Obsada 25L

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Obsada 25L

Postautor: Molas » 17 grudnia 11, 08:29

Witam, miał byc SS ale kumpel mi oddał swoje 25L litrów za darmo, wiec postanowiłem je przerobić na krewetkarium zamiast kupować SS.

Zamówiłem już wszystko, oprocz roslinek i samej obsady, roslinki zamówie jak przyjdzie sprzęt, a obsade oczywiście po dojrzeniu zbiornika.

Teraz mam pytanie co do obasdy. Na pewno będa tam krewetki albo 15 sztuk RC albo 15 sztuk Yellow i teraz czy w takim zbiorniku mogę jeszcze miec ławiczkę microrasbory galaxy??
Czy moze odradzacie ze wzgledu na krewecie. Choc wydaje mi się ze nie powinny ich redukowac bo ta rybcia wydaje mi sie za mała :D


Teraz takie pytanie nie zwiazane z tematem ale szkoda zakładać kolejnego tematu, czy glosia będzie rosła bez CO2 przy 22W na 25L ?? Na niektórych forach czytałem ze glosia bez CO2 tylko wegetuje.
I'm back :D

Awatar użytkownika
Wnorus
Ryba
Ryba
Posty: 237
Rejestracja: 10 lipca 09, 13:46

Re: Obsada 25L

Postautor: Wnorus » 17 grudnia 11, 10:05

Jeśil chodzi o galaxy to grubo się mylisz ponieważ świetnie zajmą się młodymi krewetkami.
22W w 25l bez co2 to prośba o glony.
450-Satanoperca acuticeps

Awatar użytkownika
Altarenos
Ryba
Ryba
Posty: 497
Rejestracja: 31 sierpnia 09, 14:58

Re: Obsada 25L

Postautor: Altarenos » 17 grudnia 11, 10:13

przy 22W na 25L ??

bez CO2

Przy takiej ilości światła i braku CO2 będziesz miał akwarium w glonach.

mogę jeszcze miec ławiczkę microrasbory galaxy??

Możesz. Tylko młode krewecie mogą nie dorosnąć. Jeżeli będziesz miał sporo kryjówek to może coś uchowasz.

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Obsada 25L

Postautor: Molas » 17 grudnia 11, 11:38

Czyli CO2 jest koniczne, rozumiem. Na początek bede musiał DIY bimbrownia, ktora bedzie u mnie tylko do stycznia, póżniej zainwestuje w butle, ze wzgledu na wygodę.

hmmm. To moze polecicie mi jakas inna rybkę odpowiednia do 25L nie redukująca krewetek. Pamietam osama lub Jaro69 (którys z modow) kiedys pisał do mojego akwa w starym domu (74l krewetkarium) o modrookach i chyba teczankach filigranowych, ale nie wiem czy zbiornik nie za mały, co myslicie o tym ??? Moze jeszcze sa jakies rybki odpowiednie do takiego zbiornika, aby nie ruszało nawet młodych krewetek?
I'm back :D

Awatar użytkownika
Wnorus
Ryba
Ryba
Posty: 237
Rejestracja: 10 lipca 09, 13:46

Re: Obsada 25L

Postautor: Wnorus » 17 grudnia 11, 11:56

Możesz tez póki co zmniejszyć ilość oświetlenia .
Jeżeli chodzi o rybki w krewetkariach to nie ma za bardzo sprawdzonych gatunków ,które nie będą podjadały młodych krewetek.Krewetkaria bez ryb też mają swoje uroki .
450-Satanoperca acuticeps

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Obsada 25L

Postautor: Molas » 17 grudnia 11, 12:04

No tak, z rybek jestem w stanie bez problemu zrezygnowac głownie chodzi mi o krewecie, wiec to nie problem. Co do oswietlenia to mam zamowione 2 pokrywy. Jedna bedzie przerabiana na 22W a nr.2 jest tak w razie czego jakby cos nie tak z przerobieniem poszło. Wiec to nie bedzie problem, tylko czy Glosia sie utrzymie przy standartowym w tej pokrywie 11W?? Co do butli to w styczniu sie na 100% pojawi wiec moze wtedy tez przełoze pokrywy z tej z 11W na tą z 22W :)
I'm back :D

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Obsada 25L

Postautor: polak.krk » 18 grudnia 11, 04:22

Otoski nie zjedza mlodych kreweci.
Jak dasz dobry substrat to mozesz dac 22W, przez jakis czas bez co2 nie bedzie glonow.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Obsada 25L

Postautor: Molas » 18 grudnia 11, 08:03

Akwa było by na zwykłej ziemi ogrodowej ;), ale ziemia była by tylko z tyłu akwa w niewielkiej ilosci ;)
I'm back :D

Awatar użytkownika
Wnorus
Ryba
Ryba
Posty: 237
Rejestracja: 10 lipca 09, 13:46

Re: Obsada 25L

Postautor: Wnorus » 18 grudnia 11, 08:29

Póki nie będziesz miał co2 to zacznij od mniejszego oświetlenia-lepiej powoli aniżeli masz się zrazić a za chwilę restart.
Otoski to wbrew pozorom rybka stadna także 25l na kilka szt to ciut za mało.
450-Satanoperca acuticeps

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Obsada 25L

Postautor: Molas » 18 grudnia 11, 08:38

Spoko zaczne od załozenia pokrywy tylko z 11W , a jak kupie butle i zestaw CO2 to dam tą z 22W to nie problem.


No tak, otoski, z tego co gdzies czytałem, potrzebują akwa minimum 50cm długości.

Choć nie powiem leżało by mi takie stadko 6 sztuk, do tego 15 sztuk Red Cherry albo 15 sztuk yellow, albo 15 sztuk Crystal Red/ lub 15 jakiejś innej odmiany barwowej krewetek ;)



Akwa wystartowało wczoraj. W pokrywie ma 2 swietlówki 11W włączane osobno tak, że może swiecić tylko jedna.

Teraz pytnie co z tymi otoskami, czy wpuścić ich te 6 sztuk w przyszłosci do moich przyszłych kreweteczek ?? :D Przypominam akwa ma 25L.
I'm back :D

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Obsada 25L

Postautor: polak.krk » 25 grudnia 11, 13:56

Niestety one troche za duze rosna. :/
Istnieja mniejsze ale ich w sklepach nie ma ani nawet ich nie importuja do Polski bo sam ich szukalem/szukam. :) Oczywiscie kosztuja tez odpowiednio. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Obsada 25L

Postautor: Molas » 26 grudnia 11, 08:48

Hmmmm... Szkoda;) No nic to będą same krewecie :D
I'm back :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości