Obsada do ok.200l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Obsada do ok.200l

Postautor: Izka:-) » 29 października 05, 14:16

no więc tak, już lada dzień będę mięc nowe akwa, ok. 200 - 240 l . :D Chciałabym w nim trzymać rybki z ameryki, ale nie wiem na co się zdecydować. W akwa chciałabym trzymać:
- stadko kasaczy ( 2 -3 gatunki )
- jeden gatunek pielegniczek
- jakieś kiryski ( myslałam o trójpręgich )
- jakieś zbrojniki, otoski
- i jeszcze coś, ale nie wiem co :wink:
PS. Nie wymieniajcie w obsadach neonków inessa, znudziły mi się juz :wink:

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: BigFish » 29 października 05, 15:26

To moze paletki z 10 kiryskow i jakies kasaczowate ale nie neony bo dla nich bedzie za cieplo.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: lukasz » 29 października 05, 20:09

Więc ja polecam takie cóś:
15* neon czarny
15*neon simulans
15*drobnoustek Becforda
6*kirysek melini
6*apistogramma panduro lub Laecara dorsigeri(pielegniczka dorsigera)--[Pielęgniczki żyjące w parach]
5*otosek lub 1*zbrojnik L-204 lub 1*drewniak(taki zbrojnik zajefajnie wygląda)

Myslę,ze tak bedzie spoko :mrgreen:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: Behemoth » 29 października 05, 20:25

Hej :) Więc po mojemu było by tak :
10x Hemigrammus bleheri ( 5zł/szt)
6x Corydoras sterbai ( 20zł/szt)
15x Neon czerwony (4zł/szt)
2x Rineloricaria ,red, (15zł/szt)
2xHypancistrus L-260 (100zł/szt)
5x Pstrążenica (8zł/szt)

Do tego 10x Neritina 'zebra' (10zł/szt) :)
Byłoby pięknie tylko szkoda, że za 600 stów :roll:

No i ewentualnie :

4x Paletka 'Thai brown' (60zł/szt)
3xSturisoma aureum (30zł/szt)- CHYBA !
6xCorydoras arcuatus (12zł/szt)

Na zakończenie pozdrawiam :)

marti
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 25 października 05, 14:25
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: marti » 29 października 05, 20:44

Zgadzam się z Behemoth dla neonków będzie za ciepło. Ale inne ryby mogą być. Oto moja propozycja:
- neonek czarny
- kirysek mielini
- neonek czerwony
- paletka :D
Siemka

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: Izka:-) » 10 grudnia 05, 18:24

Akwa już jest założone :D Na razie mam w nim 1 skalara, 2 kiryski pstre, 1 otoska i zbrojnika niebieskiego :oops: wiem, wiem, nie musicie nic pisać na ten temat, na 100 % dokupię ich więcej . Docelowa obsada ma wyglądać mniej więcej tak :
6 - 5 skalarów
6 - 7 kirysków pstrych
7 - 8 otosków
iiiii..........no własnie i nie wiem co jeszcze :wink: Więc czekam na propozycje.

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: kiler » 10 grudnia 05, 19:02

bardzo serdecznie polecam pielęgnice skośnopręgą(Mesonauta festivus)oczywiscie nie jedna najlepiej kupic 5 sztuk i z tego bedzie moze jakies 2 pary i je zostawic do tego 2-3 pary skalarow mozesz takze dodac stadko razbor klinowych i kilka otoskow np 5 szt stadko kiryskow ze 2 zbrojniki i lasek roslin.ja tak mialem i naprawde pieknie wygladalo tyle ze zamist razbor mialem mieczyki lirowate :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: Dave » 10 grudnia 05, 23:24

kiler, z 5 sztuk nie ma praktycznie szans na dobranie sie 2 par. Ja mialem 7 sztuk i nic sie nie dobralo. A 2 pary skosnopregich w 200 l to za duzo. Podczas tarla, zameczylyby sie nawzajem. A Razbory kilnowy zaostalyby zjedzone przez skosne. Mialem te ryby, wiec cos o nich juz wiem.

Awatar użytkownika
Lestat
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 18 września 05, 19:55
Lokalizacja: Staszów

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: Lestat » 11 grudnia 05, 14:53

Jeśli pielęgnice, to do takiej obsady proponowałbym akary z maroni - bardzo spokojne i towarzyskie, a do tego urodziwe, albo wymienione już wcześniej leatacara dorsigerus, z tym, że pielęgnica ta (a nie pielęgniczka) potrafi pokazać zęby podczas tarła. Ewentualnie dość dobrym dodatkiem mogłaby być akarka paskowana. Pozdrawiam.
300 l. Ameryka Pd. Obsada: Leatacara Dorsigera x8, Cleithracara maronii x5, kirysek pstry x2, kirysek albinos x4, zwinnik latarnik x5, bystrzyk czerwony x10, hokejówka amazon. x5, zbrojnik niebieski x5, plecostomus x1, neon innesa x30

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: kiler » 11 grudnia 05, 15:42

a co do skośnopregich to nie ucz ojca dzieci robic ja sie tymi pielegnicami zajmowalem kilka lat i z powodzeniem rozmnarzalem.sam mialem 2 pary w 100 litrach wiec nie gadaj mi ze to dla nich za mało.skoro mowisz ze z 5 sztuk nie dobierze sie 2 par to winszuje ze nie potrafisz ocenic czy dany osobnik bedzie samica czy samcem i nie dziwota ze tobie sie nie dobraly.a co do tych razbor to jesli skośnopregie beda z nimi od małego to nic im nie zrobia (ja swoje mialem z neonkami).wiec mnie nie pouczaj znawco skośnopregich :lol: :lol: :lol: widac dave "miales" tylko te ryby a nie rozmnazales i nie wiesz o tym ze ciezko jest o dobrana pare i kto tu mowi o tym ze izka chce rozmnazac skośnopregie :?: :?: moga u niej robic jako wystroj akwarium a jesli ona nie chce miec jak juz wspoomniales sajgonu to niech wezmie inne pielegnice(rowniez polecam akare z maronii) badz tylko samice skosnopregich.pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Lestat
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 18 września 05, 19:55
Lokalizacja: Staszów

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: Lestat » 11 grudnia 05, 15:59

Skośnopręgie to spokojne pielęgnice, o stopniu agresji porównywalnym do skalarów - ich terytorializm ujawnia się dopiero podczas tarła. Podobnie jak skalary, również skośnopręgie mogą przebywać w towarzystwie małych ryb kąsaczowatych, ale pod warunkiem, że będą się wychowywać razem od maleńkich. Chciałbym jednak zaznaczyć, że każda pielęgnica (skośnopręgie wcale nie są wyjątkiem) może objawić własny niepowtarzalny charakter i nawet u gatunków zasadniczo spokojnych mogą się zdarzyć egzemplarze problematyczne. Pomimo tego zachęcam do urozmaicenia zbiornika przedstawicielemi pielęgnicowatych :) Zawsze też mona się zdecydować na pielęgniczki (apistogramma).
300 l. Ameryka Pd. Obsada: Leatacara Dorsigera x8, Cleithracara maronii x5, kirysek pstry x2, kirysek albinos x4, zwinnik latarnik x5, bystrzyk czerwony x10, hokejówka amazon. x5, zbrojnik niebieski x5, plecostomus x1, neon innesa x30

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: Izka:-) » 2 marca 06, 16:45

Nowego tematu nie będe zakładać, bo po co :wink:
Aktualna obsada akwa wygląda tak :
5 x Skalar / 8 x brzanka wysmukła ( tittaya ) / 1 x kirysek pstry / 2 x pielęgniczka Ramireza / 1 x zbrojnik niebieski
Uzupełnie ją jeszcze o około 5 kirysków pstrych, i chciałabym coś jeszcze ale nie wiem co :) Myślę że skuszę się jeszcze na jakieś pielęgniczki i stadko kąsaczy ( o ile to nie będzie już za dużo ) Czekam na propozycje :D

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: ciosek » 5 marca 06, 09:10

może neony czerwone, albo czerwonogłówki (rhodostomus) albo hmm.. razbory albo np zwinniki jarzeńce jezeli masz ciemne tło i czarne dno... bo wtedy ładnie wygladają, lub może drobnoustki. Napisz mniej wiecej jaki masz wystrój... czy korzenie czy duzo roslin czy mocne oswietlenie czy wgłębkan a powierzchni...


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Obsada do ok.200l

Postautor: Izka:-) » 8 marca 06, 17:06

Wystrój : Korzenie ( jeden duży a drugi malutki na którym rośnie mikrozorium ) roslinek tak średnio, oświetlenie 2x30, rzadnych roślin pływających ( no oprócz długich liści kryptokorny ), ciemne tlo, żwirek naturalny.... :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości