60L Krewetki + ???

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Brzanecznik
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwietnia 10, 20:16
Lokalizacja: Katowice

60L Krewetki + ???

Postautor: Brzanecznik » 22 lutego 13, 10:17

Witam, od miesiąca planuję malutki powrót do akwarystyki (Jednak ktoś kiedyś miał rację, z tego się nie wyrasta :)) na start założyłem profilowane akwarium o pojemności 60L z 2 slotami na oświetlenie, jako podłoże dałem "piasek dla krewetek" który rzekomo nie zmienia parametrów wody (dla mnie to zwykły drobny bazalcik, ale skoro już tak jest).
Mam filtr gąbkowy + dobrą grzałkę z aquaela ze starego baniaka, chciałbym bardzo jakąś małą ławice ryb, ale znajomi mi mówią że w ilości 10-15 sztuk nie powstanie ławica a mała grupka więc i z tego się wyleczyłem. Parametry wody są nieznane, już kiedyś miałem cyrki z dowiadywaniem się, mieszkam w Katowicach a wodę biorę z Goczałkowic (dawniej miałem na nie z dużym powodzeniem bojowniki). Moja prośba wygląda następująco : jakie ryby nadawały by się do takiego baniaka z krewetkami? najlepiej gdyby w ogóle nie wpływały na populację krewetek, które mają i tak bardzo dużo mchu, gałęzatek i ogromny korzeń co stricte pomaga im przetrwać.
Akwarium stoi co prawda dopiero od 2 tygodni, ale myślę już na przyszłość o zakupach.

PS: Ile RC mógłbym na start wpuścić żeby nie czekać nie wiadomo ile na duży przyrost populacji?

Pozdrawiam.
126L Proste - Neony
20L Kostka - Raki marmurkowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości