brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Rafal111
Narybek
Narybek
Posty: 99
Rejestracja: 28 maja 05, 21:53

brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Postautor: Rafal111 » 4 listopada 05, 12:47

mam 240l i ciagle walcze z glonami
radziliscie zeby ograniczyc ilosc ryb
ale....
same paletki 4 szt, neonki 6szt
i brygada:
2 glonojady, 2 kosiarki, 2 bocje , 3 kiryski
to juz duzo a sa tylko po 2 a powinno byc stado
a swoja droga i tak nie daja rady z glonami

wiec jaka obsade mam miec w tym akwa?

Awatar użytkownika
Giusss
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 8 stycznia 05, 14:54
Lokalizacja: London/Dąbrowa Gór.

Re: brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Postautor: Giusss » 4 listopada 05, 20:17

Rafal111 pisze:2 glonojady, 2 kosiarki, 2 bocje , 3 kiryski


Ja bym zrezygnował z Glonojadów i bocji, a dokópił z min 3 kiryski. Ponoć Kosiarki są najlepsze na glony, ale ja bym je zamienił na Otoski powiedzmy w liczbie 6 sztuk.
Przed wyjazdem
45 l
3x Apistrogamma cacatuoides
2x Otocinclus
3x Krewetka

Obecnie: Jedynie Bóg wie !

Deszcz
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 18 lipca 05, 12:01
Lokalizacja: Dębica/Tarnów

Re: brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Postautor: Deszcz » 5 listopada 05, 11:10

wrzuc nebieska tabletke tetry na glony jedna na 40 litrow, tylko uwazaj zeby nie siadla gdzies na lisciu innej roslinki

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Postautor: Behemoth » 5 listopada 05, 14:11

Hej :) No więc na Twoim miejscu pozbył bym się zbrojników (nie są skuteczne na glony, przypuszczam, że mowa tu o Zbronikach niebieskich), oraz bocji, no i w sumie oddałbym też kosiarki, lub dokupił 3 sztuki. Dodałbym też z 3-4 kiryski. Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt ślimaków Neritina, również w takiej ilości krewetek. Oczywiście istnieje opcja, że paletki potraktują krewetki jako pokarm, ale nie jest to regułą, gdyż np u mnie krewetki rozmnażają się swobodnie przy rybach a ich potomstwo nie jest zjadane w 100%. Z każdego miotu odchowują się jakieś krewetki. Myślę, że dużo roślin, zakamarków w które nie będą mogły się dostać paletki będą dobrym rozwiązaniem. Otocinclusy także by z pewnością pomogły, ale w liczbie 6 szt na 240 l to chyba za wiele by nie ździałały. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Postautor: ciosek » 5 listopada 05, 16:36

Nie radze wrzucac zadnych tabletek i innych tego typu rzeczy. Z reguły pomagaja tylko doraźnie... a jezeli nie zlikwidujesz skutkow wywolania plagi, po jakims czasie wroci ze zdwojona sila :D. Ja radze 6 kosiarek + krewetki + ew.otoski (ale tak jak behe napisal... wypadaloby ich wiecej). Mysle ze plage glonow moglo wywolac niekoniecznie przerybienie. Napisz co ile podmieniasz, czy nawozisz, czy odmulasz w miare regularni, czy usuwasz obumarłe liscie itp. Przerybienie najlepiej ocenisz jak zmierzysz parametry NO2 i NO3... jezeli wartosci przekrocza dopuszczalne normy to znaczy ze przerybienie (o ile oczywiscie wymieniles tydz lub max 2 tyg temu wode).

Rafal111
Narybek
Narybek
Posty: 99
Rejestracja: 28 maja 05, 21:53

Re: brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Postautor: Rafal111 » 5 listopada 05, 23:23

co tydzien wymieniam 25% wody
odmulam tez przy oakzji w miare mozliwosci bo nie chce za kazdym razem wykopywac roslin
moze mam zwir zly - 5mm
bo przy szybie czesto sie robia te strefy beztlenowe - czarne plamy

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Postautor: jonasz78 » 7 listopada 05, 20:08

Wazne tez jest jaka masz filtracje ...bo ja tam raczej przerybienia nie widze. Przy odpowiedni wydajnej filtracji sytuacja z czasem sie ustabilizuje ....bo podejrzewam ze Twoje akwarium jest dosyc swieze. Tez mialem problem z glonami. Pojawily sie u mnie nawet krasnorosty ale po ustabilizowaniu sie procesow bilogicznych wszystko wrocilo do normy. Jesli filtracja jest niedostateczna to niestety zmuszony jestes zwiekszyc czestotliwosc podmian wody. W zadnym przypadku nie stosuj zadnej chemi bo na jedna bolaczke pomoze a inna rzecz wytraci z rownowagi i pojawia sie jakies inne problemy. Tak to juz bywa z chemia. Jesli chodzi o obsade to po czesci przychylam sie do wypowiedzi cioska.
Pozdrawiam
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

marti
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 25 października 05, 14:25
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Postautor: marti » 8 listopada 05, 16:32

Moimzdaniem wrzuc niebieską tabletke :wink:
Siemka

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Postautor: tetra » 8 listopada 05, 17:00

marti pisze:Moimzdaniem wrzuc niebieską tabletke :wink:

ty chyba nie masz serca :roll: , wies ile jest w tym chemi :? , rosliny zmarnieja , i trudno je bedzie uratowac, zwarzywszy na rownowage boliogiczna to ta tabletka ja zburzy :!: juz lepiej cos innego zrobic na te glony , a napisz jakie masz oswietlenie i jakie to glony ? pozdrawiam

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: brygada sprzatajaca i juz przerybienie

Postautor: ciosek » 8 listopada 05, 18:58

marti pisze:Moimzdaniem wrzuc niebieską tabletke :wink:

TZN CO... VIAGRE MA IM WRZUCIC? Dziewczynko... twój wiek (o ile jest prawdziwy) nie zwalnia się od przeczytania regulaminu... proszę pogrzeb troche na forum i poczytaj... naprawde nie zaboli. Czy nie wyciągnęłaś wniosków z tego że masz juz 2 ostrzezenia i kolejne uniemozliwi ci pisanie kolejnych? Zastanow sie nad tym

Przepraszam za off topic... nie piszcie juz nic na ten temat :D

P.S nie kasuje tego postu bo tutaj tetra ładnie uswiadomila koleżance marti prawdę o niebieskich tabletkach... moze przy okazji sie czegos nauczy.

pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 43 gości