Uzupełnienie obsady do 240l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Uzupełnienie obsady do 240l

Postautor: Michał77777777 » 31 marca 12, 12:14

Cześć!

Trochę zmieniła sie obsada w moim 240l (duch mieszka teraz TU (KLIK) ), obecnie jest:

1 x skalar
3 x pimelodus pictus
1 x farlowella vittata
xxxx helenki
20 x scabies crispata


Parametrów wody raczej nie mierzę (leję kranowit, czasem dolewam trochę RO)

Szukam jakiś ciekawych niedużych rybek z SA, które nie zostały by zjedzone przez skalara i pimelodusy i nie uszkodziły by ślimaków i małży. Raczej chodzi mi o coś żwawo pływającego w środkowej części akwarium, nie przy dnie. Macie jakiś propozycje?

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Uzupełnienie obsady do 240l

Postautor: Killifish » 31 marca 12, 12:39

Pimelodus pictus
Farlowella vittata
Scabies crispata
Skalar ? Jaki?
Anentome Helena - zatem Helenki

Tyle względem nazewnictwa, które warto poprawić ;)

Jakieś rybki w toń... zależy jakie masz parametry w akwarium, może Gymnocorymbus ternetzi ?
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Uzupełnienie obsady do 240l

Postautor: Michał77777777 » 31 marca 12, 12:58

Killifish pisze:Tyle względem nazewnictwa, które warto poprawić ;)



a co jest źle? po co pisać antenome helena zamiast helenki skoro wszyscy wiedzą o co chodzi?
Skalar to pterophyllum scalare, samiec, odmiana dymna. Jest jeden bo samica niedawno padła (miała około 8 lat) i nie chce mu już młodej samicy kupować.

Żałobniczki brzydkie są, odpada. Zastanawiam się nad Hemigrammus rhodostomus lub Thayeria boehlkei - tylko pytanie czy nie zostaną zjedzone? akwarium jest dosyć dobrze zarośnięte, ale nie chce mieć wiecznej gonitwy w baniaku.

I jeszcze jedno pytanie - ma ktoś jakieś doświadczenia z połączenia gupiki + skalar? Poradzą sobie? Bo naszła mnie ochota na kilka samców : )

Awatar użytkownika
Aquinos
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 26 stycznia 10, 18:18
Lokalizacja: Reda

Re: Uzupełnienie obsady do 240l

Postautor: Aquinos » 31 marca 12, 17:15

Dokupiłbym jeszcze ze 3 skalary, zazwyczaj trzyma się je po kilka. Z pewnością ucieszyłby się. Co do zwinników o hokejówek: skalar raczej podjadać ich nie będzie, za duże dla niego. Ale nie byłbym pewien, co do Pimelodusa. Różnie o nim mówią. Może jakieś tetry ?
Obrazek

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Uzupełnienie obsady do 240l

Postautor: Michał77777777 » 31 marca 12, 17:21

Dzięki za odpowiedź, jeszcze się zastanowię. Może kupię kilka gupików i jak będzie ok to zostawię a jak się zaczną ganiać po całym baniaku to je oddam i pomyślę o czymś większym. Skalarów nie planuję więcej, samiec ma koło 8 lat (a podobno mniej więcej tyle żyją maksymalnie więc chyba nie ma sensu mu w tym wieku młodej samicy kupować) i już więcej skalarów mieć nie planuję, ewentualnie jakąś parę dzikusów.

gucios
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 7 stycznia 12, 22:09

Re: Uzupełnienie obsady do 240l

Postautor: gucios » 31 marca 12, 18:15

Jeśli chodzi o Gupiki i skalary to wszystko zależy od ryb. Jeśli chodzi o Pawie Oczka to skalary mogą podgryzać płetwy ogonowe, a Endlerki są często zjadane całe. Tak się działo w moim akwarium z parą dorosłych skalarów, dlatego musiałem Gupiki odizolować. Według mnie możesz śmiało próbować, nie ma gwarancji, że i u Ciebie się taka sytuacja powtórzy.
A co do reszty, to może Mieczyki Hellera, jest wiele kolorowych wariantów, na pewno jakiś by Ci się spodobał. Pielęgnice kakadu, czy Ramirezy to też fajne, ruchliwe ryby, które wprowadzają wiele do akwariów.
Ja na Twoim miejscu pokusił bym się jednak o jakąś młodą samiczkę Skalara.

Wysłałem Ci też wiadomość na PW, bo mam pytanie.
72 litry - pan Bojownik i dziewczyny
110 litrów - Skalary

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Uzupełnienie obsady do 240l

Postautor: Michał77777777 » 31 marca 12, 18:23

Rozejrzę się, poszukam, coś w końcu wybiorę. Dzięki za odpowiedzi.

Gucios, PW poszła

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Uzupełnienie obsady do 240l

Postautor: Killifish » 31 marca 12, 22:26

Michał77777777, duże litery w nazwach obowiązują. Tylko o to chodziło. Bez parametrów wody w Twoim akwarium, ciężko dobrać obsade. Powodenia.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Uzupełnienie obsady do 240l

Postautor: polak.krk » 1 kwietnia 12, 01:35

Tetra lemon, sprobuj. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości