[ 60L] dla poczatkujacego OBSADA

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
BanKai
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 28 lipca 14, 21:17
Lokalizacja: Torun

[ 60L] dla poczatkujacego OBSADA

Postautor: BanKai » 29 lipca 14, 20:57

Witam.
Juz rozwiazalem kilka problemów jakie miałem. poczytalem o rybkach akwariach itp.
Mam teraz prośbę o pomoc z obsadą. Zatem:
Mam akwarium 60 Litrowe, odpowiedni filtr 2 grzałki, napowietrzacz, polowa akwarium w zwirku i pol w kamyczkach. ( moge zmienic podkład) troche kryjówek tez jest i roslinek.
Potrzebuje pomocy z obsadą akwarium.
Na dole chce mieć kilka kirysków lamparcich + coś jeszcze prosze o waszą pomoc tutaj ( najlepiej jakas fajna rybka, o ciekawym wyglądzie)
U góry marzyły mi się Labeo lub jakis pyszczak a moze sum rekini?
Chciałbym jakas ciekawa kombinacje( BEZ NEONKÓW)
Ostatnio zmieniony 29 lipca 14, 21:11 przez BanKai, łącznie zmieniany 3 razy.

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: [ 60L] dla poczatkujacego OBSADA

Postautor: pawelk141 » 29 lipca 14, 21:35

Zalezy jakie masz parametry wody ale bardzo fajna jest Razbora Galaxy. Z mojego doswiadczenia moge Ci polecic Brzanke Mszysta, jest bardzo ruchliwa, super sie prezentuje w stadzie i jest bardzo wytrzymala jezeli chodzi o wode. A jezeli chodzi o Labeo to raczej odpada bo potrzebuje akwarium o dl minimum 120cm

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [ 60L] dla poczatkujacego OBSADA

Postautor: Killifish » 29 lipca 14, 22:08

pawelk141 pisze:Zalezy jakie masz parametry wody ale bardzo fajna jest Razbora Galaxy. Z mojego doswiadczenia moge Ci polecic Brzanke Mszysta, jest bardzo ruchliwa, super sie prezentuje w stadzie i jest bardzo wytrzymala jezeli chodzi o wode. A jezeli chodzi o Labeo to raczej odpada bo potrzebuje akwarium o dl minimum 120cm


Danio margaritatus (Roberts, 2007), to nie razbora.
A brzanka nazywa się mszysta a nie "Mszysta".
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

BanKai
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 28 lipca 14, 21:17
Lokalizacja: Torun

Re: [ 60L] dla poczatkujacego OBSADA

Postautor: BanKai » 30 lipca 14, 06:31

Moge dac, 4x kirysek albinos i 4x kirysek lapardzi 1x samie nojownik o 3/4 zsamice i do tego cos jeszcze? Pawie oczka? Co moze byc z bojownikiem

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: [ 60L] dla poczatkujacego OBSADA

Postautor: kuba4410 » 30 lipca 14, 13:44

BanKai pisze:odpowiedni filtr

Jaki?
Jakie masz parametry wody? Możesz sprawdzić je na stronie internetowej lokalnych wodociągów, albo kupić testy na pH, GH i KH (lepsza opcja).

borys_bond
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 16 sierpnia 14, 08:12
Lokalizacja: Poznań

Re: [ 60L] dla poczatkujacego OBSADA

Postautor: borys_bond » 16 sierpnia 14, 09:22

Mam "baniak" 54 litry, w nim 2 ampelarie, 2 glonojady, 2 kiryski, WELONKĘ , piskorka , małego różowego ślimaczka, i brzankę (chyba) z akwarium usunąłem drugą brzankę - podgryzała welona, piskorka ( padł ) glonojada ( również skończył ze sobą ) oraz 2 helenki ślimaki - zeżarły innego różowego ślimaka zanim doczytałem ,że to ślimok morderca.
Czy raczki to dobry dodatek do tej paczki?
Wiadomym jest , że chcę aby ekipa sprzątające po welonce nadążała za nią, a ta ma produkcję syfu na 102.
Czy coś mi się z czymś pogryzie?
W zimie chcę mieć wodę pod WELONA - czyt. ok 20 stopni. Czy coś z zestawy powinno odejść - a coś do niego trafić?
Aha - jaki zielony pokarm dawać welonce?
Czekam na posty i riposty bom zielony jak liść sałaty.
:niewiem:

PS. I sedno sprawy - ile roślin i jakich powinno się znaleźć w baniaku aby wszyscy byli zadowoleni? Dodam że rybka już jest, a rośliny będą dosadzane.
Plan własny w trakcie realizacji:
Jadą już:

ślimak CLITHON DIADEMA żółto czarny
BACOPA CAROLINIANA bakopa karolińska
VALLISNERIA SPIRALIS nurzaniec śrubowy
ECHINODORUS AMAZONICUS żabienica amazońska
ANUBIAS BARTERI
LUDWIGIA ARCUATA czerwona
Kryptokoryna, Cryptocoryne wendtii brown
KRYPTOKORYNA KARBOWANA Cryptocoryne usteriana

Będzie lepiej, czy nadal będę miał baniak z żurkiem i WELONKIEM po tygodniu?
:niewiem:
( tak córa dostała WELONA w kuli na dzień dziecka - a ja ratuję zwierze jak umiem)
:smile:
Mam złotą rybkę , babę i parę życzeń do spełnienia.

ratel88
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 21 grudnia 13, 20:16

Re: [ 60L] dla poczatkujacego OBSADA

Postautor: ratel88 » 26 sierpnia 14, 21:09

WOW

Labeo do 60l. kiryski nie przeżyją labeo to ryba terytorialna akwarium minimum 240l. !

sum rekini rośnie gigantyczny też odpada !

pyszczaki vs kiryski ? Kirysy bez szans !
pszczaki żyją w Afryce w twardych skalnych jeziorach a kirysy w Amazoni wśród korzeni w innych wodach.

Do 60l. kup prętniki karłowate lub bojownika to za mały zbiornik na te ryby sorry. :cry:
Moje rybki: 2 skalary, 2 gurami, 2 glonojady, 17 kirysków oraz inni :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości