Proporczykowce

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Yanek
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 29 września 05, 14:43
Lokalizacja: ŁÓDZ

Proporczykowce

Postautor: Yanek » 29 września 05, 14:52

Witam wszystkich :wink: mam zamiar kupic sobie akwarium o wymiarach 80cm dł ,45cm wys ,35cm szer.CHciałbym w nim chodować PROPORCZYKOWCE tylko nie wiem jakie mogą przebywac razem ile sztuk na takie akwarium i może jakieś inne dodać do Proporczykowców.
MYŚLE że WY będziecie wiedzieli najlepiej i jakoś mi podpowiecie :wink:

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Proporczykowce

Postautor: ciosek » 29 września 05, 15:56

jezeli chodzi o proporzczykowce to sprawa przedstawia sie tak... że.. moglbys tam hodowac np 3 pary proporczykowców z Kap Lopez lub Gardnera czy jakich tam dostaniesz, + większe kąsacze takie jak Tetry cesarskie itp. Neony, razbory i mniejsze kasacze odpadaja na wstepie bo jak wiadomo, dorosly proporczykowiec ma duzy otwór gębowy i potrafi sobie poradzic z dosc spora rybką. DAj z 5 kirysków na dno. Korzystna bedzie obecnosc wgłębki lub jakichs innych roslinek plywajacych i korzenie tez dobrze wplyna na samopoczucie ryb

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yanek
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 29 września 05, 14:43
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Proporczykowce

Postautor: Yanek » 29 września 05, 22:27

a może zamiast kirysków dwa Kiryśniki :?:

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Proporczykowce

Postautor: jonasz78 » 30 września 05, 16:41

a moze zrob akwarium jednogatunkowe w ktorym proporczykowce beda mogly sie swobodnie rozmanazac naturalnie bez stosowania akwarium tarliskowego :)? duza kepa mchu lub torfu wloknistego zalatwilaby sprawe natomiast ryby sumowate beda wyjadaly ikre :)
powodzenia ...wlasnie zamowilem ikre gardnera i dwupregiego :) napewno sie pochwale efektami :)
pozdrawiam
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proporczykowce

Postautor: jacus » 9 października 05, 20:19

Jonasz ma bardzo dobry pomysł z tym akwa jednogatunkowym! Radzę Ci się zastaowić Yanek nad tym!








Pozdrawiam
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

delTORO
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 23 stycznia 05, 14:54
Lokalizacja: Słupsk

Re: Proporczykowce

Postautor: delTORO » 17 stycznia 06, 13:38

Witam.
Proporczykowce najlepiej trzymać w akwa 1-gatunkowym, ewentulanie cos na dno dać tj. pisali "przedpiścy" kiryski. Ja trzymałem z paką kiryśników i nic się nie działo, ale musiałem oddać ("ciut za duże urosły") a teraz mam na dnie parę zb. niebieskich. Najlepiej zasadzić oraz mieć pływające jakieś pierzaste roślinki, np. kabombę, wywłócznik. Moje gardnerki w takich krzakach wręcz szaleją, samiec jak na Viagrze chodzi ;)

Tomek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 71 gości