Kilka pytań jestem nowy zaczynam z 200L

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
supergienia
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 13 czerwca 10, 17:28
Lokalizacja: płock

Kilka pytań jestem nowy zaczynam z 200L

Postautor: supergienia » 14 czerwca 10, 10:49

Witam

Mam kilka pytań:

1# Ile do 200l litrów mam kupić gupików,glonojadów ? (mam 5 ślimaków potocznie zwanych zółtymi (Ampulsia czy coś ;-) )

2# Mam napowietrzac z filtrem taki : http://allegro.pl/item1047286379_filtr_wewnetrzny_z_deszownia_450_l_h_gratis.html

czy staryczy do 200l ? niby pisze ze do 180 max.

3# Czy krewetki mogą żyć spokojnie z gupikami,glonojadami,ślimakami ? chodzi mi o red chery,BABAULTTI,RED FIRE. i czy te rodzaje krewetek sie ze soba krzyżują ?

4# Czy mogę do akwarium nalać wody prosto z kranu,oraz kilka misek wody gorącej aby zrobić odpowiednią temperature ?


Narazie wszystko,jeśli czegoś zapomiałem to dopisze ; ]

Awatar użytkownika
drizzt
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 30 października 08, 00:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: Kilka pytań jestem nowy zaczynam z 200L

Postautor: drizzt » 14 czerwca 10, 11:51

supergienia pisze:Witam

Mam kilka pytań:

1# Ile do 200l litrów mam kupić gupików,glonojadów ? (mam 5 ślimaków potocznie zwanych zółtymi (Ampulsia czy coś ;-) )


Zamieść post w dziale obsada to Ktoś ci pomoże.

[ Dodano: 14 Czerwiec 10, 10:54 ]
supergienia pisze:Witam
2# Mam napowietrzac z filtrem taki : http://allegro.pl/item1047286379_filtr_wewnetrzny_z_deszownia_450_l_h_gratis.html
czy staryczy do 200l ? niby pisze ze do 180 max.


Filtr za 20 zł w 200 litrach nie ma szans, zamieść post w dziale sprzęt ale musisz przygotować się na dużo większy wydatek ( z 15 razy większy jak chcesz mieć dobry filtr).

[ Dodano: 14 Czerwiec 10, 10:55 ]
supergienia pisze:3# Czy krewetki mogą żyć spokojnie z gupikami,glonojadami,ślimakami ? chodzi mi o red chery,BABAULTTI,RED FIRE. i czy te rodzaje krewetek sie ze soba krzyżują ?


Trzymać możesz , czy się krzyżują nie powiem ci na pewno ale raczej nie

[ Dodano: 14 Czerwiec 10, 10:56 ]
4# Czy mogę do akwarium nalać wody prosto z kranu,oraz kilka misek wody gorącej aby zrobić odpowiednią temperature ?
Możesz wlać wodę z kranu bo niby skąd, ale 2 tyg. min akwarium musi dojrzeć przed wpuszczeniem ryb.

Awatar użytkownika
Przemek
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:37

Re: Kilka pytań jestem nowy zaczynam z 200L

Postautor: Przemek » 14 czerwca 10, 12:41

drizzt pisze:
[ Dodano: 14 Czerwiec 10, 10:55 ]
supergienia pisze:3# Czy krewetki mogą żyć spokojnie z gupikami,glonojadami,ślimakami ? chodzi mi o red chery,BABAULTTI,RED FIRE. i czy te rodzaje krewetek sie ze soba krzyżują ?


Trzymać możesz , czy się krzyżują nie powiem ci na pewno ale raczej nie

Większość dostępnych na allegro krewetek babaulti, to niestety nie są prawdziwe babaulti, tylko inna odmiana dzikiej Red Cherry - Neocaridina heteropoda .
Prawdziwe babaulti, które kosztują odpowiednio niestety więcej i są to Caridina cf. babaulti to Green Neon Shrimp "Zebra" i "Malaya".

drizzt pisze:[ Dodano: 14 Czerwiec 10, 10:56 ]
4# Czy mogę do akwarium nalać wody prosto z kranu,oraz kilka misek wody gorącej aby zrobić odpowiednią temperature ?
Możesz wlać wodę z kranu bo niby skąd, ale 2 tyg. min akwarium musi dojrzeć przed wpuszczeniem ryb.

Z uwagi na związki miedzi występujace w ciepłej wodzie, nie powinno sie wlewać ciepłej wody do akwarium, a już w szczególności do krewetkarium.

Nim zdecydujesz sie na akwarium proponuje najpierw odłożyć trochę kasy na dobry filtr, oświetlenie, rośliny i podłoże, oraz również poczytać trochę na temat hodowli krewetek i ryb, które chcesz, a dzieki temu uniknie się błedu jako często spotyka początkujących.

Ogólnie krewetki można trzymać zarówno z gupikami, jak i ampulariami i glonojadami.
Zamiast Glonojadów - Zbrojników - proponowałbym zakup Otosków (wpuszczamy je najwcześniej po 4 tygodniach gdy cykl azotowy ustabilizuje sie w akwarium). W przypadku zbrojników ja zdecydowanie je odradzam, gdyż nie rzadko sprzedawcy w sklepie potrafią wcisnąć poczatkujacemu akwaryście gatunki które rosna do naprawde dużych rozmiarów. A takie już do akwarium 200 litrów sie nie nadają.

Awatar użytkownika
drizzt
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 30 października 08, 00:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: Kilka pytań jestem nowy zaczynam z 200L

Postautor: drizzt » 14 czerwca 10, 14:40

supergienia pisze:4# Czy mogę do akwarium nalać wody prosto z kranu,oraz kilka misek wody gorącej aby zrobić odpowiednią temperature ?


No tak w sumie to kupujesz grzałkę z termostatem i masz kontrole temperatury, i nie wiem po co chcesz ją podgrzewać. Teraz idzie lato to będziesz miała problem żeby zbijać temperaturę. Chyba, że chodzi Ci o wodę do podmian to niektórzy dolewają trochę ciepłej żeby nie było skoków ale myślę że to nie konieczne. Co do negatywnych skutków ciepłej wody wcześniej nic o tym nie słyszałem ale też nigdy wody nie podgrzewałem. odstana woda do podmian po 2 dniach to ma temperaturę pokojową a w akwarium temperatura jest przecież kontrolowana. I nie widzę konieczności żeby podgrzewać.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Kilka pytań jestem nowy zaczynam z 200L

Postautor: deXter » 14 czerwca 10, 16:09

Woda ciepła ma związki miedzi tak?
Zimna już ich nie ma chcecie mi powiedzieć? Kurde ciepła i zimna woda płyną do mnie miedza i starą stalą krewetki miały sie bosko..
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Przemek
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:37

Re: Kilka pytań jestem nowy zaczynam z 200L

Postautor: Przemek » 14 czerwca 10, 17:16

deXter pisze:Woda ciepła ma związki miedzi tak?
Zimna już ich nie ma chcecie mi powiedzieć? Kurde ciepła i zimna woda płyną do mnie miedza i starą stalą krewetki miały sie bosko..

zimna równiez ma, ale w ciępłej o wiele szybciej i wiecej tych związków sie uwalnia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości