25L krewetkarium

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Kenic
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 21 grudnia 11, 11:06
Lokalizacja: Wołomin

25L krewetkarium

Postautor: Kenic » 20 stycznia 12, 15:27

Udało mi się zdobyć akwarium 25L 40x25x25. Postanowiłem założyć sobie krewetkarium z mchami. Filtr już pracuje w dużym akwa. Resztę. Jeszcze tylko muszę się zdecydować czy chce kamienie czy korzeń. Jak na początek wpuszczę pewnie z 10 RC. A dalej się zobaczy.

Chciałbym jeszcze wpuścić jakieś rybki. Zastanawiam się nad ławicą neonów simulans albo razbory hengli. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć jaka minimalna wielkość akwa jest potrzebna. A może jakieś inne jak najmniejsze ławicowe rybki??

A może jakąś jedną dużą rybę która mi nie zje krewetek?? Tylko nie mam pojęcia jaką. Liczę na Waszą pomoc :)

Awatar użytkownika
boro100
Fish Master
Fish Master
Posty: 1139
Rejestracja: 20 października 09, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: 25L krewetkarium

Postautor: boro100 » 20 stycznia 12, 16:30

Kenic, prawie wszystkie małe rybki są ławicowe = pomimo małych rozmiarów musi być duży zbiornik (no chyba, że zrobisz harem, ale weź rozpoznaj w sklepie np. taką razborkę :( ). Jedna większa, hmm... ja mam bojka baaaaaardzo spokojnego, nie rusza nawet małych krewetek, ale to zależy od charakteru. Dla urozmaicenia np. 3-4 samce gupika endlera/pawie oczko, lub 1+2 gupik endlera/pawie oczko, jeżeli masz zbyt na młode ;) . Tak Bogiem, a prawdą to chyba wszystkie, no chyba, że drobniczka jednodniówka, ale jest mało ozdobna. Reszta ryb byłaby trochę na siłę, ale coś z Azji/Australii można by wymodzić, ale ja to już w tym noga jestem, więc nie pomogę :) .
Pozdrawiam Kuba
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: 25L krewetkarium

Postautor: polak.krk » 20 stycznia 12, 17:12

Otoski to jedyne rybki ktore nie zjedza malych kreweci. Do 25l nadaja sie tylko paraotocinclusy, ktorych w sklepie nie kupisz. Mozesz dac lawiczke rasborek ale tych mniejszy espei czy brigitae itp. , one i tak zjedza mlodziutkie krewecie.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kenic
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 21 grudnia 11, 11:06
Lokalizacja: Wołomin

Re: 25L krewetkarium

Postautor: Kenic » 20 stycznia 12, 20:41

To mam rozumieć że neony simulans i razbory hengli się nie nadają?? Domyślałem się że ryby będą mi podjadać małe krewetki. Ale skoro tak się mnożą to może jakieś się uchowają :P Tych razbór espei i brigitae nie widziałem w akwarystycznych w których byłem...

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: 25L krewetkarium

Postautor: polak.krk » 22 stycznia 12, 21:30

Ani neony simulans ani rasbory hengela nie nadaja sie bo sa stadne i zbyt duze rosna. Zostaje Ci gielda,allegro, wycieczka do Wawy itp.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości