 3 raz gurami złocisty,2 razy opaczek,4 razy pretnik,2mieczyki,4 razy prętnik karłowaty.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 112] Obsada chaos ?

Postautor: Elmo » 27 marca 05, 10:36

Veronika ... ja myślę ze to kwestia gustu ;) chodzi mi o tą obsadę z mieczykami... tak jak napisał OWL powinieneś pozbyć się (oddać komuś) brzanki rekinie one wyrastają na ryby dość pokaznych rozmiarów....

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Akwarium 112] Obsada chaos ?

Postautor: Veronika » 27 marca 05, 14:03

no pewnie ze kwestai gustu, ale mieczykowe akwa wydaje mi sie dość paskudne ;) ale mi sie wogóle mieczyki nie podobają, wiadomo, ktoś może mieć inne zdanie ;)
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Akwarium 112] Obsada chaos ?

Postautor: Dave » 27 marca 05, 14:31

Veronika, masz racje, wybor obsady to kwestia gustu. Wlasnie dlatego tak ciezko dobrac jest dla kogos idealna obsade. Ja na przyklad nienawidze molinezji (z wyjatkiem zaglopletwej), ale komus moze sie bardzo podobac. Ta osoba bedzie sie zloscic, ze nie zaproponowalem jej do obsady wlasnie tych ryb. Skonczy sie to tym, ze najpierw doprowadzi obsade do proponowanej, a potem po przemysleniu da stado np. tych molek i przerybi akwarium. Dlatego, wlasnie wole nie podawac dokladniej obsady, zawsze lepiej jest pisac slowo "lub" miedzy niektorymi obsdami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości