Krewetki itp 50l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Sathalah
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 31 marca 11, 19:36
Lokalizacja: Toruń

Krewetki itp 50l

Postautor: Sathalah » 31 marca 12, 17:18

Mam średnio gęsto obsadzone akwarium 50l. Planuję, by było w nim:
- kilka ampularii
- muszlowce czy coś w tym stylu
- stadko Red Cherry
- stadko Crystal Redów
- z 6 Neolamprologus similis (ma to jakąś polską nazwę?)
- bojownik 1 + 3, bądź 2 + 4 (obecnie mam dwa samce - zero jakichkolwiek walk, tylko od czasu do czasu pojedynek na prezentację płetw :D)

Myślę jeszcze o otoskach (3 - 6) i/lub neony innessa (6?), ale nie wiem, czy nie będzie za tłoczno.

Przy czym mam w akwa żwir i chcę nasypać piasku tylko w jednej połowie (dla muszlowców).
Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Aquinos
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 26 stycznia 10, 18:18
Lokalizacja: Reda

Re: Krewetki itp 50l

Postautor: Aquinos » 31 marca 12, 19:24

Sathalah pisze:Mam średnio gęsto obsadzone akwarium 50l. Planuję, by było w nim:
- kilka ampularii
- muszlowce czy coś w tym stylu
- stadko Red Cherry
- stadko Crystal Redów
- z 6 Neolamprologus similis (ma to jakąś polską nazwę?)
- bojownik 1 + 3, bądź 2 + 4 (obecnie mam dwa samce - zero jakichkolwiek walk, tylko od czasu do czasu pojedynek na prezentację płetw :D)

Myślę jeszcze o otoskach (3 - 6) i/lub neony innessa (6?), ale nie wiem, czy nie będzie za tłoczno.

Przy czym mam w akwa żwir i chcę nasypać piasku tylko w jednej połowie (dla muszlowców).
Co o tym sądzicie?

Zazdroszczę tym muszlowcom i neonom wyżerki, jaką by miały przy takiej obsadzie. Neolamprologus similis potrzebują większego akwarium. Musisz się zdecydować: ryby lub krewetki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sathalah
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 31 marca 11, 19:36
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki itp 50l

Postautor: Sathalah » 31 marca 12, 20:45

C-co? One zjedzą krewecie!? Nigdy!!! ;)

A serio - wolę krewetki (o bojowniki się nie martwię, bo te moje są akurat dla bezkręgowców łaskawe).

Ale neonki też je zjedzą?
Ale otoski mogą być :)

EDIT:
Doczytałem o Neonach. Sprawię je sobie później, jak będę miał już porządne stadko.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Krewetki itp 50l

Postautor: polak.krk » 1 kwietnia 12, 01:42

Hej, kazda rybka procz otosa i barboides zje mlodziutka krewetke. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Sathalah
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 31 marca 11, 19:36
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki itp 50l

Postautor: Sathalah » 13 czerwca 14, 23:10

Obecnie mam bojownika + samicę (dokupię jeszcze jedną), stadko Endlerków (liczba zmienna, jak nadto przybywa, to oddaję lub sprzedaję) i różne ślimole (ampularie, brotia, tilomelania, neritina, helenki + nasze krajowe). No i jeszcze tymczasowo dwie przygarnięte żałobniczki (wziąłem, żeby nie siedziały w 30 litrach u znajomego).

A pytanko takie:
Ile konkretnie kirysków panda i/lub otosków byście polecali, oraz czy są jakieś wężowate ryby, które pasowałyby do tak małego akwa?
50l: bezkręgowce i małe rybki + hydroponika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości